اقتصادیبرترین های کسب و کار

چرا از زیر لباسشویی آب میاد

در این مقاله ما به یکی از متداول ترین مشکلات در ماشین لباسشویی می پردازیم و به سوالاتی مانند علت نشت آب ماشین لباسشویی چیست؟ و یا دلیل آب دادن ماشین لباسشویی چیست؟ و چگونه باید ماشین لباسشویی خود را آب بندی کنیم؟ و همچنین دیگر سوالاتی در رابطه با آبریزی ماشین لباسشویی پاسخ داده و میپردازیم. با بررسی عکس قطعات ماشین لباسشویی شاید بتوان به خیلی از این سوالات پاسخ داد.

به دلیل در ارتباط بودن آب و جریان برق در ماشین لباسشویی برطرف کردن مشکل آبریزی توسط افراد ناوارد بسیار خطر افرین می باشد شما برای برطرف کردن این مشکل میتوانید با مجموعه مشهد تعمیر در ارتباط باشید ما با بهره گیری از دانش تکنسین های خود علت نشت اب از ماشین لباسشویی را در سریع ترین زمان عیب یابی و تعمیر میکنیم.

دلیل آب دادن ماشین لباسشویی چیست؟

اگر در حین استفاده از ماشین لباسشویی خود متوجه نشت آب از آن شده اید برای برطرف کردن این مشکل هم باید قطعات و هم نقطه ای که دچار آبریزی شده است را مورد بررسی قرار دهید دقت داشته باشید که آبریزی از هر نقطه در ماشین لباسشویی نشان دهنده آسیب دیدن یک قطعه می باشد. تعمیر لباسشویی دوو در مشهد در زمان کوتاه می تواند این ایراد را برطرف کند.

برای مثال اگر از پشت ماشین لباسشویی شما دچار آبریزی شده است شما باید شلنگ های ورودی و خروجی پمپ تخلیه را مورد بررسی کنید همچنین مهم ترین ان ها آسیب دیدن کاسه نمد ماشین لباسشویی می باشد که همین امر باعث آبریزی از پشت ماشین لباسشویی می شود در ادامه این مطلب تمامی این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم و همچنین نحوه عیب یابی و تعمیر آن را به شما آموزش می دهیم. مشهد تعمیر تمام این خدمات را با هزینه ای اندک در اختیار شما قرار می دهد.

 • و یا این آبریزی می تواند از شیر برقی در بالای ماشین لباسشویی باشد با آبریزی از شیر برقی هم از پشت ماشین لباسشویی متوجه آبریزی می شوید.
 • اگر لاستیک دور درب ماشین لباسشویی شما هم اسیب دیده باشد متوجه آبریزی ماشین لباسشویی از جلوی آن می شوید.
 •  در ماشین لباسشویی از خرطومی های زیادی استفاده شده است که یکی از آن ها به جاپودری به دیگ و دیگری به پمپ تخلیه متصل شده است که با سوراخ شدن و آسیب دیدن هر یک از آن ها علت نشت آب از ماشین لباسشویی می شود.

7 تا از اصلی ترین دلایل آبریزی ماشین لباسشویی

برطرف کردن آبریزی ماشین لباسشویی کاری بسیار تخصصی می باشد و پیدا کردن علت نشت آب از آن باید توسط افراد متخصص انجام شود اما ما در ادامه این مطلب به مهم ترین موارد که باعث آبریزی ماشین لباسشویی می شوند میپردازیم و شما با مطالعه آن اگر از دانش فنی بالایی برخوردار باشید خودتان میتوانید مانع آب دادن ماشین لباسشویی خود شوید این موارد به شرح زیر می باشد.

 •  شلنگ ورودی و خرطومی های ماشین لباسشویی
 • آسیب دیدن جاپودری
 •  آسیب دیدن پمپ تخلیه و خارج شدن آن از آب بندی
 •  آسیب دیدن دیگ ماشین لباسشویی و آسیب دیدن کاسه نمد
 •  آسیب دیدن شیر برقی
 •  فیلتر پمپ تخلیه
 •  لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

شلنگ ورودی و خرطومی ها اولین علت نشت اب از ماشین لباسشویی می باشد

در ماشین لباسشویی از خرطومی و شلنگ برای آبگیری و انتقال و یا تخلیه آب استفاده شده است که آسیب دیدن هر یک از آن ها باعث آبریزی در قسمت های مختلف ماشین لباسشویی می باشد برای بررسی این مورد دقت داشته باشید که اول از همه ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید و پس از آن به دنبال علت نشت آب از ماشین لباسشویی باشید.

