برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

کاشت ابروی مردانه، امکان پذیر است؟

ریزش مو ابرو می‌تواند هم برای آقایان و هم خانم ها در هر سنی اتفاق بیفتد. این ریزش دلایل مختلفی از جمله کهولت سن، بیماری‌های زمینه ای و غیره می‌تواند داشته باشد. اما سوال این است که آیا کاشت ابرو برای آقایان ممکن است؟ در این مطلب قرار است به این سوال پاسخ دهیم.

یکی از مهمترین اجزای صورت که تاثیر بسزایی روی زیبایی و جوانی چهره افراد دارد، ابروها هستند. ممکن است با بالا رفتن سن در برخی آقایان ریزش ابرو مشاهده شود و ابروهای باقیمانده نازک چهره آن‌ها را پیر نشان دهد. ریزش ابرو در مردان ممکن است به دلایل مختلفی مانند بالا رفتن سن، ضربه خوردن، شکستگی و دلایل ارثی رخ دهد. اما جای نگرانی نیست امکان کاشت ابرو برای آقایان وجود دارد. این مژده را برای آقایان داریم که با کاشت ابرو طبیعی به چهره با جذبه و جوان می‌رسند. در ادامه این مطلب شما را به طور کامل با فرآیند کاشت ابروی آقایان و آشنا خواهیم کرد.

دلایل ریزش ابرو در مردان چیست؟

ریزش مو در آقایان به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. این دلایل می‌تواند شمال کهولت سن، بیماری‌های زمینه ای، آلوپسی، و غیره باشد. کاشت ابرو برای آقایان بهترین راه دائمی و قطعی ریزش مو است. البته ابتدا باید به دکتر متخصص دکتر ساعدی مراجعه کنید تا دلیل ریزش مو خود را پیدا کنید. سپس اگر با داروهای تجویزی ریزش قطع نشد اقدام به کاشت ابرو کنید. اگر بخواهیم به صورت گسترده دلیل‌های ریزش مو در آقایان را بررسی کنیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پیری: با پیر شدن، موهای بدن افراد به طور طبیعی نسبت به جوانی کاهش می‌یابند و این شامل موهای ابرو نیز می‌شود.
 • عوامل ژنتیکی: برخی افراد به دلیل عوامل ژنتیکی ممکن است به تراشیدگی و ریزش موهای ابرو در مردان دچار شوند.
 • استفاده از محصولات شیمیایی: استفاده از محصولات شیمیایی نظیر صابون‌ها، شامپوها و محصولات پوستی ناسالم ممکن است باعث آسیب به ریشه‌های موهای ابرو شده و منجر به ریزش آنها شود.
 • تغذیه نامناسب: تغذیه نامناسب و کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی ممکن است باعث ضعف ریشه‌های موهای ابرو شده و ریزش آنها را تسریع کند.
 • استفاده از محصولات مو: استفاده بیش از حد از محصولات مو نظیر ژل‌ها و واکس‌ها ممکن است باعث آسیب به ریشه‌های موهای ابرو شده و ریزش آنها را تسریع کند.
 • تماس مکرر با پوست: تماس مکرر و سخت با پوست منطقه ابرو ممکن است باعث آسیب به ریشه‌های موها شده و ریزش آنها را تسریع کند.
 • بیماری‌ها و عوامل داخلی: برخی بیماری‌ها و عوامل داخلی نظیر عوامل هورمونی و استرس ممکن است باعث ریزش موهای ابرو شوند.

کاشت ابرو مردانه امکان پذیر است؟

بله، کاشت ابرو در مردان نیز امکان پذیر است. با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های مختلفی برای کاشت ابرو در مردان توسعه یافته است. در این روش، موهای طبیعی یا مصنوعی به صورت یک به یک در محل خالی ابرو کاشته می‌شوند تا به شکل طبیعی و پرپشت به نظر برسند. قبل از اقدام به کاشت ابرو، بهتر است با یک پزشک تخصصی در این زمینه مشورت کنید تا بررسی های لازم انجام شود و بهترین روش را برای شما تعیین کنند.

