برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

مدت زمان شارژ ویپ قلمی

امروزه دستگاه‌های ویپ طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و افراد زیادی خصوصا جوانان، به استفاده از آنها روی آورده‌اند. بیشتر دستگاه‌های ویپینگ دارای باتری قابل شارژ هستند. این باتری‌ها باید توسط کابل‌های مخصوصی شارژ شوند تا کاربر بتواند از آنها استفاده نماید. در صورتی که باتری ویپ از شارژ کافی برخوردار نباشد، نمیتوان از دستگاه استفاده کرده و به ویپینگ پرداخت. اما چه مدت زمانی برای شارژ باتری ویپ لازم است؟ در این مطلب قرار است به بررسی این موضوع بپردازیم و به نکات مهم در رابطه با اشاره نماییم.

ساختار دستگاه ویپ

بخشی از جذابیت دستگاه‌های ویپ، مربوط به تطبیق‌پذیری آنها است. در بازار وجود دارند که با لوازم جانبی‌های متعددی چون کابل USB تطبیق‌پذیر هستند. دستگاه‌های ویپینگی که از قابلیت اتصال با کابل USB و شارژ سریع برخوردارند، کاربری آسانی دارند و مورد توجه بیشتر افراد ویپر قرار دارند. بسته به اینکه دستگاه ویپ از چه باتری و ظرفیتی برخوردار باشد، مدت زمان استفاده از دستگاه متفاوت خواهد بود. برای همین نمیتوان گفت کارکرد دستگاه‌های ویپ یکسان است و همگی با یک بار شارژ، به مدت یک روز قابل استفاده خواهند بود. افرادی که قصد دارند با یک بار شارژ حداقل یک روز از دستگاه استفاده نمایند، باید به سراغ دستگاه‌هایی با باتری قوی و پرقدرت بروند. هر چقدر باتری از ظرفیت و قدرت بیشتری برخوردار باشد، مدت زمان استفاده از دستگاه بیشتر خواهد بود. بنابراین بهتر است هنگام ، علاوه بر توان به باتری آن نیز توجه داشته باشید تا بتوانید یک دستگاه ایده‌آل برای خود تهیه نمایید.

در صورتی که خود را به تازگی خریداری کردید و قصد دارید آن را برای بار اول شارژ کنید، به مدت زمان بیشتری برای آن نیاز خواهید داشت. دلیل آن هم این است که ویپ پیش از آن هیچگونه شارژی نداشته و به صورت فابریک در بسته قرار گرفته است. بسیاری از سازندگان ویپ، باتری آنها را به صورت نیم شارژ یا بدون شارژ عرضه می‌کنند. با این حال باتری باید برای بار اول به طور کامل شارژ شود و مدت زمان بیشتری در شارژ قرار بگیرد. خوب است بدانید اندازه باتری در مدت زمان شارژ باتری تاثیرگذار است. برخی از باتری‌ها برای رسیدن به شارژ کامل تنها به 30 دقیقه نیاز دارند؛ در صورتی که ممکن است برخی دیگر به بیش از 4 ساعت زمان جهت شارژ کامل نیاز داشته باشند. یک قاعده کلی در این رابطه وجود دارد و آن این است که هر چقدر باتری بزرگتر باشد، زمان شارژ طولانی‌تر خواهد بود.

از آنجایی که بیشتر افراد ویپر از دستگاه‌های ویپینگ برای ترک سیگار استفاده می‌کنند، در خاموش شدن و اتمام شارژ باتری آن حساسیت زیادی دارند. برای همین این افراد سعی می‌کنند دستگاه خود را هر روز شارژ کنند تا با کمبود شارژ باتری مواجه نشوند. شارژ روزانه دستگاه ویپ، تاثیر نامطلوبی بر روی آن دارد و ممکن است به مرور باعث کاهش کارایی و عمر مفید آن شود. به خصوص اگر دستگاه ویپ تا نیمه شارژ باشد و مجددا مورد شارژ قرار بگیرد. برای همین بهترین راه جهت حفظ سلامت باتری ویپ، توجه به نکات زیر است:

