برترین های کسب و کارعمومی

کاربرد صندلی انتظار

هر آنجه باید از اهمیت و کاربرد صندلی انتظار در محیط اداری بدانید

آیا می دانید اهمیت و کاربرد صندلی انتظار در محیط اداری چیست؟ همانطور که می دانید از صندلی انتظار برای استراحت افراد به مدت زمان کوتاه قرار داده می شود که مراجعه کننده در مدت زمانی که انتظار می کشد خسته نشود. صندلی های انتظار را در مکان های مختلفی می توان دید مثلا: فرودگاه ها، مطب ها، بیمارستان ها، بانک ها، مراکز خرید و… صندلی انتظار علاوه برای نشستن و انتظار کشیدن باید راحت هم باشد تا در مدت زمانی که از آن استفاده می شود مراجعه کننده احساس خستگی نکند که در این مطلب شما را با آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اهمیت و کاربرد صندلی انتظار در محیط اداری

صندلی انتظار به منظور استراحت کوتاه مدت و راحتی مراجعه کننده قرار داده می شود که علاوه بر زیبایی و کاربردی بودن آن باید راحت هم باشد تا در مدت زمانی که مراجعه کننده در انتظار کشیدن به سر می برد احساس راحتی داشته باشد. صندلی انتظار را در مدل های مختلفی می توان خریداری کرد که تفاوت آنها در جنس، روکش های صندلی و اسکلت بندی می باشد. صندلی انتظار را باید متناسب با فضای داخلی و تعداد مراجعین انتخاب کرد که در ادامه به انواع صندلی انتظار و کاربرد آن خواهیم پرداخت.

Application of waiting chair

انواع صندلی انتظار

به طور کلی باید گفت اهمیت و کاربرد صندلی انتظار در محیط اداری بسیار امر مهمی است که باید بدانید و اینکه مدل از اهمیت بالایی برخوردار است که در اینجا با  دو مدل صندلی انتظار که متناسب با محیط اداره و تعداد مراجعه کنندگان است آشنا می شویم. صندلی انتظار در دو مدل بهم چسبیده و تکی می باشد که مدل بهم چسبیده بیشتر در فضای شلوغ و عمومی مثل فرودگاه ها، بیمارستان ها و… کاربرد دارد و مدل تکی بیشتر در ادارات، مطب دکتر و… کاربرد دارد.

 • صندلی انتظار بهم چسبیده: این مدل صندلی بهترین انتخاب برای مکان های عمومی می باشد و در ادارات پر رفت و آمد هم کاربرد خوبی دارد که بیشتر در مدل های دسته دار تولید و در تعداد دو، سه و چهارتایی عرضه می شود و گاهی محیط هایی که خیلی شلوغ هستند از تعداد ده تایی آن هم می توان دید.
 • صندلی تکی: صندلی انتظار تکی مانند صندلی اداری چرخ ندارند و به صورت ثابت قرار داده می شوند که بیشتر آنها دسته دار هستند که به عنوان تکیه گاه استفاده می شود و در زیر بعضی از صندلی های تکی سبد هایی به منظور استفاده مراجعه کننده قرار داده می شود.

همانطور که می دانید اهمیت و کاربرد صندلی انتظار در محیط اداری بسیار زیاد است که به منظور راحتی مراجعه کننده قرار داده می شود و نبودن آن موجب خستگی و کلافگی مراجعه کنندگان است.

صندلی انتظار مدولار و کاربرد آن در ادارات

صندلی انتظار مدولار از دسته صندلی هایی با ظاهر بسیار شیک و مدرن می باشد که دوام بسیار بالایی دارند که در طرح ها و مدل های مختلف، متناسب با محیط اداری می توان تهیه کرد. بعضی از صندلی های مدولار به صورت قوس دار می باشد که با قرار دادن چند صندلی یک نیم دایره را تشکیل می دهند که برای ایجاد صمیمیت بهترین گزینه است البته این مدل صندلی به صورت تکی هم استفاده می شود.

جنس صندلی های انتظار

جنس پارچه بکار رفته در صندلی های انتظار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که صندلی انتظار علاوه بر راحت بودن باید بتوان به راحتی آن را تمیز کرد. در شرکت ها و ادارات جنس صندلی های انتظار پارچه ای می باشد و صندلی هایی که جنس  آنها پلاستیکی است بیشتر در مطب ها کاربرد دارد که بتوان به راحتی آن را تمیز کرد. صندلی هایی که از جنس پارچه ای می باشند ظاهر بسیار زیبایی دارند که با توجه به دکوراسیون و رنگبندی که در اداره بکار رفته است می توان تهیه کرد. صندلی انتظار چرمی: صندلی انتظار چرمی از لوکس ترین نوع صندلی انتظار است که گزینه مناسبی برای ادارات می باشد که براحتی میتوان آن را تمیز کرد که اگر به درستی از آنها نگهداری شود برای مدت زمان طولانی می توانید از آنها استفاده کنید.

