برترین های کسب و کارعمومی

نکات مهم در طراحی اتاق کنفرانس + بررسی 7 ایده جدید

فرض کنید که جلسه مهمی با افراد داخل شرکت خود دارید؛ اما به دلیل عدم فضای کافی برای تمام افراد، صدای شما حتی به افراد میانه سالن هم نرسد. این موضوع قطعا می‌توانید آینده کاری شما را دچار مشکل کند؛ اما آیا می‌دانستید که اگر اتاق کنفرانس داشته باشید، تمامی این مشکلات حل می شود؟

اصولا مهمترین تصمیمات شرکت‌ها در جلسات بزرگ و جدی گرفته می شود؛ از همین رو باید حتما به فکر تجهیز اتاق کنفرانس باشید. اتاق کنفرانس جایی است که تمامی جلسات مهم در آن انجام می شود. اما موضوع این جا است که تجهیزات اتاق کنفرانس باید چگونه باشد؟ برای پاسخ به سوال، این مقاله را مطالعه کنید.

آشنایی با اتاق کنفرانس

اصول طراحی اتاق کنفرانس در طی سال ها تغییر زیادی نکرده است اما با این وجود، هنوز طراحی این اتاق بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. اتاق کنفرانس یکی از مهم ترین بخش های یک مکان اداری محسوب می شود.

سیستم این اتاق را معمولا گروه های متخصص در این حوزه تامین می کنند. ساده ترین اتاق های کنفرانس متشکل از چندین میکروفون ثابت شده روی میز هستند. در نتیجه یکی از دغدغه های اصلی مدیران است. در ادامه به بررسی انواع سیستم کنفرانس و مواردی از این قبیل می پردازیم.

طراحی و چیدمان سالن کنفرانس چگونه است؟

از اصلی ترین می توان به یک میز بزرگ در قسمت وسط اتاق اشاره کرد. حد فاصله صندلی ها از جوانب مهم است و باید به گونه ای باشد که حضار در تمام طول جلسه احساس راحتی داشته باشند.

شکل و طراحی میزی که در اتاق کنفرانس قرار می گیرد کاملا به طول و عرض اتاق و تعداد حضاری که انتظار دارید در آن سالن حضور یابند، بستگی دارد. عوامل دیگری نظیر سلیقه طراح و کارفرما، نوع کاربری و تعداد صندلی ها نیز در طراحی و چیدمان سالن های کنفرانس تاثیرگذار می باشند.

برای اتاق کنفرانس، کدام نوع میز مناسب تر است؟

میز کنفرانس از مهم ترین تجهیزات کنفرانس به شمار می رود. این نوع میز در دو نوع دایره ای و مستطیلی در بازار وجود دارد. میز کنفرانس مستطیلی از نمونه های کلاسیک و پرکاربرد محسوب می شود که با وجود طراحی قدیمی همچنان مورد استفاده بسیاری از ادارات و سازمان ها قرار می گیرد.

از آن جا که این دسته از میزها صفحه ای بزرگ و پهن دارند، برای برگزاری کلاس های آموزشی کارکنان مناسب هستند. البته برخی از میزهای مستطیلی از اجزای کوچک تری نیز تشکیل شده اند به طوری که می توانید با توجه به فضای اتاق و تعداد افراد، ابعاد میز را تغییر دهید.

اما همانطور که پیش تر گفتیم، از دیگر می توان به میزهای دایره ای اشاره کرد. این نوع میزها انتخاب مناسبی برای اتاق های کنفرانس کوچک یا مربعی محسوب می شوند. میزهای کنفرانس دایره ای به منظور راحتی افراد در هنگام نشستن، تنها دارای یک پایه در مرکز صندلی اداری هستند.

همچنین این میزها در مقایسه با نمونه های پیشین دید مناسب و بیشتری از حاضران در جلسه را در اختیار شما قرار می دهند. این موضوع سبب شده تا در اتاق های کنفرانس بزرگ نیز از این میزها در هر ابعادی استفاده شود تا حضار علاوه بر ارتباط کلامی، چهره یکدیگر را نیز به خوبی ببینند.

سبک های چیدمان اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس یکی از فضاهای مهم در هر شرکت و سازمانی است از این رو بسیار حائز اهمیت می باشد.

