برترین های کسب و کارعمومی

علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

روشن‌نشدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ؛ مشکلی با دلایل متعدد

روشن‌نشدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ یکی از نگرانی‌های کاربرانی است که از این تلویزیون‌ها استفاده می‌کنند. دلایل مختلفی برای بروز این مشکل وجود دارند، ممکن است در اثر ضرب‌دیدگی تلویزیون مین‌برد آن دچار سوختگی شده باشد. همچنین در مواردی به دلیل داغ شدن بیش از حد دستگاه، پاور یا منبع تغذیه آن دچار سوختگی می‌شود. به هرحال علت بروز این مشکل هرچیزی که باشد باید برای تعمیر آن اقدام کرد و در اولین قدم باید مشکل را عیب‌یابی کرد. در ادامه این مطلب از سامسونگ پشتیبان، به بررسی روش‌های عیب‌یابی، دلایل بروز مشکل روشن‌نشدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ و روش‌های حل آن می‌پردازیم.

دلایل بروز مشکل روشن‌نشدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ

مسائل مختلفی وجود دارد که باعث خاموشی تلویزیون ال ای دی سامسونگ و روشن نشدن آن می‌شوند.

ضربه خوردن تلویزیون

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث روشن‌نشدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ ضربه خوردن دستگاه است. در این شرایط ممکن است هرکدام از قطعات داخلی که در پردازش تصویر و روشن شدن تلویزیون نقش دارند، دچار آسیب‌دیدگی شده و در نتیجه آن دستگاه روشن نشود. در صورت ضرب‌دیدگی حتی یک مشکل کوچک مانند جدا شدن یک آی‌سی یا خازن از برد تلویزیون هم می‌تواند علت بروز این مشکل باشد. در مواردی که تلویزیون بعد از یک ضربه دچار این مشکل شود تشخیص تخصصی‌تر است و تنها بعد از باز کردن پشت تلویزیون قابل انجام است.

آسیب‌دیدگی قطعات اصلی به مرور زمان

تلویزیون به خصوص از نوع ال ای دی حساس‌تر از سایر تلویزیون‌هاست و نیاز به مراقبت جدی‌تری دارد. در اثر استفاده از ماده تمیزکننده مانند شیشه‌ پاک‌کن، نفوذ گرد و خاک به قطعات اصلی، قطع و وصل برق و نداشتن محافظ برق و… ممکن است قطعات داخلی مانند بک‌لایت، مین‌برد و… ضعیف شده یا به طور کل بسوزند. در این صورت اولین مشکل تلویزیون روشن‌نشدن آن خواهد بود.

عیب‌یابی مشکل روشن‌نشدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ

بعد از بررسی دلایل روشن نشدن تلویزیون، باید عیب‌یابی آن انجام شود. عیب‌یابی برای فهمیدن علت دقیق بروز مشکل روشن‌نشدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ، مشخص شدن قطعه آسیب‌دیده و شدت آسیب‌دیدگی و پیدا کردن روش حل آن انجام و به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. البته این کار کاملا تخصصی است و برای جلوگیری از هرگونه خطا در روند انجام آن باید به متخصصین مراجعه کرد اما در مواردی می‌توان مشکل را در خانه تشخیص داد و سپس به تعمیرکار متخصص در زمینه مراجعه کرد.

بررسی کابل‌ها

اولین قدم در عیب‌یابی تلویزیون‌های سامسونگ بررسی کابل‌های تلویزیون است. گاهی‌اوقات قطعی یک قسمت از کابل‌های متصل به تلویزیون باعث می‌شود که دستگاه روشن نشود؛ به عنوان مثال در صورت خرابی کابل پاور که وظیفه انتقال برق به تلویزیون را دارد احتمال بروز این مشکل وجود دارد. در این شرایط تعویض کابل ساده‌ترین روش حل مشکل است و با اتصال کابلی جدید تلویزیون مانند قبل روشن می‌شود.

تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان یکی از خدمات شرکت ما میباشد.

بررسی وضعیت استندبای

اگر از سلامت کابل‌های متصل به تلویزیون اعتماد دارید، در قدم بعدی باید وضعیت استندبای را بررسی کنید. بررسی این وضعیت سه حالت دارد و هر حالت آن نشان از مشکلی خاص و روش حلی مشخص است.

