چرا تلفن پاناسونیک بوق ندارد

یکی از مشکلاتی که افراد در هنگام استفاده از تلفن بی سیم پاناسونیک، مواجه می‌شوند، بوق نخوردن تلفن بیسیم پاناسونیک می‌باشد.

کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک

بسیاری از مشکلات متداول تلفن بیسیم پاناسونیک کامتل  مربوط به بهم خوردن تنظیمات و در نتیجه اختلال در عملکرد آن است. اینجاست که با استفاده از کد ریست تلفن بیسیم  panasonic می­‌توان این مشکل را حل کرد.

رفع مشکل: برای گرفتن کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک کافیست به صورت همزمان کلیدهای 2، 5، 8 و 0 را بر روی گوشی بیسیم نگه دارید. بعد از چند ثانیه یک صدای بوق مانند به گوش می‌رسد که به معنای ریست شدن تلفن بیسیم پاناسونیک است. البته برای رفع مشکلات متداول تلفن بیسیم پاناسونیک در این حالت می‌­توانید باطری­‌های تلفن را خارج و پس از 15 دقیقه دوباره جای­‌گذاری کنید.

  1. علت خش خش تلفن بیسیم پاناسونیک

کیفیت پایین صدا و یا شنیدن صدای خش خش در تلفن‌­های رومیزی از مواردیست که افراد را هنگام مکالمه آزار می‌­دهد. بر اساس تجربه‌­های قبلی، این مورد در مشکلات متداول تلفن بیسیم پاناسونیک، ارتباطی به خود دستگاه نداشته و علت خش خش تلفن بیسیم پاناسونیک به دلیل وجود اشکال در کیفیت خدماتی ارائه شده از سمت شرکت مخابرات است.

توجه داشته باشید که تلفن بیسیم در برد و فرکانسی خاص عمل می‌‌کند که باید به آن دقت داشت. زیرا گاهی افزایش فاصله تلفن با دستگاه مادر می­‌تواند علت خش خش تلفن بیسیم پاناسونیک باشید. به طور کلی، علت خش خش تلفن بیسیم پاناسونیک می‌­تواند وجود ایراد در خط شهری، وجود ایراد در سیم کشی تلفن، وجود قطعی در تمامی یا بخشی از سیم تلفن و در نهایت وجود اختلال در شبکه باشد.

رفع مشکل: برای عیب‌­یابی گوشی تلفن رومیزی در این حالت، اگر علت خش خش تلفن بیسیم پاناسونیک وجود مشکل در خط شهریست، توصیه می‌شود این اشکال را با نصب اسپلیتر در بین مسیر رفع کنید. پس از اتصال اسپلیتر، تلفن و مودم را به آن وصل کنید. خواهید دید که علت خش خش تلفن بیسیم پاناسونیک رفع شده و کیفیت صدای دریافتی افرایش یافته است.

در “خدمت از ما” به بهترین متخصصین تعمیر تلفن و سانترال در شهر خود دسترسی دارید.

مشاهده متخصصین تعمیر تلفن و سانترال

  1. پیغام line in use در تلفن پاناسونیک

نمایش پیغام line in use در تلفن پاناسونیک یکی دیگر از مشکلات متداول تلفن بیسیم پاناسونیک است. پیغام line in use در تلفن پاناسونیک نشان­‌دهنده آن است که دستگاه ما از ست خارج شده است. برای رفع مشکل نمایش پیغام line in use در تلفن پاناسونیک مراحل زیر را انجام دهید:

  1. ابتدا از اشغال نبودن خط مطمئن شوید.
  2. دکمه MENU را فشار داده و سپس با جهت­‌های بالا و پایین گزینه Initial Setting را انتخاب کنید.
  3. دوباره با دکمه‌­های بالا و پایین گزینه Registration را پیدا و انتخاب کنید. سپس روی بیس دستگاه تلفن خود دکمه Locator را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید.
  4. در پایان، روی گوشی بیسیم دکمه OK را فشار دهید. یک صدای بوق مانند خواهید شنید که نشان‌­دهنده ست شدن گوشی شماست.

 

  1. علت زنگ نخوردن تلفن رومیزی

یکی دیگر از مشکلات متداول تلفن بیسیم پاناسونیک زنگ نخوردن آن است که می‌­تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. اولین موردی برای بررسی علت زنگ نخوردن تلفن رومیزی، تنظیمات صداست. ممکن است اتفاقی صدای زنگ تلفن را روی صفر گذاشته باشید. همچنین، باید از روشن و یا خاموش بودن زنگ تلفن مطمئن شوید. اگر دستگاه رویPrivacy Mode (حالت خصوصی) قرار گرفته باشد، تلفن‌ برای مدت معلومی زنگ نمی­‌خورد. علت زنگ نخوردن تلفن رومیزی بروز اختلال در خط تلفن نیز می­‌تواند باشد. اگر تلفن یکبار زنگ می‌خورد و قطع می‌شود، ممکن است خط تلفن اتصالی داشته باشد.

برای اطمینان می‌­توانید یک دستگاه دیگر به خط تلفن متصل کنید. اگر باز هم صدای زنگ شنیده نشود، علت زنگ نخوردن تلفن رومیزی خطوط تلفن است. اگر همزمان از تلفن­‌های متعددی استفاده می‌­کنید، باز هم ممکن است با این مشکل مواجه شوید. زیرا این کار نیاز به برق را بیشتر کرده و ممکن است زنگ تلفن کار نکند. خرابی اسپیکر و برد تلفن نیز آخرین مواردی است که باید بررسی شود (خرابی این قطعات می‌­تواند تماس‌­های ارسالی را نیز با مشکل مواجه کند).

رفع مشکل: برای عیب‌­یابی گوشی تلفن رومیزی در این مورد از مشکلات متداول تلفن بیسیم پاناسونیک، کافیست موارد بالا را بررسی کنید. تنظیمات دستگاه را چک کنید؛ اگر زنگ تلفن غیرفعال است، آن را فعال و تلفن را از حالت خصوصی خارج کنید. درصورتی که علت زنگ نخوردن تلفن رومیزی ناشی از خرابی خطوط تلفن باشد، کارشناسان مخابرات بایستی مشکل سیم کشی و اختلالات شبکه را رفع کنند.

 

نحوه شارژ تلفن بیسیم

ایرادات باطری، مانند نگه نداشتن شارژ، نیز یکی از مشکلات متداول تلفن بیسیم پاناسونیک است. آشنایی با نحوه شارژ تلفن بیسیم به صورت صحیح می‌­تواند جلوی این مشکلات متداول تلفن بیسیم پاناسونیک را بگیرد.

متوسط ​​عمر باتری تلفن‌­های بی­سیم پاناسونیک حدود 1 تا 2 سال است. با این وجود، برای اینکه عمر باتری تلفن بی­سیم طولانی شود، بهتر است هر بار گوشی را شارژ می‌­کنید، تا شارژ بعدی صبر کنید. یعنی بعد از هر بار استفاده از دستگاه، آن را روی دستگاه اصلی برای شارژ مجدد قرار ندهید. باتری­‌های قابل شارژ هر بار که بیش از حد شارژ می­‌شوند، مقداری از ظرفیت خود را از دست می­‌دهند. حتی یک باتری قابل شارژ کاملا تخلیه شده باید 6 ساعت یا کمتر طول بکشد تا کاملا شارژ شود. بنابراین، گذاشتن تلفن بر روی پایه شارژ به طور مداوم باعث کم شدن عمر باتری آن می‌شود.

نکته: پس از شارژ کامل گوشی، گوشی بدون هیچ گونه تأثیر بدی روی باتری­‌ها روی شارژر گذاشته می­‌شود. با نگه داشتن گوشی در صورت استفاده از شارژر آن ایمن است. فقط به یاد داشته باشید که از باتری­‌های قابل شارژ نیکل فلز هیدرید استفاده کنید. هرگز از مدل­‌های قلیایی یا انواع دیگری استفاده نکنید، زیرا می­‌تواند به گوشی شما آسیب برساند

دکمه بازگشت به بالا