این اتاق یک فضای معمولی نیست بلکه جلسات مهمی در آن برگزار شده و تصمیمات سرنوشت سازی در آن اتخاذ می گردد. در واقع این مکان نقش تعیین کننده ای در آینده و سرنوشت شرکت ایفا می کند.

اتاق کنفرانس باید دارای یک فضای ایده آل همراه با امکانات، فناوری و تجهیزات مورد نیاز برای تمامی افراد حاضر در جلسه باشد. به علاوه سبک های متفاوتی از چیدمان این اتاق نیز وجود دارد که در مدرن بودن آن تاثیر به سزایی دارد. سبک های چیدمان اتاق کنفرانس شامل موارد زیر می باشد:

سبک هیئت مدیره: این سبک خیلی کم تر از دیگر سبک ها استفاده می شود. در این نوع چیدمان، مدیران ارشد در قسمت بالای میز اصلی می نشینند. همچنین میز مستطیلی یا بیضی با فضایی با ظرفیت ۲۵ نفر از رایج ترین مدل میز برای این سبک از اتاق کنفرانس می باشد.

سبک u بسته: شاخصه این سبک، وجود فضای خالی در وسط میز می باشد. در این سبک به صورتی است که به شخص اجازه می دهد تا به راحتی به چهار طرف حرکت کرده و بتواند با دیگران ارتباط برقرار کند.

سالن اجتماعات: این سبکی است که برای یک کنفرانس کلاسیک در نظر گرفته می شود. این مدل برای موقعیت هایی که نیاز به تعامل دو طرفه کم تر است، مناسب می باشد.

اتاق کنفرانس چیست؟

شاید با خود بگویید که اصلا ؟ اتاق کنفرانس با دیگر اتاق ها چه فرقی دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که اتاق کنفرانس هم مانند دیگر اتاق های عادی است؛ اما تجهیزات و ویژگی های خاص آن، وجه تمایزی بین اتاق کنفرانس و دیگر قسمت ها ایجاد می کند. اتاق کنفرانس یکی از فضاهای مهم در هر شرکتی است که نقش موثری در تعیین آینده شرکت دارد.

از طرفی تصمیمات مهم و سری در این اتاق اتخاذ می گردد؛ از همین رو باید در طراحی آن، دقت فوق العاده زیادی داشته باشید. همچنین توجه کنید که به دلیل پذیرایی مهمان ها و افراد مهم در این اتاق، حتما امکانات و تجهیزات فوق العاده پیشرفته ای را باید برای آن تهیه کنید. لازم به ذکر است که وجود اتاق کار در شرکت، از شلوغی و هرج‌و‌مرج های اضافی جلوگیری می کند. بنابراین شما می توانید به راحتی و در هر شرایطی، از میهمانان مهم خود در این اتاق پذیرایی کنید.

آیا اتاق کنفرانس همان اتاق جلسات است؟

بسیاری از افراد اتاق جلسات را با اتاق کنفرانس یکسان می دانند؛ این در حالی است که با توجه به معنا و مفهوم یکسان آن‌ها، باز هم تفاوت‌هایی بین این دو اتاق وجود دارد. اتاق جلسه، در واقع اتاق‌های بسیار کوچکی هستند که برای چهار تا شش نفر استفاده می‌شوند. در مقابل اتاق کنفراس بسیار بزرگتر از اتاق جلسه است و افراد بیشتری را هم در خود جای می دهد.

افراد از اتاق کنفرانس برای جلسات رسمی بزرگ استفاده می کنند. در این اتاق مکان مخصوصی برای سخنرانی یک نفر در جهت آموزش یا ارائه مطلبی تعبیه شده است. در صورتی که اتاق جلسه بیشتر برای مدیران داخلی که برای کار های روزمره نیاز به هماهنگی دارند، استفاده می‌گردد. توجه کنید که بسیاری از ، در اتاق جلسه هم تعبیه می شود.

تجهیزات اتاق کنفرانس باید چگونه باشد؟

با توجه به اهمیت اتاق کنفرانس و تفاوت آن با قسمت های دیگر شرکت، قطعا باید خاص تر باشد. برای آن که بتوانید بهترین و استاندارترین اتاق کنفرانس را طراحی کنید، باید تمامی کارها را بر اساس برنامه ریزی و نظم خود انجام دهید.