  • روشن‌نشدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ در حالت روشن بودن چراغ استندبای: در این حال تلویزیون روشن نمی‌شود اما چراغ استندبای آن که در حالت خاموش قرمز و در حالت روشن سبز است با استفاده از کنترل تغییر رنگ می‌دهد. در این شرایط مشکل می‌تواند از برد کنترل، برد اصلی یا بک‌لایت دستگاه باشد.
  • روشن‌نشدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ در حالت خاموش بودن استندبای: اگر تلویزیون روشن نشده و چراغ استندبای هم با هربار قطع و وصل دستگاه از برق تغییری نکند، ممکن است مشکل از برد پاور یا برد اصلی تلویزیون باشد.
  • چشمک‌زن بودن استندبای و روشن‌نشدن تلویزیون: اگر تلویزیون روشن نشده و چراغ استندبای هم چشمک‌زن باشد، به احتمال زیاد برد اصلی تلویزیون دچار آسیب‌دیدگی شده است.

روش‌های حل مشکل روشن‌نشدن ال ای دی‌های سامسونگ

بعد از عیب‌یابی، می‌توان برای حل مشکل روشن‌نشدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ اقدام کرد. باز هم تاکید می‌شود که بهتر است از همان اول مشکل تلویزیون را با تعمیرکاران مجاز در میان گذاشت و به هیچ‌وجه نباید در خانه پشت تلویزیون را باز کرد. تنها روش‌های حل خانگی مشکل روشن نشدن تلویزیون مواردی هستند که در ادامه گفته می‌شوند.

عیب یابی و بررسی علت خاموش شدن تلویزیون سامسونگ | تعمیر آنلاین

تعویض تمام کابل‌های متصل به دستگاه

اگر از سلامت قطعات داخلی تلویزیون اطمینان دارید و با جابجا کردن کابل تلویزیون برای یک لحظه روشن می‌شود، بهتر است کابل‌های متصل به تلویزیون را به طور کامل عوض کنید. به خصوص عوض کردن کابل برق در شرایطی که با حرکت دادن آن تلویزیون روشن و خاموش می‌شود، راهی برای حل این مشکل است.

خاموش کردن دستگاه و خنک کردن آن

در قدم بعدی باید دستگاه را به طور کامل خاموش کرد. همان‌طور که گفته شد، گاهی‌اوقات روشن بودن بیش از اندازه تلویزیون و داغ شدن آن، به خصوص در فصل تابستان که دمای هوای محیط هم بیشتر است موجب بروز مشکل روشن‌نشدن تلویزیون می‌شود. این مشکل همچنین در تلویزیون‌هایی که به دیوار متصل می‌شوند و فضای کمتری برای انتقال هوا پشت تلویزیون وجود دارد، بیشتر دیده می‌شود. در این شرایط و اگر احتمال می‌دهید که روشن‌نشدن دستگاه به دلیل داغ شدن است بهتر است تلویزیون را حداقل به مدت 24 ساعت از برق کشیده و خاموش نگه دارید.

مراجعه به سرویس‌کار

در نهایت اگر با خاموش کردن تلویزیون برای زمانی مشخص و تعویض کابل‌ها مشکل روشن‌نشدن ال ای دی حل نشود، نشان از ایرادی در یکی از قطعات داخلی دارد. باتوجه به اینکه تشخیص دقیق قطعه‌ای که دچار مشکل شده کاری تخصصی است، باید برای تعمیر آن به سرویس‌کاران مجاز مراجعه کرد. سرویس‌کار بعد از بررسی علت بروز مشکل و تشخیص قطعه آسیب‌دیده اقدامات لازم را برای تعمیر تلویزیون انجام می‌دهد. در این شرایط ممکن است قطعه آسیب‌دیده صرفا با تعمیر درست شده یا نیاز به تعویض داشته باشد.

اگر تلویزیون سامسونگ روشن نمی‌شود، به تعمیرکاران مجاز مراجعه کنید

گاهی‌اوقات افراد برای تعمیر مشکلات تلویزیون بدون در نظر گرفتن برند آن به هر تعمیرکاری مراجعه می‌کنند، در حالیکه این کار کاملا اشتباه است. تا زمانی که نمایندگی‌های مجاز یک برند در دسترس باشند نباید تعمیر تلویزیون‌ها را به تعمیرکاران معمولی سپرد. در نمایندگی‌های مجاز قطعات و ابزارهایی که برای تعمیر استفاده می‌شوند اورجینال و متناسب با برند و مدل دستگاه هستند و این کار به حفظ طول عمر تلویزیون و عملکرد درست آن بعد از تعمیر کمک می‌کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

 

دکمه بازگشت به بالا