کره شمالی یک موشک چند کلاهکی را با موفقیت آزمایش کرد

به گزارش شبکه، خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) در این باره نوشت: این پرتاب جداسازی و کنترل هدایت کلاهک‌های متحرک منفرد را آزمایش کرد تا از توانایی خودروی چندگانه بازگشت مجدد مستقل اطمینان حاصل شود.

به نوشته خبرگزاری رسمی کره شمالی، در این آزمایش کلاهک‌های متحرک جدا شده به درستی به سمت سه هدف معین هدایت شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، این اولین پرتاب کره شمالی در ارتباط با یک موشک چند کلاهکی بود.

خبرگزاری کره شمالی همچنین به نقل از اداره موشکی این کشور نوشت که برای تقویت نیروهای موشکی کره شمالی و توسعه فناوری‌های موشکی این موضوع مهم است که آزمایش این سلاح وارد مرحله‌ای تمام عیار شده است.

موشک چند کلاهکی با فناوری پیشرفته از جمله تسلیحاتی بود که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۱ در فهرست آرزوهایش شمرده بود. در این لیست ماهواره‌های جاسوسی، موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای سوخت جامد، سلاح‌های مافوق صوت و موشک‌های هسته‌ای زیردریایی نیز قید شده بود.

کره شمالی از آن زمان تاکنون مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را برای توسعه چنین سیستم‌های تسلیحاتی انجام داده است.

کره جنوبی و ژاپن سه‌شنبه شب اعلام کردند که کره شمالی یک موشک بالستیک به سمت دریا پرتاب کرده است. خبرگزاری یونهاپ نیز به نقل از ارتش کره جنوبی این خبر را تائید کرد.

کره شمالی همچنین هفته جاری از انتقال ناو هواپیمابر تئودور روزولت آمریکا به منطقه برای مشارکت در رزمایش‌های مشترک با کره جنوبی و ژاپن انتقاد کرد و گفت که بازدارندگی جدیدی را در مقابل این اقدام نشان می‌دهد.

ناو روزولت روز شنبه در بندر بوسان کره جنوبی است و قرار است در رزمایش‌های چند روز آینده در منطقه شرکت کند.

310310

دکمه بازگشت به بالا