نکات مهمی برای وجود دارد که باید حتما به آن توجه کنید. این که اتاق دارای وای‌فای است یا این که امکانات صوتی و تصویری آن چگونه طراحی می شود، جزو نکات مهمی است که در این بخش به آن ها می پردازیم. بنابراین اگر می‌خواهید اتاق کنفرانس شما کاملا استاندارد باشد، حتما به موارد زیر توجه کنید:

ابعاد استاندارد اتاق کنفرانس

یکی از مهمترین مشخصه‌های اتاق کنفرانس است. ابعاد این اتاق باید به گونه ای طراحی شوند که برای افراد داخل سالن جای مناسبی را ایجاد کند. به این صورت که اگر تعداد نفرات در جلسات، بیشتر از 10 نفر باشد، باید ابعاد کوچکتری را استفاده کنید. اما برای کسانی که جلسات پر تعدادی را برگذاری می کنند، باید سالن بزرگتری را برای این کار اختصاص دهید.

توجه کنید که بهترین و مدرن‌ترین اتاق را برای کنفرانس انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید که اتاق کنفرانس، باید جایی به دور از رفت و آمد افراد باشد. همچنین ابعاد باید به گونه‌ای طراحی شوند که افراد در زمان‌های طولانی مدت خستگی احساس نکنند. ابعاد سالن باید به شکلی انتخاب شود که بین هر ردیف صندلی، محلی برای رفت و آمد آسان هم وجود داشته باشد.

سیستم صوتی اتاق کنفرانس

دومین ویژگی مهمی که باید حتما به آن توجه کنید، است. به طور کلی سیستم صوتی به کار گرفته شده در اتاق کنفرانس در سه دسته زیر قرار می گیرد:

مبلمان اتاق کنفرانس

قطعا اگر افراد حاضر در جلسه، احساس راحتی روی نداشته باشند، نمی‌توانند تصمیمات درستی را هم بگیرند. بسیاری از افراد برای خرید ، فقط به زیبایی آن‌ها توجه می کنند؛ در حالی که راحتی و مسئله ارگونومی مبلمان، موضوع مهمتری است.

البته منظور ما این نست که شما مبلمان های زیبا را انتخاب نکنید؛ اما از ویژگی‌های خاص و استانداردهای آن هم غافل نشوید. از طرفی حتما در انتخاب رنگ صندلی، به تناژ رنگ موجود در سالن دقت کنید. مثلا برای محیط‌های فاقد روشنایی، استفاده از مبلمان‌های کرم رنگ گزینه مناسبی است. همچنین حتما باید به محل قرارگیری مبلمان اداری را هم توجه کنید.

میز کنفرانس

اصولا افراد قرار است که دور مشغول صحبت و بحث شوند، از همین رو باید ابعاد میز را هم به صورت استاندارد و بر اساس تعداد افراد انتخاب کنید. به طور کلی میز کنفرانس در وسط سالن قرار می گیرد و صندلی ها با فاصله استاندارد از هم هستند. توجه کنید که ابعاد استاندارد برای هر دو نفر حدود 130 سانتی متر است. البته میزان راحتی صندلی‌ها را باید بر اساس میز و فضای سالن تعیین کنید.

رنگ مناسب برای اتاق کنفرانس

رنگ بندی اتاق کنفرانس هم عامل مهمی در محسوب می‌شود. اصولا باید بین رنگ دیوارها و پرده‌ها با مبلمان همخوانی وجود داشته باشد. همچنین اگر می خواهید اتاق شما بزرگتر و روشن تر جلوه دهد، بهتر است که رنگ روشن را برای فضا استفاده کنید. همچنین اگر اتاق بزرگ و روشنی دارید، استفاده از رنگ‌های تیره هم جلوه جذابی را به محیط هدیه می‌دهد.

نورپردازی اتاق کنفرانس

نورپردازی یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در روحیه و عملکرد افراد است. اگر شما نور کافی را در فضا ایجاد نکنید، باعث ایجاد کسالت و خستگی افراد حاضر در جلسه می شوید. اگر در فضای اطراف شما نور طبیعی وجود دارد، می‌توانید با استفاده از پارتیشن های شیشه‌ای نور محیط را بیشتر کنید.

