برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

کرم دور چشم ضد میلیا نی نی سایت

بیماری پوستی میلیا چیست؟

آنچه در این صفحه میخوانید

بیماری میلیا یک نوع عارضه پوستی است که به صورت کیستهایی شبیه به جوشهای سر سفید (معمولا در ناحیه صورت) به وجود می آید. اما ماهیت این کیستهایی که بر روی پوست به وجود می آیند، با جوشهای معمولی کاملا متفاوت است. در این عارضه سلولهای مرده پوست به دام می افتند و  به صورت برآمدگی و یا کیستهای سفید رنگی بر روی سطح پوست نمایان می شوند.

کرم شب لاکچری کوین: آنها از کراتین ( پروتینی که در لایه خارجی پوست وجود دارد) تشکیل شده اند. درحالیکه این برآمدگی ها مانند جوشهای معمولی و یا عفونی هستند اما ماهیت آنها هیچ شباهتی به جوشهای معمولی ندارد و به روشهای معمول درمان نمی شوند.

چه چیزی سبب بروز بیماری پوستی میلیا می شود؟

بیماری پوستی میلیا خود به خود در زیر پوست شکل می گیرد.این عارضه پوستی در اثر عوامل مختلفی معمولا بر روی صورت به وجود می آید. اگر بیماری پوستی میلیا در اطراف چشم رخ دهد، دلیل آن می تواند استفاده از کرم های سنگین آرایشی باشد.زیرا پوست زیر چشم از جاهای دیگر صورت نازک تر است در نتیجه حساسیت این بخش از صورت بسیار زیاد است و سریعا آسیب می بیند.جهت اطلاع ار قیمت کرم پودر لاکچری کوین کلیک کنید

علاوه بر پوست صورت، این کیستها می توانند در قسمتهای دیگر بدن نیز نمایان شوند (بینی، دست و پا). اگر پوست آسیب ببیند ( به ویژه اگر این آسیب در اثر نور خورشید، و یا استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی و زیبایی باشد) این بیماری بروز پیدا می کند.

اما اکنون سوال این است درمان بیماری پوستی میلیا چیست؟ در ادامه این مقاله به این موضوع می پردازیم. اما ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است که بهتر است از محصولات و  کرم دور چشم لاکچری کوین مخصوصا در ناحیه دور چشم زیاد استفاده نکنید. زیرا آسیبهای زیادی را به این قسمت وارد می کند و پس از آن باید برای درمان دست به کار شوید!

چگونه بیماری پوستی میلیا را درمان کنیم؟

بیماری پوستی میلیا حس ناخوشایندی را در فرد به وجود می آورد. همانطور که تا بدین جا بدان اشاره کردیم راهکارهایی که برای درمان جوش های معمولی استفاده می شوند در این بیماری کارساز نیستند. به همین منظور باید از راهکارهای دیگری برای درمان بیماری پوستی میلیا  استفاده کنید.

 

راهکارهایی برای درمان بیماری پوستی میلیا!

برای درمان این بیماری می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

لایه برداری آهسته پوست

لایه برداری پوست مزایای بیشماری دارد:

  • تولید بیش از اندازه رنگدانه های پوست را به حداقل می رساند (و بیماری های زیادی را درمان می کند).
  • از قرمزی پوست جلوگیری به عمل می آورد و جای زخم و آکنه را از بین می برد (و بیماری های زیادی را درمان می کند).
  • بیماری پوستی میلیا در اثر گیر افتادن سلولهای مرده پوست به وجود می آید، با لایه برداری اصولی سلولهای مرده از پوست از بین میروند.

لایه برداری سبک پوست سبب می شود سلولهای مرده پوست از بین بروند و سلولهای جدید تولید شوند. همچنین با لایه برداری رطوبت به عمق پوست نفوذ میکند. در نتیجه مواد زیادی به عمق پوست می رسند و پوست درخشان می شود و بیماری های آن از بین می روند!

استفاده از لایه بردارهای شیمیایی برای پوست

شما می توانید جهت خرید محصولات از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

استفاده از کرم های سبک برای دور چشم

اگر بیماری پوستی میلیا در اطراف چشم به وجود آمد؛ دلیل آن می تواند استفاده از محصولات سنگین آرایشی در این بافت نرم از صورت باشد. کرم های دور چشم اگر مناسب نباشند  آسیبهای زیادی را به پوست چشم وارد می کنند.

استفاده از کرم های ضخیم بر روی در این قسمت از صورت سبب می شود منافذ پوست بسته شوند و در نتیجه سلولهای مرده پوست به دام می افتند و بیماری پوستی میلیا به وجود می آید.

بنابراین برای اطراف چشم هرگز از کرم های سنگین استفاده نکنید.  استفاده از لایه سبکی از سرم دور چشم سبب می شود خطوط و پف در اطراف چشم از بین برود و از بروز کیستهای سفید جلوگیری می کند!

استفاده از رتینولها، و مشتقات آن سبب می شود سلولهای مرده پوست به سرعت دفع شوند، در نتیجه پوست صاف و درخشان می شود.

استفاده از سوزن استریل

همانطور که تا اینجا بدان اشاره کردیم، درمانهای زیادی برای از بین بردن بیماری پوستی میلیا وجود دارد. یکی از رایج ترین روشها برای درمان این بیماری،استفاده از سوزن استریل برای ایجاد برش بر روی پوست و خروج سلولهای مرده است.

اما اینکار اگر به صورت غیر حرفه ای و در خانه انجام شود می تواند منجر به ایجاد خراش و عفونت در پوست می شود. بهتر است این کار توسط یک متخصص پوست انجام شود.

سخن پایانی!

زیبایی مسئله بسیار مهمی است، اما بهتر است قبل از اقدام به استفاده از روشهای زیبایی روش مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید از زیبایی خود لذت ببرید. زیبایی بر زندگی فردی به ویژه اجتماعی فرد اثر بسزایی دارد و سبب می شود فرد موفق تر عمل کند. به همین دلیل اگر می خواهید در زندگی اجتماعی خود فردی موفق باشید، با رعایت تمامی نکات و انتخاب روش مناسب، به زیبایی خود اهمیت بدهید.

در پایان این نکته را متذکر می شوم که روشهای زیبایی باید زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرند. از انجام این روشها در سالنهای زیبایی و زیر نظر افراد غیر متخصص به شدت بپرهیزید.

 

 

دکمه بازگشت به بالا