فروش پرده برقی نمایش و دستی

یکی از عوامل اثرگذار بر کیفیت تصاویر ارائه‌ شده توسط دیتا پروژکتورها، نوع و کیفیت پرده نمایش آن‌ها است. در واقع پخش تصاویر بر روی یک پرده نمایش نامرغوب، کیفیت تصویر نهایی را نیز کاهش خواهد داد. بنابراین خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور از جنس مرغوب و باکیفیت، برند معتبر و متناسب با کاربری و مصارف شما ضرورت و اهمیت ویژه‌ای دارد. در آی پروژکتور قصد داریم به ارائه مطالبی در زمینه این محصولات بپردازیم و برخی از انواع پرده نمایش ویدئو پروژکتور را معرفی کنیم. تا  خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور راحت تر انجام دهید.

پرده نمایش برقی

این محصولات با استفاده از یک موتور برقی و یا الکتریکی کار کرده و به راحتی باز و بسته می‌شوند. شما می‌توانید این نوع از پرده‌های نمایشی را با استفاده از یک ریموت کنترل تحت مدیریت خود دربیاورید. قیمت پرده نمایش برقی نسبتاً بالا است. به‌ همین دلیل هم در بیشتر موارد در کاربری‌های خاص از قبیل اتاق‌های کنفرانس و یا همایش‌ها از آن‌ استفاده می‌کنند.

این پرده‌ها را می‌توانید به‌ صورت دیواری و یا سقفی مورد استفاده قرار دهید و ابعاد و اندازه‌های بسیار بزرگ‌تری را به نمایش درآورید. این محصولات در حال حاضر توسط برندهای مختلفی طراحی و تولید شده و روانه بازار مصرف می‌گردند و هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند.  به‌ همین دلیل هم با قیمت‌های متنوعی به خریداران واگذار می‌شوند. پس پیش‌ از خرید این محصولات می‌توانید به مشاهده لیست قیمت پرده نمایش ویدئو پروژکتور اقدام کرده و ویژگی‌های هرکدام را بررسی کنید و سپس به خرید محصول مورد نظر خود دست بزنید.

پرده نمایش ثابت

پرده‌های نمایش دیتا پروژکتور که به‌ صورت ثابت مورد استفاده قرار می‌گیرند، به‌ منظور نصب دائمی در یک محل خاص، طراحی و تولید شده‌اند. بنابراین این محصولات نیازی به جمع شدن ندارند.  از آن‌ جایی‌ که باز و بسته کردن مداوم پرده‌های نمایش دیتا پروژکتورها در طول زمان به این محصولات آسیب‌هایی وارد ساخته و موجب خمیدگی آن‌ها و یا به وجود آمدن کشیدگی‌هایی در اطراف این محصولات می‌شود، پس پرده‌های نمایش ثابت، ماندگاری و دوام و طول عمر بالاتری دارند.

از سوی دیگر این محصولات، بسیار ساده بوده و برای مصارف و کاربردهایی از قبیل سالن‌های کنفرانس و یا حتی سالن تئاتر نیز مناسب و کاربردی‌اند. یکی از مهم‌ترین مزایای این محصولات قیمت آن‌ها است. قیمت پرده نمایش ثابت بسیار مقرون‌ به‌ صرفه و مناسب بوده به‌ همین دلیل هم بسیاری از افراد از آن برای مصارف خانگی استفاده می‌کنند.

پرده نمایش دستی

پرده نمایش‌های ویدئو پروژکتور که به‌ صورت دستی طراحی‌ شده‌اند یکی از انواع پرکاربرد این محصولات هستند. این نوع پرده‌ها را می‌توانید هم بر روی سقف نصب کرده و هم بر روی دیوار مورد استفاده قرار دهید. پرده‌های نمایش دستی با استفاده از نیروی دست و به‌ صورت مکانیکی کار کرده و باز و بسته می‌شوند.

انتخاب نوع مناسب پرده نمایش پروژکتور

اولین قدم برای انتخاب پرده نمایش پروژکتور، از سبک نصب گرفته تا روش جمع شدن‌، نوع پارچه و حتی ماندگاری آن، تماما بستگی به نیاز کاربران دارد و از مواردی است که باید هنگام خرید پرده نمایش در نظر گرفت.