از طرفی اگر نور طبیعی به طور کافی وجود نداشته باشد، باید سیستم نورپردازی قوی و استانداردی را نصب کنید. در حال حاضر انواع چراغ‌های سقفی و دیواری برای این کار وجود دارد که فضای اتاق را به طور اثر بخشی روشن و پر انرژی می کند.

تجهیزات الکترونیکی اتاق کنفرانس

گاهی اوقات در هنگام جلسات مجبور به فکس نامه یا ارتباط تصویری با شخص خاصی می‌شوید؛ از همین رو باید حتما در اتاق کنفرانس از تجهیزات مختلفی از جمله درگاه تلفن و وای‌فای، انواع لپ‌تاپ، پرینتر و دستگاه فکس هم استفاده کنید.

همچنین وجود بردهای هوشمند هم برای ذخیره اطلاعات به صورت فایل دیجیتال هم امری ضروری محسوب می شود. بنابراین بهتر است که برای هر فرد، مانیتور و دستگاه های مربوطه را قرار دهید.

نباید های طراحی اتاق کنفرانس

علاوه بر موارد مهم و ضروری در تجهیز اتاق کنفرانس، بهتر است که به نکات زیر هم توجه کنید:

تجهیزات اتاق کنفرانس را از کجا بخریم؟

با توجه به اهمیت ، بیشتر افراد به دنبال بهترین کیفیت تجهیزات از جمله مبلمان و میز کنفرانس هستند؛ از همین رو ما در این مقاله، به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های ا معرفی می کنیم.

این شرکت ارائه کننده انواع لوازم اداری از جمله مبلمان و صندلی است که به شما در تزئیین اتاق کنفرانس کمک می کند. شما می‌توانید برای مشاهده انواع محصولات این شرکت، به وبسایت مراجعه کنید.

جان کلام

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین مکان‌ها در هر شرکت است؛ از همین رو باید به شکل کاملا خاص و استاندارد طراحی شود. امروزه بسیاری از تولیدی‌ها دست به ساخت انواع تجهیزات مربوط به دکوراسیون داخلی اداره زده‌اند. اما اگر به دنبال کیفیت و زیبایی بالای محصولات هستید، حتما روی کمک حساب کنید.

سوالات متداول

مهم ترین ویژگی اتاق کنفرانس مناسب چیست؟

اتاق کنفرانس باید فضایی آرام و بی صدا داشته باشد. هیاهو و صدا می تواند باعث حواس پرتی و از دست رفتن تمرکز شود. علاوه بر این، از مهم ترین ویژگی های این اتاق می توان به شرایط روشنایی، تهویه مناسب، زاویه دید خوب نسبت به صفحه نمایش، ارتفاع مناسب میز و راحتی میز و صندلی اشاره کرد.

صندلی های اتاق کنفرانس از چه جنسی هستند؟

این که چه مواد اولیه ای برای صندلی کنفرانس خود انتخاب می کنید بسیار مهم است. اغلب برای اتاق های کنفرانس بسیار مجلل از مبلمان و صندلی های چرمی استفاده می شود. اما به طور کلی در بسیاری از سالن های کنفرانس، چرم بازیافتی و ترکیب شده با وینیل به چشم می خورد. این نوع چرم ها نیز همان ظاهر و حس چرم طبیعی را القا می کنند که البته به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهند.

دلایل تجهیز سالن کنفرانس چیست؟

وقتی شرکت کنندگان جلسه زیاد می شوند، کنترل جلسه نیز سخت شده و اینجاست که یک سیستم کنفرانس کارآمد و مجهز به شدت مورد نیاز شما خواهد بود. سیستمی که بتواند با وجود تجهیزات گسترده و کاربردی، شما را در مدیریت جلسه یاری نماید.

چه مواردی در قیمت نهایی تجهیز سالن کنفرانس تاثیر دارند؟

تخمین قیمت تجهیزات سالن کنفرانس به فاکتورهای زیادی از جمله تعداد کنسول های میکروفون، قابلیت رای گیری، تعداد دوربین های به کار رفته، تعداد نمایشگرها، نوع میز و صندلی ها، متراژ سالن و برند تجهیزات بستگی دارد.