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که هم آقایان هم خانم‌ها از متقاضیان آن هستند. آقایان ممکن است به هر دلیلی دچار ریزش مو شوند. داروهای مختلفی را جهت توقف ریزش مو امتحان کنند ولی با موفقیت روبرو نشوند در این صورت کاشت ابرو برای آقایان بهترین گزینه است.

شرایط کاشت ابرو آقایان

کاشت ابرو برای آقایان با اینکه یک عمل زیبایی فوق العاده به حساب می‌آید، اما برای همه مناسب نیست. بهتر است کسانی که از بیماری‌هایی مانند آلوپسی یا ژنتیکی برخوردار هستند این عمل را انجام دهند. اگر بخواهیم اشخاصی که بهتر است  این عمل زیبایی را انجام دهند نام ببریم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • افرادی که به صورت ژنتیکی از ابروهایی کم پشت برخوردا هستند.
 • افرادی که ریزش ابرو آن‌ها به دلیل شکستگی و جراحت است.
 • افرادی که از فرم و ظاهر ابروی خود رضایت کافی را ندارند.

موارد ذکر شده بهترین کاندید‌ها برای کاشت ابرو می‌باشند. اما اشخاص باید از سلامت کافی نیز برخوردار باشند. برای کاشت مو و ابرو نیازمند برداشت گرافت از بانک مو است. افراد باید از بانک موی قوی برخوردار باشند تا این عمل زیبایی را به بهترین شکل ممکن به سر انجام برسانند. اگر بخواهیم به حداقل سلامتی که یک شخص برای عمل باید داشته باشد اشاره کنیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • افراد باید از بانک موی قوی برخوردار باشند.
 • افراد باید از سلامت قلبی عروقی خود مطمئن باشند. همچنین در مواقعی نیاز به آزمایشات قبل از کاشت دارید تا دکتر بهترین روش را بر اساس شرایط شما انتخاب کند.
 • در صورتی که از دارای بیماری‌های تیروئیدی هستید، این عمل تا زمان کنترل دقیق بیماری به شما توصیه نمی‌شود.
 • افرادی که مراحل شیمی درمانی را پشت سر می‌گذارند گزینه مناسبی برای انجام این عمل نیستند.
 • افرادی که دارای بیماری مانند ایدز هستند نمی‌توانند این عمل را انجام دهند.

کاشت ابرو برای آقایان چگونه انجام می‌شود؟

کاشت ابرو برای آقایان به طریق مشابهی با کاشت ابرو برای خانم‌ها صورت می‌گیرد. اما برای ابروهای آقایان، عواملی مانند شکل صورت، موقعیت موجود ابروها و سبک مورد نظر برای ابروها در نظر گرفته می‌شود. مراحل کاشت ابرو برای آقایان عبارتند از:

 1. مشاوره: اولین مرحله برای کاشت ابروی آقایان مشاوره با متخصصین کاشت ابرو است؛ تا در مورد سبک، شکل و طول مورد نظر برای ابروهایتان بهترین را انتخاب کنید. پزشک متخصص زیبایی شما را راهنمایی خواهد کرد و به شما توضیح می‌دهد که چه نتیجه‌ای برای کاشت ابرو در انتظار شما است. در برخی موارد با توضیح و کشیدن ابوها متوجه کی شود و در برخی کلینیک‌های پیشرفته با اسکن سه بعدی ابرو نتایج طبیعی و واقعی را مشاهده می‌کنید.
 2. طراحی: پس از مشاوره اولیه، متخصصین طرحی از شکل مورد نظر برای ابروهایتان را ایجاد می‌کنند. در این مرحله، به شکل صورت، نسبت ابروها با سایر عناصر صورت و سلیقه شخصیتان توجه خواهد شد.
 3. برداشت از بانک مو و کاشت: با استفاده از یک ابزار ریز و دقیق، متخصصین ابرو کاشت رشد موهای مناسب کاشت را از منطقه اهدایی برمی‌دارند و پس از مرحله جداسازی فولیکول‌های مناسب را در محل کاشت قرار می‌دهند.
 4. مراقبت‌های بعد از کاشت: پس از انجام کاشت ابرو، به شما توصیه می‌شود که دستورالعمل‌های مراقبتی را که توسط متخصصین ابرو کاشت داده می‌شود رعایت کنید. این شامل استفاده از محصولات مراقبتی مخصوص، جلوگیری از تماس زیاد با آب و استفاده از آفتاب‌گردان‌ها در صورت نیاز است.

مهم است که کاشت ابرو را تنها در مراکز معتبر و تحت نظر متخصصین مجرب انجام دهید. همچنین، پیش از تصمیم‌گیری نهایی، بهتر است با کلینیک‌های مختلف مشورت کنید و اطمینان حاصل کنید که تجربه و تخصص کافی برای انجام این روش را دارند.

هزینه کاشت ابرو آقایان

هزینه کاشت ابرو ممکن است بستگی به عوامل مختلفی داشته باشد، از جمله محل جغرافیایی کلینیک، میزان تخصص پزشک، شهرت مطب و کلینیک، سطح تجربه کادر درمان و هزینه‌های جانبی آزمایش‌ها و لوازم مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو برای آقایان، به طور کلی، هزینه کاشت ابرو ممکن است در محدوده‌های مختلفی قرار بگیرد. هزینه معمولا شامل موارد زیر است

نمونه کاشت ابرو آقایان

 • هزینه اولیه مشاوره: قبل از انجام کاشت ابرو، معمولا باید جلسات مشاوره اولیه را با کلینیک یا متخصص انجام دهید. هزینه این مشاوره معمولا جداگانه محاسبه می‌شود.
 • هزینه کاشت ابرو: این شامل هزینه کاشت و دستمزد پزشک و کلینیک ابروها است. هزینه مربوط به کاشت به تکنیک مورد استفاده در کاشت و تعداد تارهای موهای کاشته شده محاسبه شود.
 • هزینه محصولات مراقبتی: پس از کاشت ابرو، ممکن است به شما محصولات مراقبتی مانند ژل‌ها یا روغن‌های مخصوص را توصیه کنند. هزینه این محصولات نیز به هزینه کلی کاشت اضافه خواهد شد.

مهم است که با کلینیک‌های مختلف مشورت کنید و قیمت‌ها را مقایسه کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که کلینیک یا متخصص انتخابی شما واجد تجربه و صلاحیت لازم برای انجام این روش است. قیمت کاشت ابرو آقایان در ایران میانگین بین 8 تا 12 میلیون تومان است. توصیه می‌شود که پیش از تصمیم‌گیری نهایی، هزینه کاشت ابرو را با کلینیک یا متخصص مورد نظر خود بررسی کنید تا اطلاعات دقیق‌تری در این خصوص دریافت کنید.

سوالات متداول کاشت ابرو برای آقایان

 1. کاشت ابرو برای آقایان چقدر زمان می‌برد؟
  زمان کاشت ابرو برای آقایان ممکن است بستگی به عوامل مختلفی از جمله تکنیک مورد استفاده برای کاشت داشته باشد. تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای احیای ابروها، و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای کامل شدن برای آقایان بیشتر از خانم‌ها است و همین موارد زمان را بیشتربی را لازم دارد اما با این وجود معمولا در یک جلسه تمام می‌شود.
 2. آیا افراد دیگر به راحتی متوجه کاشت ابرو مردانه می‌شوند؟
  افرادی که شما را از قبل ندیده باشند به این علت که ابروهای شما طبیعی و متراکم است. به راحتی نمی‌توانند متوجه کاشت ابرو شوند. کاشت ابرو مردانه یک تغییر ظاهری بسیار قابل مشاهده است. با استفاده از تکنیک‌های مختلف کاشت ابرو مردانه، می‌توانند به ظاهر جوان و جذاب برسند.