چه نوع پرده‌ی نمایشی می‌خواهید؟ آیا می‌خواهید پرده‌ی نمایش ویدئو پروژکتور شما یک وسیله‌ی ثابت قابل نصب روی دیوار یا سقف اتاق کنفرانس، کلاس درس و سالن منزل‌تان باشد؟ و یا می‌خواهید بنا بر نیازتان کوچک و قابل حمل باشد؟

روش انتخاب پرده نمایش پروژکتور

روش ساده‌‌ای که برای محدود کردن انتخاب‌ پرده نمایش می‌توان پیشنهاد داد، دسته‌بندی آن‌ها، بر اساس سبک نصب پرده‌ی نمایش است. پرده نمایش‌ها بر اساس نوع نصب نیز زیر مجموعه‌های زیادی دارند؛ مثلا برای فضاهایی که نیاز به نصب دائمی دارند پرده پروژکتورهای زیر مناسب هستند:

پرده نمایش برقی ویدئو پروژکتور (Electirc Projector Screen) که با فشار یک دکمه پایین آمده و سپس جمع می‌شود

اما اگر قرار است که برای یک ، پرده نمایش ویدئو پروژکتور تدارک ببینید و یا اینکه بنابر شرایط‌تان نیاز به یک پرده نمایش قابل حمل دارید، بهتر است از مدل‌های پیشنهادی دیگر پرده‌ی نمایش پروژکتور از جمله موارد زیر استفاده کنید:

پرده نمایش پروژکتور با سه پایه

پرده نمایش از کف باز شو (Floor Rising)

قاب تاشو

پرده نمایش رومیزی

این نوع پرده نمایش‌ها برای مشاغلی مانند بازاریاب‌ها، نمایشگاه‌های تجاری و استفاده در آموزشگاه‌ها انتخاب مناسبی هستند.

انواع پرده نمایش پروژکتور

برای آشنایی بیشتر با انواع پرده نمایش پروژکتور به معرفی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم:

پرده نمایش برقی پروژکتور (Electric Projectors Screens)

پرده نمایش الکتریکی (Electric Projector Screen) که به نام پردۀ نمایش موتوری پروژکتور نیز معروف است برای نصب دائمی بر روی دیوار و یا سقف مناسب است. پرده‌ نمایش‌های برقی، توسط یک موتور الکتریکی کار می‌کنند. این موتور الکتریکی وظیفه دارد تا از طریق کنترل از راه دور یا یک سوئیچ دیواری، بالا و پایین رود.

برخی از پرده نمایش‌های موتوری دستورالعمل ساده‌ای برای نصب دارند و برخی دیگر، مانند پرده نمایش برقی سقفی پروژکتور به نصب تخصصی به همراه یک برق‌کار نیاز دارد.

مزایای خرید پرده نمایش برقی پروژکتور

پرده نمایش‌های برقی پروژکتور در ابعاد وسیع و بزرگی موجود هستند. آن‌ها معمولا برای استفاده در سالن‌های همایش، اتاق کنفرانس، کلاس‌های درس دانشگاهی و سینماهای خانگی استفاده می‌شوند. از آنجایی که موتور پرده نمایش الکتریکی به نسبت غلتک موجود در پرده‌ی نمایش دستی، توانایی بیشتری دارد، ابعاد وسیع‌تری را پوشش می‌دهد.

پرده نمایش موتوری پروژکتور از لحاظ عملکرد و ظاهری، دارای طراحی مدرن و انعطاف‌پذیر است و سازگاری بیشتری با دکوراسیون‌های جدید اتاق کاربران دارد.

انواع پرده نمایش موتوری پروژکتور

نمایشگرهای برقی پروژکتور در دو مدل: سطوح کششی (Tensioned) یا سطوح غیر کششی استاندارد (Non-Tensioned) در دسترس هستند.

پرده نمایش موتوری پروژکتور با سطح غیر کششی استاندارد Non-Tensioned

در مدل سطح غیر کششی استاندارد، پرده نمایش آزادانه از کرکره‌ی موتوری آویزان است. پرده نمایش‌های غیر کششی، نسبت به سطح قابل کشش، در معرض چین خوردگی، پوسیدگی و نقص بیشتری هستند. به بیانی دیگر، یک پرده‌ی نمایش که بدون هیچ پشتیبان و تکیه‌گاهی دائما آویزان باشند، عمر کوتاه‌تری دارد.

