برترین های کسب و کارعمومی

فیوز ماشین لباسشویی کجاست

در این صفحه از استاده، هر آنچه که لازم است تا شما درباره فیوز ماشین لباسشویی بدانید را توضیح داده‌ و روش یافتن فیوز در دو برند ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی را نیز ذکر کرده‌ایم.

اگر در هنگام شستن لباس‌ها، ناگهان ماشین لباسشویی از کار بیفتد، به احتمال زیاد، فیوز ماشین لباسشویی پریده و سیستم آن دچار مشکل شده است. برای آگاهی از ایراد ماشین لباسشویی، شما باید در ابتدا، جای فیوز را پیدا کرده و سپس نسبت به اقدام بفرمایید.

فیوز ماشین لباسشویی چیست و چه وظایفی دارد؟

فیوز قطعه‌ای است که از ماشین لباسشویی شما در برابر تغییرات جریان برق یا حرارت محافظت کرده و از آسیب رسیدن به آن جلوگیری خواهد کرد. هنگامی که جریانی بیشتر از مقدار کافی به ماشین لباسشویی وارد شده یا حرارت ماشین لباسشویی بیش از حد استاندارد افزایش یابد، فیوز به طور خودکار عمل کرده و برق را قطع خواهد نمود.

فیوز ماشین لباسشویی دو نوع دارد که هر کدام از آن‌ها در شرایطی خاص ایفای نقش نموده و از ماشین لباسشویی محافظت خواهند کرد.

  1. نوع اول آن فیوز شیشه‌ای است که به ولتاژ برق ورودی حساس بوده و در صورت بروز هر تغییری در مقدار ولتاژ، وظیفه خود را انجام خواهد داد.
  2. نوع دوم، فیوز حرارتی است که وظیفه کنترل میزان حرارت ماشین لباسشویی را به ‌عهده دارد. این فیوز، دمای ماشین لباسشویی را بررسی کرده و در صورتی که تشخیص دهد دما برای ماشین لباسشویی مضر است، به طور خودکار آن را خاموش خواهد کرد.

لازم است بدانید که در صورت بروز هر کدام از موارد گفته شده در بالا، امکان آسیب رسیدن به خود فیوز‌ها نیز وجو داشته که رخ دادن این اتفاق، باعث کار نکردن ماشین لباسشویی شما خواهد شد.

حتما بخوانید: کارمین با نیم قرن تجربه در حوزه تعمیرات لوازم خانگی و ارائه خدمات نصب، تعمیر و گارانتی قطعه و کالا؛ با بهره‌گیری از مجرب‌ترین کارشناسان در زمینه سرویس، تعمیر و نگهداری انواع لوازم خانگی و صنعتی آماده به خدمت‌رسانی است.

فیوز ماشین لباسشویی ال جی کجاست؟

پیدا نمودن و بررسی فیوز ماشین لباسشویی، نیاز به فرد متخصص داشته و بهتر است که به دست نمایندگی تخصصی ماشین لباسشویی انجام شود. اما مکان قرار گیری حدودی فیوز ماشین لباسشویی ال جی را می‌توان یافت که کجاست. برای انجام این کار می‌بایست ماشین لباسشویی را از برق بکشید و آن را حرکت دهید تا دسترسی به تمام قسمت‌های ماشین لباسشویی امکان پذیر باشد. قسمت رویی ماشین لباسشویی را به کمک ابزار مناسب باز کنید. با باز کردن دو پیچ که در عقب آن تعبیه شده، این کار انجام می‌گیرد.

پس از این که روی ماشین لباسشویی ال جی را باز کردید، تمام مواردی که در قسمت پنل ماشین لباسشویی وجود دارد مثل جای ریختن پودر و تنظیمات شست و شو را باز کنید. برد ماشین لباسشویی، در پشت پنل قرار گرفته و به کمک چند سیم و سوکت به آن متصل شده است. سیم‌ها را جدا کنید و برد را بیرون بیاورید. در اکثر موارد، فیوز ماشین لباسشویی توسط چند سیم به قسمت بالایی مدار متصل شده است که شما می‌توانید آن را جدا کرده و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض کنید.