آیا خرید از سایت به صرفه است؟

به دلیل اهمیت اتاق کنفرانس، مجموعه های متعددی اقدام به فروش تجهیزات آن کرده اند. اما در این زمینه، از مجموعه های پرتلاشی است که با بیش از ۲۸ سال سابقه در حوزه تولید و فروش انواع تجهیزات اتاق های کنفرانس، توانسته از بسیاری از رقبای خود پیشی بگیرد.

همه می دانند که جلسات غیر ضروری، بدترین بخش هر روز کاری هستند. اما برای جلساتی که باید اتفاق بیفتند، برگزاری آن ها در اتاق کنفرانسی که به خوبی طراحی شده و با ابزارهای صحیح تجهیز شده باشد، می تواند تفاوت بزرگی را در تلاش برای انجام کارها ایجاد کند.

جلسات، جزئی اجتناب ناپذیر از روز برای همه کارمندان هستند با این حال 46 درصد از کارمندان فکر می کنند برخی از جلسات باعث اتلاف وقت می شوند. برخی از این مشکلات را می توان با هوشمند حل کرد. با ایجاد فضای مناسب، می توانید بر رفتار کارکنان خود تأثیر بگذارید.

اگر در ادامه مقاله با ما بمانید، پی خواهید برد که فضاهای بهتر برابر با کیفیت کار بهتر هستند، پس بخوانید تا یاد بگیرید چگونه می توانید تری طراحی کنید که عالی به نظر برسد و کارایی بیشتری داشته باشد. بنابراین در پایان متوجه خواهید شد که در واقع .

اتاق کنفرانس یا اتاق جلسه؟

در آفیس اسنپ شات از اصطلاح اتاق جلسه برای تعیین اتاق هایی استفاده می شود که جلسات در آنجا برگزار می شوند، اگرچه در سطح جهانی اتاق کنفرانس و اتاق جلسه به جای یکدیگر استفاده می شوند. هنگام دسته بندی عکس ‌های پروژه اتاق کنفرانس، این فضاها را بر اساس اندازه و رسمی بودنشان متمایز می کنند. این اتاق ها را می توان به سه دسته زیر طبقه بندی کرد:

تجهیزات اتاق کنفرانس

جدا از نامگذاری قراردادها، ابزارها و تجهیزات ارائه شده می توانند استفاده از را لذت بخش و یا به یک فاجعه مطلق در انتظار وقوع تبدیل کنند. در ادامه چند فکر و ایده برای وجود دارد:

طراحی را با تعریف عملکرد اتاق شروع کنید

اتاق های جلسه باید محیط هایی خاص و منحصر به فرد باشند که نیاز کارکنان را به طور کامل برآورده سازند. ، طراحی اتاق کارمندان، بخش های مخصوص برگزاری جلسات و … همگی نیاز به ایده خاصی دارند که این محیط ها را از یکدیگر متمایز می سازد.

در ادامه چند نوع اتاق اداری متداول برای کمک به تشریح این مفهوم آورده شده اند:

اتاق های جلسه کوچک مدرن به سبک باجه تلفن

باجه های تلفن، مکان بسیار خوبی برای مکالمات شخصی 1 به 1 هستند. این امر به ویژه در محیط های کاری نیز صادق است. آن‌ ها می‌ توانند فضا های بسیار خوبی برای گفتگوی مدیر و کارمند و یا تماس کارکنان با فروشندگان و مشتریان باشند. این اتاق ها از حداقل برخوردار می باشند. معمولا یک میز کوچک و یک یا دو صندلی نیز در آنجا موجود است.

اتاق کنفرانس بزرگ

اتاق های کنفرانس، محیط بزرگ ‌تری نسبت به غرفه تماس می باشند، اما همچنان طوری طراحی شده اند که یک محیط صمیمی و متمرکز باشند. این اتاق های کنفرانس کوچک فضایی برای 4 تا 8 نفر و یا شاید هم 12 نفر را فراهم می کنند. این اتاق ها برای برگزاری جلسات فکری متمرکز و یا بررسی روند کاری بسیار عالی هستند.