پرده نمایش برقی پروکتور با سطح کششی Tensioned Screen

در پرده نمایش موتوری کششی، به وسیله‌ی کابل و دندانه‌هایی که در حاشیه‌ی پرده تعبیه شده، یک حالت کششی استاندارد روی پرده‌ی پروژکتور ایجاد می‌شود که بیش از حد آویزان و کشیده نشود. پرده نمایش کششی پروژکتور علاوه بر ماندگاری بالا، از نظر وضوح و بازتاب نور نیز جزو بهترین‌ها محسوب می‌شود.

پرده نمایش دستی پروژکتور، کوچک‌تر و ارزان‌تر از پرده نمایش‌های الکتریکی است. طریقه‌ی استفاده از آن‌ها مشابه باز و بسته کردن یک درب کشویی است، بنابراین نصب و استفاده از آن‌ها آسان است. در پرده‌ی نمایش دستی پروژکتور، به جای سوئیچ یا کنترل از راه دور، پرده نمایش پروژکتور به صورت کشویی باز و بسته می‌شود. پرده نمایش را می‌توان با دست تا ارتفاع مورد نیاز پایین آورد تا غلتک قفل شود. سپس برای جمع کردن پرده نیز، ابتدا دسته را کمی پایین کشیده تا غلتک آزاد شود و پرده را به داخل محفظه برگرداند.

قابلیت CSR در پرده نمایشِ الکتریکی و دستی

یکی از ویژگی‌های شاخص و مهم در بسیاری از پرده نمایش پروژکتورها، قابلیت CSR به معنای بازگشت کنترل شده‌ی پرده است. با این ویژگی پرده نمایش پروژکتور خیلی سریع در قاب خود جمع نمی‌شود و این عامل از آسیب احتمالی به پرده یا مکانیسم غلتک جلوگیری می‌کند. این کار باعث افزایش عمر کلی پرده‌ی نمایش پروژکتور می‌شود.

مزایای خرید پرده نمایشِ دستی ویدئو پروژکتور

پرده نمایش دستی پروژکتور از مقرون به صرفه‌ترین نوع پرده نمایش پروژکتور است. این نوع از پرده نمایش‌ها در اندازه‌هایی کوچک‌تر از پرده‌ نمایش الکتریکی عرضه شده و نصب ساده‌تری دارند. قیمت ارزان و اندازه‌های متنوع، باعث می‌شود که نمایشگر دستی، طرفداران بیشتری داشته باشد.

با پرده نمایش‌های منحنی پروژکتور  یک تئأتر خانگی شیک و مدرن می‌سازد. پرده‌ نمایش منحنی، وسعت دید عظیمی را در مقابل چشمان مخاطبان به نمایش می‌گذارد. طراحی قاب منحنی فراتر از جذابیت زیبایی شناختی، بازتابش نور را نسبت به مخاطب بهینه می‌کند.

پرده نمایش قابل حمل پروژکتور، مناسب افرادی است که برای پروژکتور قابل حمل خود یک پرده نمایش سبک وزن می‌خواهند. آن‌ها شامل:

پرده نمایش قابل حمل سه پایه شامل یک پرده نمایش کشویی روی سه پایه است. این پرده نمایش به دلیل قابلیت حمل و نقل و هزینه نسبتا کم، در مدارس و سفرهای کاری بسیار مورد پسند است.

پرده نمایش از کف بازشو (Floor Rising Projector Screens)

پرده نمایش از کف بازشو، در دو مدل الکتریکی و دستی، در بازار موجود است. این مدل‌ها علاوه بر سبک وزن بودن، برای تطبیق با دکوراسیون داخلی نیز جزو ایده‌آل‌ترین‌ها هستند.

پرده نمایش رومیزی پروژکتور، فوق‌العاده سبک و قابل حمل است. اما حداکثر تا ابعاد 50 اینچ را پشتیبانی می‌کند و برای نمایش تصاویر بزرگ توصیه نمی‌شود.

پرده نمایش تاشو از آنجایی که سبک وزن است، جزو گروه پرده نمایش‌های پرتابل قرار می‌گیرد، ولی بخاطر ابعاد بزرگی که تحت پوشش قرار می‌دهد و نوع فریم بکار رفته در آن، خودش می‌تواند به تنهایی یک گروه باشد. پرده نمایش پرتابل تاشو، معمولا از قابی با جنس آلومینیوم ساخته می‌شود. تنها ایرادی که به این صفحات نمایش وارد است، زمان و انرژی است که باید صرف مونتاژ قاب کرد، وگرنه بسیار با دوام و پایدار هستند.

دکمه بازگشت به بالا