صندلی انتظار پلاستیکی، فلزی و وینیلی

جنس صندلی انتظار در اهمیت و کاربرد صندلی انتظار در محیط اداری بسیار حائز اهمیت است:

 • صندلی انتظار پلاستیکی: صندلی انتظار پلاستیکی ضد آب است که براحتی میتوان آن را تمیز کرد که از نظر اقتصادی هم به صرفه است و مدت زمان طولانی میتوان از آنها استفاده کرد اما باید بگوییم که صندلی انتظار پلاستیکی گزینه مناسبی برای ادارات نمی باشد.
 • صندلی انتظار فلزی: جنس صندلی انتظار فلزی بسیار محکم و با دوام می باشد که بسیار مناسب برای فضاهای داخلی و خارجی است و به دلیل استفاده زیاد از آنها در فرودگاه ها به آنها صندلی انتظار فرودگاهی هم می گویند که کاربرد زیادی در ادارات ندارد.
 • صندلی انتظار وینیلی: صندلی انتظار وینیل از جنسی است که در مقابل ویروس ها و باکتری ها مقاوم می باشد که بیشتر در مطب ها کاربرد دارد و برای ادارات گزینه مناسبی نمی باشد.

اصول تولید صندلی های انتظار

طراحی و تولید صندلی انتظار بر پایه اصولی می باشد که باید به آن توجه داشت که عبارتند از: اصطکاک بالا برای ثابت نگه داشتن صندلی انتظار، داشتن پشتی مناسب برای جلوگیری از کمر درد مراجعه کننده، صندلی انتظار باید متناسب به تعداد مراجعین باشد،داشتن سبد در زیر یا کنار صندلی انتظار به منظور استفاده مراجعه کننده و در آخر صندلی انتظار باید متناسب با دکوراسیون محیط اداره باشد.

اهمیت و کاربرد صندلی انتظار در محیط اداری

آیا اهمیت و کاربرد صندلی انتظار در محیط اداری را می دانید؟ باید بدانید که اهمیت و کاربرد صندلی انتظار در محیط اداری بسیار امری واجب است که باید به آن توجه داشت. صندلی انتظار در ادارات برای استراحت کوتاه مدت مراجعه کننده قرار داده می شود و اگر در اداره ای صندلی انتظار وجود نداشته باشد موجب خستگی مراجعه کنندگان می شود.

اگر می خواهید برای اداره خود صندلی انتظار تهیه کنید باید به نکاتی که ذکر کردیم توجه کنید که صندلی انتظار راحت باشد و به راحتی بتوان آن را تمیز کرد و نسبت به تعداد مراجعه کنندگان تهیه شود و متناسب با دکوراسیون و رنگبندی اداره خود آن را انتخاب و تهیه کنید. شرکت با ارائه بهترین محصولات اداری در خدمت شما همراهان گرامی ممعمولا مجبور هستید زمان کوتاهی را در سالن انتظار سپری کنید و گاهی ممکن است زمانی طولانی‌تر را منتظر بمانید و احساس خستگی و کلافگی کنید.  به همین دلیل چنین محیطی باید راحت و آرام باشد که مراجعه‌کننده آرامش کافی داشته باشد. به همین دلیل برای داشتن یک سالن انتظار مناسب باید به خرید عنصر‌های مهم و کاربردی سالن توجه زیادی کرد. یکی از عنصرهای مهم صندلی‌های انتظار هستند که باید در خرید آن‌ها توجه زیادی کرد. در این مطلب با  ویژگی ‌های صندلی انتظار و کاربرد آن بیشتر آشنا خواهید شد. پس با گلد چوب همره باشید.

صندلی انتظار چیست و چه کاربردی دارد؟

صندلی انتظار معمولا به صندلی‌های یک‌نفره یا به‌هم‌چسبیده ‌ی یک یا چندتایی (مثلا، دوتایی، سه‌تایی و چهارتایی) که در شرکت‌ها یا مکان‌های عمومی برای در انتظار نشستن مراجعه کننده‌ها قرار داده می‌شود، گفته می‌شود. صندلی انتظار در سالن انتظار شرکت‌ها یا مراکز عمومی مانند فرودگاه، مطب و بیمارستان یا آرایشگاه و یا مکان‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که بهتر است بهترین انتخاب را برای تهیه آن داشته باشید؛ زیرا افراد با نشستن در زمان طولانی یا کوتاه دچار خستگی می‌شوند.

این محصول پرکاربرد از جنس‌های مختلف با مدل‌های مختلفی در بازار موجود است. جنس صندلی‌های ‌انتظار می‌تواند از چوب، فلز یا پلاستیک باشد و روکش چرم مصنوعی داشته باشد.مدل‌های متنوع با رنگ‌بندی‌های مختلفی از این محصول وجود دارد که بر اساس نوع فضا و دکوراسیون می‌توانید آن را هماهنگ و ست کنید.