 •  یکی از مواردی که باعث آبریزی ماشین لباسشویی می شود از قسمت پشت آسیب دیدن واشر در شلنگ ورودی ماشین لباسشویی می باشد اگر این واشر در داخل شلنگ به ورودی متصل به ماشین لباسشویی وجود نداشته باشد و یا آسیب دیده باشد از آن قسمت ماشین لباسشویی دچار آبریزی می شود.
 • دقت داشته باشید که با آسیب دیدن شلنگ خروجی و یا خارج شدن آن از پمپ تخلیه یکی از علت های آبریزی ماشین لباسشویی می باشد که برای برطرف کردن آن میتوانید شلنگ را تعویض و به کمک چسب آهن آن را آب بندی کنید.
 •  یکی دیگر از موارد مهم در آبریزی ماشین لباسشویی آسیب دیدن خرطومی جا پودری می باشد در زمان آبگیری ماشین لباسشویی آب از طریق جا پودری به کمک یک خرطومی وارد دیگ ماشین لباسشویی شما می شود حال اگر این خرطومی آسیب دیده باشد و یا به دلیل سنگین بودن دیگ در دور خشک کن از محل خود خارج شده باشد این مورد یکی از دلایلی می باشد که ماشین لباسشویی شما از قسمت جلو دچار آبریزی می شود برای برطرف کردن این مشکل با باز کردن درب روی ماشین لباسشویی متوجه علت نشت آب از ماشین لباسشویی می شوید.
 • یکی دیگر از خرطومی های مهم در ماشین لباسشویی مربوط به تخلیه آب می باشد و در پایین دیگ قرار دارد که با باز کردن درب پشتی ماشین لباسشویی متوجه آن می شوید اگر این خرطومی آسیب دیده باشد در هنگام تخلیه آب متوجه نشت آب از قسمت پشتی ماشین لباسشویی می شوید.
 •  در قسمت بالایی ماشین لباسشویی شیر برقی به کمک شلنگ به جاپودری متصل شده است که تعداد این شلنگ ها متفاوت می باشد اگر هر کدام از آن ها از اتصال خود به جا پودری خارج شده باشند در هنگام آبگیری ماشین لباسشویی متوجه آبریزی می شوید این مشکل را خودتان به راحتی میتوانید برطرف کنید.

دقت داشته باشید که برطرف کردن آبریزی ماشین لباسشویی در مواقعی که شلنگ ها و خرطومی ها آسیب دیده باشند نیاز به تخصص ندارد و خودتان به راحتی میتوانید آن را برطرف کنید و همچنین دقت داشته باشید که آبریزی در قسمت بالایی ماشین لباسشویی در مدت زمان زیاد اگر مقداری از آب بر روی برد اصلی نفوذ پیدا کند باعث سوختن و آسیب دیدن این قطعه می شود.

آسیب دیدن جاپودری یکی از علت نشت آب از ماشین لباسشویی می باشد

وظیفه وارد کردن مواد شوینده و آب به داخل دیگ توسط جاپودری انجام می شود این قطعه از دو قسمت تشکیل شده است که با آسیب دیدن آن دچار آبریزی می شود اگر در داخل ماشین لباسشویی خود لباس بیش از حد ظرفیت بریزید این امر در مرحله خشک کن احتمال آسیب رساندن به جاپودری بسیار زیاد می باشد.

جنس این قطعه از پلاستیک است و در لحظه وارد شدن ضربه به آن هیچ مقاومتی ندارد همچنین گاهی اوقات اگر فشار آب زیاد باشد از جلوی جا پودری دچار آبریزی می شود که برای برطرف کردن این مشکل باید جا پودری ماشین لباسشویی خود را باز کرده و رسوب های داخل آن را تمیز کنید همچنین محفظه های جلویی آن را به کمک چسب کور کنید تا دیگر از قسمت جلویی دچار آبریزی نشود.

آسیب دیدن پمپ تخلیه و خارج شدن آن از آببندی دلیل آبریزی ماشین لباسشویی

به طور کلی وظیفه پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی تخلیه آب کثیف می باشد و در لحظه آسیب دیدن این قطعه به احتمال زیاد آب از داخل ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود اما در برخی از موارد این قطعه تخلیه آب را به خوبی انجام داده اما به دلیل آسیب دیدن پوسته پمپ و یا از بین رفتن اورینگ و واشر آن علت نشت آب از ماشین لباسشویی می باشد برای برطرف کردن این مشکل باید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را از محل خود خارج کرده و پوسته متصل به آن را باز کنید.

با باز کردن این پوسته متوجه یک اورینگ و یا واشر می شوید که با تعویض آن مشکل آبریزی ماشین لباسشویی برطرف می شود اما در برخی از مواقع به دلیل فرسوده بودن پوسته پمپ تخلیه بهتر است این قطعه را تعویض کنید تا دیگر دچار آبریزی از ماشین لباسشویی شما نشود.

آسیب دیدن دیگ و کاسه نمد آن در ماشین لباسشویی علت نشت آب از ماشین لباسشویی

دیگ در ماشین لباسشویی وظیفه اصلی شستشوی لباس ها را برعهده دارد و به طور کلی آب وارد آن شده و از آن خارج می شود در برخی از موارد متوجه می شوید که از قسمت پشتی دیگ ماشین لباسشویی شما دچار نشت آب شده است که اگر در سریع ترین زمان به این مشکل رسیدگی نکنید به مرور زمان آسیب های بیشتری به ماشین لباسشویی شما وارد می شود.

و بیش از حد تولید صدا میکند برطرف کردن این مشکل نیاز به تخصص دارد زیرا برای این کار باید دیگ ماشین لباسشویی شما باز شده و علت نشت آب از ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار گیرد.

در داخل دیگ از کاسه نمد استفاده می شود این قطعه مانع نفوذ آب به بلبرینگ ها و شفت ماشین لباسشویی می شود زمانی که این قطعه آسیب دیده باشد آب به قسمت بلبرینگ ها و شفت ماشین لباسشویی نفوذ پیدا کرده و شما متوجه آبریزی از آن می شوید حال اگر مدت زمان زیادی به همین شکل از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید این کار باعث آسیب دیدن بلبرینگ ها می شود و همین دلیلی است که شما در مرحله خشک کن صدای بیش از حدی از ماشین لباسشویی خود متوجه می شوید

حال اگر باز هم به این امر توجهی نکنید این کار باعث آُیب دیدن شفت و یا شکستن سه نظام در دیگ ماشین لباسشویی می شود که تعمیر آن و برطرف کردن علت نشت آب در این مواقع نیازمند صرف هزینه های زیادی می باشد برای برطرف کردن این مشکل باید تمامی قطعات ماشین لباسشویی خود را باز کنید و دیگ را از داخل آن خارج کنید پس از انجام این کار باید تمامی قسمت های دیگ را از هم جدا کنید و بلبرینگ ها و کاسه نمد را تعویض کنید اگر شفت دیگ ماشین لباسشویی شما آسیب دیده است آن را تعمیر کنید.
آبریزی از دیگ ماشین لباسشویی یکی از متداول ترین علت نشت آب از ماشین لباسشویی می باشد که باید در سریع ترین زمان آن را برطرف و تعمیر کنید.

آیا آسیب دیدن شیر برقی باعث آبریزی ماشین لباسشویی می شود

شیر برقی در ماشین لباسشویی وظیفه آبگیری را برعهده دارد حال اگر در همان قسمت ورودی این قطعه شلنگی از محل خود خارج شود همین امر باعث آبریزی ماشین لباسشویی می شود اما اگر خود شیر برقی دچار نشتی آب شود این آب به صورت قطره قطره در زمان خاموش بودن ماشین لباسشویی وارد دیگ شده و شما متوجه آب بسیار زیادی در داخل ان می شوید که با گذشت مدت زمان کمی این آب از داخل ماشین لباسشویی سر ریز می شود.

برای تست این قطعه میتوانید در لحظه خاموش بودن ماشین لباسشویی باید درب برروی آن را باز کرده و شلنگ های متصل به شیر برقی را خارج کنید پس از این کار باید دقت داشته باشید که از شیر برقی آب خارج نشود اگر متوجه خروج آب از آن شدید حتما این قطعه را تعویض کنید تا مشکل نشت آب در داخل ماشین لباسشویی برطرف شود.

آیا فیلتر تخلیه باعث آبریزی ماشین لباسشویی می شود

فیلتر تخلیه در ماشین لباسشویی وظیفه جلو گیری از اشیاء به پمپ تخلیه را دارد و بهتر است این قطعه را هر چند وقت باز کرده و تمیز کنید اما گاهی اوقات این قطعه خاصیت خود را از دست می دهد و زمانی که شما آن را در محل خود قرار می دهید دیگر نمی تواند وظیفه آب بندی را به خوبی انجام دهد در این مواقع متوجه آبریزی از قسمت جلو ماشین لباسشویی می شوید که برای برطرف کردن آن میتوانید این قطعه را تعویض و یا به کمک نوار تفلن آن را آب بندی کنید.

آیا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دلیل ابریزی آن می شود

اگر از قسمت جلویی و زیر ماشین لباسشویی متوجه آبریزی شدید بهتر است به سراغ لاستیک دور درب بروید این قطعه در زمان شروع سیکل شستشو و تا پایان آن وظیفه اب بندی را بر عهده دارد و آسیب دیدن این قطعه باعث آبریزی ماشین لباسشویی از جلوی آن می شود تعویض این لاستیک نیاز به تخصص دارد.

 

شرکت مشهد تعمیر با نام تجاری ” مشهد تعمیر” با قدمت بیشتر از 15 سال در شهر مشهد جز اولین شرکت های حوزه تعمیرات لوازم خانگی بوده است.

آدرس سایت : mashhadtamir.com

شماره تماس های مشهد تعمیر :

09398087766

05137667535

ساعت پاسخگویی : 8 صبح تا ۲۱

آدرس مشهد تعمیر : مشهد، دستغیب 13 پلاک 77

ایمیل : saeed.nejati2018@gmail.com

دکمه بازگشت به بالا