اتاق‌ های کنفرانس معمولاً با یک و کنفرانس معمولی، صندلی ‌های متحرک و وسایل جانبی برای پشتیبانی از سایر عملکردها مانند تخته های سفید، تلویزیون های بزرگ و تجهیزات کنفرانس از راه دور مبله می شوند.

اتاق جلسه شیک با نورپردازی بالا

این ها اتاق ها، محیط ‌های کنفرانس بزرگی هستند که برای رویداد های بزرگ‌ تر طراحی شده اند. جلسات با مشتری یا هیئت مدیره، گردهمایی‌ های بخش‌ ها و سایر فعالیت ‌های حیاتی کارکنان در آن ها برگزار می شوند. این اتاق ها برای 10 الی 20 نفر ساخته شده اند و نسبت به دیگر بخش ها از طراحی قابل توجه تری برخوردار می باشند.

از این رو شما می‌ توانید آن‌ ها را با مبلمان اداری با کیفیت بالا تجهیز کنید. این اتاق ‌ها معمولا جلسات طولانی را تسهیل می‌ کنند، بنابراین علاوه بر الزامات فنی، ممکن است به یک پیشخوان بوفه یا روشی برای ارائه تنقلات و نوشیدنی‌ ها به مهمانان نیاز داشته باشید.

به الزامات فنی فکر کنید

یک بدون تکنولوژی روز هیچی نیست. قبل از شروع طراحی زیبایی شناسی، مطمئن شوید که الزامات تکنولوژی واضح را مستند کرده اید.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید به طور منظم از شرکت کنندگان راه دور برای برقراری ویدیو کنفرانس دعوت کنید، باید مطمئن شوید که محیط شما مجهز به دوربین های کافی و نمایشگرهای بزرگ و به روز می باشد. این مقدار تجهیزات منجر به تعداد زیادی کابل می شود که باید در طراحی شما لحاظ شوند.

تجهیزات صوتی و تصویری با کیفیت بالا

اتاق های کنفرانس همچنین نقش مهمی در تسهیل همکاری موثر خواهند داشت. شما باید اطمینان حاصل کنید که از فناوری پشتیبانی از ویدئو کنفرانس برخوردار هستید. بلندگو در سراسر اتاق و میکروفون کافی برای ضبط صدا لازم است.

همینطور فناوری های لازم باید طوری قرار گیرند که هر کسی در اتاق بتواند به راحتی چهره ها و متن را روی اسلایدها ببیند. از آنجا که بسیاری از کارمندان اطلاعات را با لب تاپ خود نمایش می دهند، اتاق کنفرانس باید به تجهیزات مربوطه مجهز باشد.

تخته های سفید

اگر اتاق شما نیاز به پشتیبانی از طوفان فکری دارد، باید نحوه استفاده از فناوری همکاری را در نظر بگیرید. امروزه، تخته‌ های سفید تعاملی وجود دارند که می توانند نسخه دیجیتالی را با شرکت‌ کنندگان از راه دور به اشتراک بگذارند. تخته ‌های سفید فضای زیادی از دیوار را اشغال می ‌کنند که می توانند مانع طراحی شوند، بنابراین نحوه نگهداری آن را در صورت عدم استفاده در نظر بگیرید.

ظرفیت و انعطاف پذیری اتاق

امکانات اتاق جلسه می تواند ثابت باشد مانند تلویزیون نصب شده به دیوار و یا مانند صندلی های چرخ دار ممکن است انعطاف پذیر باشند. شما می توانید برای طراحی این بخش ها با کارشناسان این حوزه بسازید تماس بگیرید. اگر یک اتاق نیاز به همکاری کارکنان دارد، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که کمدهایی برای نگهداری یادداشت ها وجود دارد.

نورپردازی اتاق

مانند عملکرد اتاق شما، نورپردازی نیز باید انعطاف پذیر باشد. اگر در حال ارائه یا ویدئو کنفرانس هستید، نور باید مناسب باشد. پنجره های بزرگ می توانند برای حفظ شادابی کارکنان مفید باشند. اتاق های کم نور برای ارائه پروژه ها بهتر هستند.