نتیجه نهایی کاشت ابرو مردانه چه موقع معلوم می‌شود؟
نتیجه نهایی کاشت ابرو مردانه معمولا بعد از چند ماه قابل مشاهده است. در حالت عادی، ممکن است حدیکی از ملاک‌های جذابیت در چهره انسان، چه مرد و چه زن، داشتن ابروهای زیبا و پرپشت است. ابروها علاوه بر جذابیتی که به صورت انسان می‌بخشند، در سلامت چشم‌ها هم تاثیر زیادی دارند. درواقع هدف از خلقت ابروها محافظت از چشم‌ها در مقابل باران، عرق و غیره است. همچنین بسیاری از افراد احساسات خود را با حالت دادن به ابروها نشان می‌دهند.

حال ممکن است به دلایل مختلفی مانند ژنتیک یا بعضی حوادث، موهای ابرو دچار ریزش شده و بخشی از ابروها از بین برود. شاید فکر کنید عمل‌های زیبایی مانند تنها مختص بانوان است؛ البته که اینطور نیست.

زیبایی و کارایی ابرو در مرد و زن یکسان است. بنابراین کاشت ابرو مردان یکی از روش‌های مرسوم برای زیبایی چهره است و می‌تواند ظاهر فرد را به کلی تغییر دهد. حال که دانستیم کاشت ابرو آقایان امکان ‌پذیر است، می‌خواهیم بدانیم چه کسانی برای این عمل مناسبند؟ برای رسیدن به جواب این سوال و سایر سوال‌ها پیرامون کاشت ابرو مردانه با ما همراه باشید.

آیا کاشت ابرو برای مردان هم انجام می‌شود؟

دیدیم که دلایل مختلفی می‌تواند منجر به ریزش ابرو در آقایان شود. استفاده از لوازم آرایشی ابرو برای مردان خارج از عرف است. از طرفی اکثر روش‌های غیردائمی برای پر کردن ابرو مانند تاتو یا میکروبلیدینگ علاوه بر اینکه ظاهری غیرطبیعی به چهره فرد می‌دهند، عوارض و خطراتی هم به دنبال دارند.

کاشت ابرو طبیعی مردانه یکی از روش‌های زیبایی است که در بسیاری از کلینیک‌های پوست و مو مانند کلینیک صدف انجام می‌شود. این تکنیک ظاهری کاملا طبیعی برای فرد به‌وجود می‌آورد و جذابیت چهره او را دو چندان می‌کند..

کلام آخر

مردان زیادی در اثر افزایش سن، بیماری‌های مختلف و حوادثی مانند سوختگی یا شکستی دچار ریزش ابرو شده و بخشی از موهای ابروی خود را از دست می‌دهند. روش‌های آرایشی برای زیبا کردن ابرو مانند تاتو یا میکروبلیدینگ، ظاهری غیرطبیعی همراه با عوارض خطرناکی برای فرد به‌وجود می‌آورد. در مقایسه با این روش ها است زیرا دائمی است.

بنابراین مردان هم مانند زنان می‌توانند برای درمان ریزش ابروهای خود به کاشت ابرو طبیعی روی آورند. نحوه کاشت ابروی مردان، روش‌های آن و همچنین هزینه کاشت موضوعاتی بود که در این مقاله به آن‌ها پرداخته شد. اگر سوال دیگری دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

کاشت ابرو در چند جلسه انجام می‌شود و چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان کاشت ابرو مردانه به تعداد گرافت‌هایی که باید کاشته شود و وسعت ناحیه موردنظر بستگی دارد. در حالت عادی برای هر ابرو تقریبا ۱۰۰ تا ۳۵۰ گرافت لازم است. کاشت این تعداد گرافت در طول یک جلسه امکان‌پذیر است و تمام مراحل کاشت ابرو ۴ تا ۵ ساعت به طول می‌انجامد. اما اگر وسعت ناحیه ابرو زیاد بوده و تعداد گرافت‌های بیشتری برای کاشت مورد نیاز باشد، بر اساس تشخیص پزشک ممکن است کاشت ابرو در دو جلسه مجزا انجام شود. فیلم کاشت ابرو را برای شما در این سایت قرار دادیم.

 

دکمه بازگشت به بالا