توجه داشته باشید که بسیار حساس و حیاتی است. در صورت هر گونه آسیب رسیدن به برد، لباسشویی شما دچار مشکلات جبران نا‌پذیری خواهد شد.

فیوز ماشین لباسشویی سامسونگ کجاست؟

برای اینکه بفهمیم فیوز ماشین لباسشویی سامسونگ کجاست، ابتدا باید اتصال آن را با برق را قطع کنید. سپس ماشین لباسشویی را به آرامی حرکت دهید تا به قسمت پشت آن تسلط داشته باشید. با استفاده از پیچ گوشتی مخصوص، پشت ماشین لباسشویی را باز کنید و با دقت کنار بگذارید تا دچار آسیب نشود. اگر به پایین ترین نقطه ماشین لباسشویی نگاه کنید، یک جعبه کوچک مشاهده میکنید که با چند سیم رنگی به قسمت‌های داخلی متصل شده است.

لازم به ذکر است که محل قرار گیری برد و فیوز، ممکن است که بر اساس مدل ماشین لباسشویی متغیر بوده و به صورت بالا نباشد.

با دقت جعبه را از سیم‌ها جدا کنید و آن را بیرون بیاورید. پیچ‌های محفظه را باز کنید و برد ماشین لباسشویی را بیرون بیاورید. فیوز ماشین لباسشویی شما به احتمال زیاد در قسمت بالایی برد به کمک چند سیم قرار گرفته است.

بهتر است که برای پیدا کردن محل دقیق قرار‌گیری فیوز ماشین لباسشویی سامسونگ به فرد ماهر و متخصص مراجعه کنید. اگر خودتان برای انجام این کار اقدام کردید، بهتر است که از اولین لحظه باز کردن پشت ماشین لباسشویی فیلم بگیرید تا در پایان کار، بتوانید قطعات را به درستی سر جای خود بگذارید.

چه عواملی باعث پریدن فیوز خواهد شد؟

پریدن فیوز هشداری برای شما است تا بدانید که در یکی از قسمت‌های ماشین لباسشویی، مشکلی ایجاد شده است. بیشتر اوقات، پریدن فیوز به دلیل وجود ایراد در المنت یا فیلتر برق است که فیوز را حساس نموده و باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی خواهد شد. در صورتی که مشکلات این دو قسمت ذکر شده جدی باشد، خود فیوز نیز خراب شده و نیاز به تعویض یا تعمیر خواهد داشت.

پس از بروز هر کدام از این موارد، بهتر است که شما با یک فرد متخصص مشورت کنید یا از نمایندگی معتبر لباسشویی خود درخواست نمایید تا تعمیر‌کار ماهر برای شما بفرستند. شما عزیزان برای استفاده از گوگل مپ کارمین با ما در ارتباط باشید

در پایان

شستن لباس‌ها همواره یکی از سخت‌ترین امور منزل بوده که علاه بر گرفتن زمان زیادی از انسان، سلامت جسم او را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. راه حل علم جدید و تکنولوژی برای این امر، اختراع ماشین لباسشویی بود که تحول زیادی را در زندگی انسان ایجاد کرد. ماشین‌های لباسشویی به چند دلیل گران قیمت هستند؛ اول به دلیل استفاده از قطعات پیچیده در موتور ماشین لباسشویی که زحمت زیادی برای ساخت آن صرف می‌شود و دوم به دلیل استفاده از مواد مرغوب و با‌کیفیت برای ساخت بدنه و سایر اجزاء آن.

از بهترین برند‌های خارجی ماشین لباسشویی می‌توان برند سامسونگ و ال جی را نام برد که به دلیل کیفیت بالا در ساخت ماشین لباسشویی و ارائه جدید‌ترین تکنولوژی‌ها، قیمت بالایی نیز دارند.

 

دکمه بازگشت به بالا