  • باتری خود را بیش از حد شارژ نکنید؛ شارژ بیش از حد باتری باعث می‌شود تا باتری خیلی سریع‌تر فرسوده شود.
  • صبر نکنید تا شارژ باتری تمام شود تا برای شارژ آن اقدام کنید. زمانی که باتری‌ها از شارژ پایین‌تر از 50 درصد برخوردار باشند، می‌توان برای شارژ آنها اقدام کرد.
  • هر دستگاهی از باتری متفاوتی برخوردار است و طول عمر آنها با هم فرق دارد. بنابراین دستگاه خود را با سایر دستگاه‌ها مقایسه نکنید و از یک شیوه مشابه برای تمام آنها استفاده نکنید.

آیا میتوان هنگام شارژ دستگاه به ویپینگ پرداخت؟

بیشتر دستگاه‌های ویپ از چراغ‌های نشانگر برخوردار هستند که با توجه به آنها میتوان به میزان شارژ دستگاه پی برد. این چراغ‌ها بر روی بدنه دستگاه درج شده‌اند. برخی از چراغ‌ها به صورت چندتایی هستند و برخی دیگر به صورت تکی میزان شارژ باتری دستگاه را نشان می‌دهند. معمولا زمانی که شارژ دستگاه به طور کامل انجام شود، تمام چراغ‌ها روشن می‌شود و یا رنگ چراغ تکی روی بدنه، به رنگ سبز تغییر پیدا می‌کند. برای همین باید با توجه به نوع دستگاه خود، از میزان شارژ دستگاه خود پی ببرید. علاوه بر این، با توجه به رنگ چراغ و یا مشاهده صفحه نمایش دستگاه، میتوان به میزان شارژ باتری دستگاه پی برد. در صورتی که چراغ LED به رنگ سبز بود، یعنی دستگاه در حدود 70 الی 100 درصد شارژ دارد. در صورتی که چراغ به رنگ آبی بود، یعنی دستگاه بین 70 الی 30 درصد شارژ دارد. و زمانی که چراغ LED به رنگ قرمز بود، یعنی دستگاه زیر 30 درصد شارژ دارد. بهتر است زمانی که چراغ نشانگر به رنگ قرمز درآمده و شارژ زیر 30 درصد را نشان می‌دهد، برای شارژ کردن دستگاه اقدام کرد.

شارژ باتری 18650

برخی از دستگاه‌های ویپ دارای باتری 18650 هستند که قابل جدا شدن از دستگاه می‌باشند. برای این باتری‌ها بهتر است از یک شارژر باتری خارجی استفاده کرد. استفاده از یک شارژر باتری خارجی، به شما این امکان را می‌دهد که یک اسلات اختصاصی برای هر باتری داشته باشید. اکثر شارژرهای خارجی می‌توانند سرعت آمپر خود را تغییر دهند (0.5 آمپر تا 2 آمپر) و این یک راه‌حل عالی برای شارژ سریع و ایمن است.

چند نکته در رابطه با شارژ دستگاه ویپ

  • برای شارژ باتری دستگاه ویپ، حتما از کابلی که در بسته‌بندی موجود است استفاده کنید. در صورتی که از کابل‌های جایگزین استفاده کنید، ولتاژهای متفاوت بین سیم‌ها می‌تواند منجر به داغ شدن بیش از حد سیگار الکترونیکی یا حتی انفجار آن شود.
  • دستگاه ویپ خود را روی سطوح قابل اشتعال شارژ نکنید. آنها را روی یک سطح صاف و تمیز شارژ کنید تا خطر آتش‌سوزی و مشکلات دیگر به حداقل برسد.
  • بهتر است زمانی که شارژ باتری دستگاه به زیر 30 درصد می‌رسد، برای شارژ آن اقدام نمایید. این کار علاوه بر حفظ عمر مفید باتری، به طولانی‌تر شدن عمر دستگاه نیز کمک خواهد کرد.
  • هنگامی که دستگاه درون شارژ قرار دارد، از استفاده از آن و انجام ویپینگ خودداری کنید. چرا که این کار خطرناک بوده و ممکن است دستگاه دچار آتش‌سوزی و سوختگی شود.
  • جهت اطلاع از مدت زمان لازم برای شارژ دستگاه ویپ، به دفترچه راهنما مراجعه کنید.
  • به هیچ وجه دستگاه را برای چندین ساعت در شارژ قرار ندهید و آن را به حال خود رها نکنید. در صورتی که دستگاه به مدت زیادی درون شارژ قرار بگیرد، منجر به خطرات جبران‌ناپذیری خواهد شد.
  • به طور کلی گفته می‌شود زمان شارژ باتری دستگاه چیزی در حدد 3 الی 4 ساعت است. با این حال حتما به اطلاعات دستگاه توجه داشته باشید و زمان لازم جهت شارژ آن را در نظر بگیرید.

آیا زمان شارژ دستگاه‌های ویپ مشابه است؟

خیر. زمان شارژ دستگاه‌های ویپ به باتری‌های استفاده شده در آنها بستگی دارد. بنابراین برای اینکه به زمان شارژ دستگاه خود پی ببرید، بهتر است به اطلاعات درج شده در دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید. توجه داشته باشید علاوه بر ظرفیت و قدرت باتری، موارد دیگری نیز در مدت زمان شارژ باتری تاثیر دارند. نوع دستگاه ویپ و نحوه کامگیری از آن، در تمام شدن شارژ باتری و زمان لازم جهت شارژ مجدد آن تاثیر دارد.

جمع بندی

در این مطلب به طور کامل به نحوه شارژ دستگاه ویپ و مدت زمان لازم جهت شارژ آن پرداختیم. از آنجایی که باتری بخش مهمی از دستگاه ویپ را تشکیل می‌دهد، سالم بودن آن مسئله مهمی بوده و باید از نحوه شارژ درست آن مطلع بود. همانطور که اشاره کردیم بسته به نوع دستگاه و باتری به کار رفته در آن، مدت زمان شارژ دستگاه‌ها با هم تفاوت دارد. اما به طور کلی هر دستگاهی تقریبا بین 3 الدستگاه ویپ که یک دستگاه قابل حمل است، از باتری برای تغذیه و منبع انرژی استفاده می‌کند. این باتری‌ها ممکن است از نوع داخلی یا خارجی باشند و اکثر انواع آن، قابلیت شارژ مجدد دارند. در این مطلی می‌خواهیم بررسی کنیم که ویپ چقدر شارژ نگه می دارد.

شاید سوالی که برای شما در رابطه با باتری ویپ به‌وجود آمده باشد این باشد که ویپ چقدر شارژ نگه می دارد. در واقع میانگین عمر باتری ویپ، به عوامل مختلفی وابسته است که در این مقاله به این موارد خواهیم پرداخت. همچنین دلایل زود خالی شدن باتری ، نحوه درست شارژ کردن و مدت زمان لازم برای شارژ کامل را برای شما شرح می‌دهیم.

ویپ چقدر شارژ نگه می دارد؟

در پاسخ به سوال ویپ چقدر شارژ نگه می دارد باید بگوییم که در واقع مدت زمانی که ویپ شما می‌تواند کار کند، به چندین مورد وابسته است. یکی از این موارد ظرفیت و حجم باتری است. هرچه باتری ظرفیت بیشتری داشته باشد مدت زمانی که دستگاه می‌تواند کار کند نیز بیشتر است. مورد دیگر قدرت بخاردهی و کارکرد دستگاه است. هرچه دستگاه ویپ شما از قدرت بالاتری برخوردار باشد باتری بیشتری استفاده می‌کند و به باتری بزرگتری نیاز دارد.

مورد بعدی مدت زمانی است که شما از باتری خود استفاده کرده‌اید. بی‌شک باتری‌های تازه، نگهداری شارژ بیشتری نسبت به باتری‌هایی که مدت زیادی است کار کرده‌اند خواهند داشت. پس نتیجه می‌گیریم که اینکه ویپ چقدر شارژ نگه می دارد یک موضوع نسبی است و نسخه خاصی را نمی‌توان برای این مورد پیچید.

در کنار این موارد، میانگین عمر باتری ویپ یک مسئله جدا است و هر باتری باتوجه به مراقبتی که از می‌شود ممکن است عمری متفاوت با دیگری داشته باشد. البته اینکه باتری ساخت کدام برند و کدام شرکت باشد هم بر طول عمر باتری بی‌تاثیر نیست.

مراقبت‌های لازم برای افزایش میانگین عمر باتری ویپ

در این بخش از مقاله به اینکه ویپ چقدر باتری نگه می‌دارد میپردازیم و به این مسئله که چه راهکارهایی وجود دارد تا میانگین عمر باتری ویپ را افزایش دهیم خواهیم پرداخت.

همیشه پس‌از استفاده از ویپ و زمانی که دیگر نیازی به آن ندارید، ویپ را خاموش کنید. به این شکل باتری به‌سرعت فرسوده و خراب نمی‌شود و در دراز مدت طول عمر بیشتر خواهد داشت. البته برخی از مدل‌های ویپ پس‌از گذشت مدت زمان ۱۰ الی ۲۰ دقیقه به‌شکل خودکار خاموش می‌شوند. ولی برای جلوگیری از آسیب و کاهش عمر باتری، همین مدت زمان هم تاثیر منفی خود را می‌گذارد.

سعی کنید قبل از اینکه یاتری کاملا تخلیه شود، نسبت به شارژ کردن آن اقدام کنید و مدت زمان بیش‌از حدی را برای شارژ کردن باتری، اختصاص ندهید. هر باتری باتوجه به ظرفیت آن، مدت خاصی برای شارژ کامل نیاز دارد، که بهتر است تا حد ممکن این مدت زمان بیشتر نشود و به‌موقع از شارژ جدا شود.

نگهداری باتری در محیط و فضاهای گرم سبب کاهش عمر آن می‌شود و بهترین مکان برای نگهداری باتری، محل‌های خنک و به‌دور از رطوبت است.

دلیل زود خالی شدن باتری ویپ

شاید شما هم با این مورد روبرو شده باشید که ویپ شما به‌سرعت باتری خالی می‌کند و کارایی قبل را ندارد و شما در رابطه با اینکه ویپ چقدر شارژ نگه می دارد دچار تردید شده‌اید. مواردی هستند که سبب می‌شوند تا ویپ به مانند قبل نتواند شارژ خود را حفظ کند که در ادامه به اختصار آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

این اتفاق معمولا به این دلیل رخ می‌دهد که شما نکات ضروری برای نگهداری از باتری را به‌درستی انجام نداده‌اید و همین سبب شده تا باتری در درازمدت کارایی اصلی و مفید خود را از دست بدهد که این مورد به هیچ‌وجه خوشایند نیست، زیرا ویپ وسیله‌ای است که باید مدام در دسترس باشد تا هر زمان فرد به استفاده از آن نیاز داش بتواند از آن بهره بگیرد.

از مواردی که ممکن است سبب شود تا شارژ باتری زود خالی شود، این است که شما ویپ خود را با شارژر مخصوص و مناسب شارژ نکرده‌اید و این اختلاف ولتاژ ورودی، سبب آسیب به باتری شده است. مورد بعدی این است که هرگز در هنگام شارژ شدن از ویپ استفاده نکنید زیرا عمر باتری را کاهش می‌دهد.

باتری‌ها اگر کاملا خالی شوند، به‌مرور ضعیف شده و ظرفیت آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. پس هرزمان میزان شارژ به ۲۰درصد رسید اقدام به شارژ دوباره کنید و تا ۸۰درصد شارژ کردن کافی است. اگر طبق این اصول عمل نکنید شارژ باتری پس‌از مدتی به‌سرعت خالی می‌شود.

البته موارد دیگری هم بر اینکه ویپ چقدر شارژ نگه می دارد موثرند که از جمله مدتی که از باتری استفاده کرده‌اید و میزانی که از آن کار کشیده‌اید جزو این موارد هستند به‌طورکلی باتری‌ها پس از مدتی استفاده توان اصلی خود را ازدست می‌دهند و قادر نیستند به‌خوبی شارژ را نگهداری کنند. به‌همین منظور بهتر است سالی یکبار باتری که ضعیف شده را تعویض کنید زیرا معمولا میانگین عمر باتری ویپ، یک تا یک‌سال ونیم است.

البته هم بر این موضوع که ویپ چقدر شارژ نگه می دارد، بی‌تاثیر نیست. زیرا ممکن است کثیف بودن ویپ بر میزان کارکرد و توان مصرفی باتری تاثیر گذاشته و باعث سریعتر خالی شدن باتری شود.

چگونه باتری ویپ را شارژ کنیم؟

همانطور که در قسمت‌های قبل اشاره کردیم، باتری ویپ ظرفیت به‌خصوصی دارد و در هر مدل از باتری با باتری دیگر متفاوت است و نمی‌توان به‌شکل قطعی گفت که ویپ چقدر شارژ نگه می دارد. بهترین نحوه شارژ کردن باتری ویپ، این است که از شارژر اصلی که با ظرفیت باتری هماهنگ است استفاده کنید. مورد دیگر این است که هرگز اجازه ندهید باتری فول شارژ شود یا مدت زمان طولانی در شارژ بماند. معمولا باتری‌های ویپ را قبل از اینکه کاملا خالی شوند، باید به شارژر متصل نمود و اجازه ندهید میزان شارژ از ۲۰ درصد کمتر شود. پس‌از اتصال به شارژر، تکمیل باتری تا ۸۰درصد خوب و ایده‌آل است. رعایت این موارد به افزایش میانگین عمر باتری ویپ منجر می‌شوند.

البته یکی از هم در رابطه با میزان شارژ باتری است که اگر از حدی کمتر شود، این ارور را مشاهده خواهید کرد. نکته قابل تامل دیگر هم این است که در هنگام ، برای اولین بار، شارژ اولیه فراموش نشود زیرا میانگین عمر باتری ویپ را بالا می‌برد.

مدت زمان شارژ شدن ویپ قلمی

معمولا مدت زمان کامل شارژ شدن هر ویپ با نوع دیگر متفاوت است، زیرا هرکدام از آن‌ها ظرفیتی دارند و ممکن است مدت متفاوتی طول بکشد تا شارژ شوند. ولی نکته‌ای که وجود دارد این است که نحوه کام‌گیری و مدت زمانی که از ویپ استفاده کرده‌اید، بر زمان شارژ شدن آن تاثیر دارد. اما باید بگوییم به‌طور میانگین بین ۳ الی ۴ ساعت طول می‌کشد تا باتری ویپ، کاملا شارژ شود.

جمع‌بندی

در این مطلب تلاش کردیم تا به این سوال که ویپ چقدر شارژ نگه می دارد، و نحوه شارژ و طریقه نگهداری درست از باتری ویپ را برای شما شرح دهیم. باید بدانید که باتری در میان اجزای ویپ یکی از مهمترین‌ها است اگر به‌درستی کار نکند، به‌طور کامل کارکرد دستگاه را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. پس با این اوصاف تا حدامکان باید از آن مراقبت کرد و طبق دستورالعمل عمل کرد.

برای می‌توانید از طریق سایت گرندویپ، اقدام به اینکار کنید و محصول موردنظرتان را با کیفیت بالا و از برندی معتبر تهیه کنید.

ی 4 ساعت شارژ می‌شود. برای اطلاع از میزان شارژ دستگاه میتوان به چراغ‌های نشانگر روی بدنه و یا عدد درج شده بر روی صفحه نمایش توجه کرد. در صورتی که شارژ دستگاه کمتر از 30 درصد باشد، بهتر است آن را به شارژر متصل کنید و تا زمان شارژ کامل، از دستگاه استفاده نکنید. استفاده از دستگاه در هنگام شارژ، خطرناک بوده و می‌تواند منجر به آتش‌سوزی شود.

یکی از بزرگترین مزایای خرید پاد سیستم مایلی ، کاهش آسیب به سلامت در مقایسه با سیگارهای معمولی است. زیرا در ویپ اسموک، هیچ سوختن مستقیمی اتفاق نمی‌افتد.

سایت ثانیه ها به شما تضمین قیمت ویپ می دهد؛ این به این معناست که شما می توانید با مقایسه قیمت ویپ ها با یکدیگر مناسب ترین را برای خود انتخاب کنید

دکمه بازگشت به بالا