ویژگی‌ های صندلی انتظار مناسب و مدل‌های مختلف آن

یک صندلی انتظار خوب باید دارای ویژگی‌های مختلفی باشه که مهم‌ترین آن‌ها راحتی و زیبایی است. بهتر است صندلی به صورتی باشد که فرم آناتومی بدن فرد را بگیرد. در این حالت احساس خستگی و اذیت در شخص کاهش می‌یابد.

اصول ساخت صندلی انتظار مناسب چیست؟

برخی از ویژگی های صندلی انتظار که برای ساخت این صندلی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، عبارت هستند از:

 • پایه‌ ثابت با اصطکاک زیاد برای ثابت ماندن صندلی
 • داشتن پشتی و تکیه گاه مناسب ومنحنی برای راحتی اشخاص
 • داشتن یک میز کنار صندلی یا سبد زیر صندلی برای گذاشتن وسایل

هر مدل صندلی مناسب محیط خاص خودش است که در ادامه به چند مدل مختلف اشاره خواهیم کرد.

هر فضا چه نوع صندلی انتظاری را می طلبد؟!

حالا که با ویژگی های صندلی های انتظار آشنا شدید، نوبت به این می‌رسد که بدانید کدام نوع صندلی انتظار برای کدام مکان مناسب است؟

 •  صندلی انتظار مبلی

مناسب فضای بزرگ درسالن انتظار شرکت‌های بزرگ و مشاغل لاکچری و شیک است.

 •  صندلی انتظار پلاستیکی و رنگی

به علت مقرون به‌صرفه بودن و با دوام بودن در انواع محیط‌ها، بسیار بیشتر از مابقی مدل‌ها طرفدار دارد. تنوع رنگ‌بندی در این مدل زیاد است و بهتر می‌توانید آن با رنگ‌بندی فضای مورد نظر هماهنگ و ست کنید. این مدل مناسب مکان‌های فانتزی و کودکانه است.

 •  صندلی انتظار دسته‌دار یا میزدار

یکی دیگر از انواع صندلی‌های انتظار است که اغلب در کتابخانه‌ها از آن استفاده می‌شود که معمولا دسته آن طوری طراحی شده است که  مانند یک میز کوچک قابل استفاده برای گذاشتن کتاب و لیوان چای است.

 •  صندلی انتظار وینیلی

نوعی از صندلی که بیشتر در مطب‌ یا بیمارستان‌ها استفاده می‌شود چون جنسی که دارد در برابر لکه، باکتری و میکروب‌ها مقاوم است و می‌توانید به‌راحتی آن را تمیز کنید.

 •  صندلی انتظار مدولار

نمونه‌ای دیگر و متفاوت‌تر از صندلی انتظار است که با توجه به فرم و استایلی که دارد، برای فضاهای کوچکی مناسب است که در آن تغییر دکوراسیون زیاد رخ می‌دهد. این مدل ظاهری شیک و زیبا و مدرن دارند که می‌توانید در رنگ‌های مختلفی سفارش دهید. در عین حال جنس و موادی که در این صندلی استفاده می‌شود، بسیار بادوام و باکیفیت است. از این صندلی می‌توانید در اداره‌ها برای جلسات هم استفاده کنید؛ به این معنی که فرم صندلی‌ها نیم‌دایره و قوس‌دار هستند که با چیدمانشان کنارهم یک نیم‌دایره بزرگ تشکیل می‌شود و می‌تواند یک فضای نسبتا صمیمی را ایجاد کند.

جمع‌بندی

به صندلی‌هایی که در مکان‌های مختلف برای منتظر ماندن مراجعین در مکان‌های عمومی قرار می‌گیرد، صندلی انتظار گفته می‌شود. مهم‌ترین «ویژگی صندلی انتظار»، راحتی و زیبایی آن است تا مراجعه‌کننده احساس خستگی کمتری بکند. این محصول پرکاربرد با جنس‌های مختلف در رنگ و مدل‌های متنوع در بازار عرضه می‌شود. و معمولا مناسب با انواع فضاهای تجاری و اداری تولید می‌شود. بعضی از این مدل‌ها، متصل و به‌هم‌چسبیده یا به صورت تک‌نفره هستند و بعضی از دیگر به صورت تکی با جنس پلاستیکی و رنگی یا جنس چرم مصنوعی مبلی یا مدرن در طرح‌های متنوع هستند که برای انواع فضاها قابل استفاده است. برای خرید انواع صندلی‌های انتظار، صندلی‌های اداری، مدیریتی، کارمندی، صندلی‌های گیمینگ و انواع میزها و صندلی‌ها می‌توانید را انتخاب نمائید.

دکمه بازگشت به بالا