7 ایده برای طراحی اتاق کنفرانس مدرن

اکنون که در مورد اهمیت اتاق‌ های کنفرانس و اینکه چگونه می ‌توانند بر کارمندان شما تأثیر بگذارند، صحبت کردیم، اجازه دهید به برخی از نکات و گرایش‌ های طراحی که به شما در طراحی یک کمک می ‌کند، نگاهی بیندازیم.

قرار دادن میز و صندلی

فضای اتاق جلسه مدرن با قرار دادن صندلی های زیبا در اطراف یک بزرگ ایجاد می شود. این در سبب می شود تا همه شرکت ‌کنندگان از دسترسی یکسان به میز برخوردار باشند. این امر حس همکاری و ارتباط موثر را تقویت می کند. این ایده برای اتاق های کنفرانس تیمی عالی است.

دیوارهای هنری و ویدئویی در اتاق های کنفرانس

اتاق‌ های جلسه نباید کسل‌ کننده باشند. با متمایز کردن مضامین اتاق ‌های جلسه، پذیرایی بیشتری کنید. این ممکن است به سادگی باشد، یا می تواند به ویژگی های خاص شرکت، فرهنگ یا شهر شما مرتبط باشد.

طراحی آکوستیک

یکی از بزرگترین روندهای سال 2021 طراحی آکوستیک تطبیقی است. به خصوص برای کمک به اطمینان از اینکه شرکت کنندگان از راه دور می توانند صدای سخنرانان را به خوبی بشنوند. در صورت امکان، هنگام برنامه ‌ریزی مکان‌ های ملاقات، با آکوستیک را در نظر بگیرید. اگر این امکان وجود ندارد، کاشی ‌های آکوستیک و پوشش‌ های دلپذیر همچنان می ‌توانند فضا را به درستی درمان کنند.

استفاده از رنگ های مناسب

رنگ های شرکت شما تقریباً به طور قطع باید منحصر به فرد باشند. وارد کردن رنگ های برند شما می تواند به تقویت فرهنگ سازمان کمک کند و تأثیری جسورانه بر هر بازدیدکننده ای بگذارد.

رنگ های سرد حس آرامش را به ارمغان می ‌آورند، رنگ ‌های روشن و جسورانه می ‌توانند انرژی شرکت‌ کنندگان در جلسه را افزایش دهند. رنگ ‌های پاستلی و خنثی می ‌توانند اتاق شما را تازه و مدرن کنند، در حالی که رنگ‌ های تیره احساس کلاسیک ‌تر و جاودانه ‌تری ایجاد می نمایند.

حفظ فضای باز

اتاق های شلوغ حس ذاتی فشار و ناراحتی را به همراه دارند. این باعث می ‌شود مردم بخواهند آن جا را ترک کنند البته این می ‌تواند برای برخی از انواع جلسات خوب باشد. اطمینان از داشتن فضای کافی، روحیه را شاد می کند و فرصت هایی را برای استفاده بهتر از اتاق فراهم می آورد.

بهره وری از نور طبیعی

روشنایی دفتر برای شادی کارکنان بسیار مهم است. هیچ چیز مانند لامپ فلورسنت باعث ایجاد احساس سردی و گرفتگی در دفتر نمی شود. پنجره ها راهی عالی برای وارد کردن نور بیرون هستند. انتخاب کفپوش مات و غیر انعکاسی و تزئین دیوار با رنگ های روشن نیز به شما کمک می کند تا از نور طبیعی خود نهایت استفاده را ببرید.

تزئین دیوارها با آجر

علی رغم همه صحبت ها، بخشی از زیبایی‌ شناسی مدرن، احترام به قدیمی است. این به فضای کلی دفتر شما بستگی دارد، اما یک دیوار آجری در معرض دید به فضای جلسه شما حسی مدرن و منحصر به فرد می دهد.برای دیدن طرح بیشتر pinterest.com را دنبال کنید.

سخن پایانی

اکنون که اهمیت یک متفکرانه را درک کرده اید و نکاتی را در اختیار دارید، وقت آن رسیده است که شروع کنید. از این پس می توانید با انتخاب بهترین روش و ایده ها، از محیط طراحی شده اتاق کنفرانس خود نهایت لذت را ببرید. امیدواریم این مقاله مفید بوده باشد. برای ارتباط با ما در youtube.com تماس باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا