اقتصادیبرترین های کسب و کار

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا

اگر جز مصرف کنندگان یکی از مدل های هستید، لابد متوجه قرمز شدن چراغ پکیج دیواری خود شدید. مشکل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان به علت های مختلفی اتفاق می افتد که هر کدام هشداری برای خرابی دستگاه یا اختلال در کارکرد آن را نشان می دهد. روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان در هر کدام از مدل های آن فرق چندانی ندارد. برای شناخت هر چه بیشتر شما در این مقاله به علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل بیتا ، کالدا ونزیا، اپتیما، پارما و پارلا پرو می پردازیم. با ما در این مقاله از فروشگاه بوتان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر از نمایندگی ایران رادیاتور روی لینک ضربه بزنید.

۶ دلیل روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان

دلایل مختلفی وجود دارندکه می توانند باعث روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان اپتیما، و پارلا پرو می شود که در ادامه به بررسی دلیل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان می پردازیم. به طور کلی روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان پرلا، پارما، کالدا ونزیا اپتیما، بیتا و در مدل های مختلف عبارتند از:

۱. نبود آب کافی در سیستم

همان طور که می‌دانید پکیج ها برای کارکردن به آب نیاز دارند. زمانی که آب در سیستم کم باشد، مصرف کنندگان با افت فشار سیستم و روشن شدن چراغ پکیج بوتان مواجه می شوند.

۲. قطعی گاز ورودی

زمانی که پکیج بوتان با قطعی گاز ورودی مواجه شود، روشن نمی شود و در این حالت چراغ قرمز پکیج بوتان روشن می شود.

۳. قطعی برق

اگر با روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مواجه شدید بایستی بعد از ورودی گاز برق دستگاه را هم بررسی کنید. این که دستگاه محافظ دارد یا با دستگاه الکترونیکی دیگری مشترک نیست.

۴. سوختن برد کنترل

وقتی چراغ قرمز پکیج بوتان در مدل های مختلف روشن شد و امکان انجام هیچ گونه دستوری در دستگاه قابل اجرا نبود ایراد از سوختن برد پکیج است. بنابراین از علت های روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان کالدا ونزیا ، بیتا و مدل های دیگر پکیج بوتان از خرابی برد دستگاه ناشی می شود.

۵. خرابی ntc گرمایشی

وقتی آب مصرفی را باز می کنید، سنسور ntc وظیفه دارد که دمای تنظیم شده توسط فلوسوئیچ آب را تشخیص بدهد و مقدار آن را به برد پکیج بوتان اعلام کند تا سیستم روشن بشود. در صورتی که این سنسور ایراد پیدا کند پیام اشتباه به برد ارسال می کند و به پکیج اجازه روشن شدن داده نمی شود. در همین شرایط، چراغ قرمز پکیج بوتان روشن می شود.

۶. علت های دیگر

وقتی پکیج را روشن کردید و آن را روی حالت دلخواه تنظیم کردید در صورت مشاهده چراغ قرمز روی پکیج بایستی علت اصلی آن را پیدا کنید که می توان از علت های روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل اپتیما، بیتا، اپتیما، کالدا ونزیا و مدهای دیگر پکیج بوتان از موارد زیر نام برد:

 • مسدود شدن مدار رادیاتور یا صافی برگشت پکیج
 • داغ مبدل یا رسوب گرفتن آن
 • زیاد بودن ارتفاع شعله
 • گیرپاژ کردن پمپ سیرکولاتور
 • خرابی یون و جرقه زن و
 • تنظیم نبودن فاصله یون و جرقه زن
 • خرابی پرشر دستگاه
 • خرابی فن دستگاه
 • خرابی سنسور شوفاژ
 • خرابی ترموستات حد

تعمیر تخصصی پکیج و برطرف کردن چراغ قرمز

در برخی از موارد علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان می تواند سطحی باشد و با یک ریست ساده مشکل برطرف شود. اما در مواردی مشکل اساسی تر از موارد گفته شده است پس بهتر است برای خود از تعمیرکاران کمک بگیرید.

فروشگاه بوتان با بهره‌گیری از کارشناسان متخصص در زمینه تعمیرات پکیج بهترین انتخاب برای رفع مشکل روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان می باشند. و پکیج شما را با بالاترین سطح کیفی در اسرع وقت تعمیر می کند.

ریست کردن پکیج بوتان جهت برطرف کردن چراغ قرمز

در برخی شرایط چراغ قرمز پکیج بوتان در مدل های مختلف روشن می شود و دستگاه نیاز به ریست پیدا می کند. برای این کار پیش از روشن کردن دستگاه برق آن را به خوبی چک کنید.

اجازه دهید تا سیستم پر از آب شود. سپس فشار پکیج را روی ۱.۵ بار تنظیم کنید و دستگاه را روی حالت مورد نظرتان زمستانه یا تابستانه قرار دهید. البته نحوه ریست کردن در مدل های اپتیما و کالدا ونزیا با مدل های دیگر پکیج بوتان فرق می کند.

نحوه ریست کردن پکیج اپتیما و کالدا ونزیا بوتان جهت برطرف کردن چراغ قرمز

برای ریست کردن درمدل های اپتیما و کالدا ونزیا هم بهتر است ولوم را تا وسط و روی حالت ساعت ۱۲ بگذارید و دوباره ولوم را به سر جای خود برگردانید.

نحوه ریست کردن در مدل های دیگر پکیج بوتان

ریست کردن مدل های دیگر ولوم سمت چپ را در خلاف جهت عقربه های ساعت به اولین حالت بگذارید. و بعد در جهت چرخش عقربه های ساعت روی دمای دلخواه تنظیم کنید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی علت های روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان در مدل های مختلف پکیج بوتان پرداختیم و به روش رفع آن ها اشاره کردیم. در مواقعی که به دنبال پیدا کردن علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان در مدل های مختلف بودید.

کافی است علت اصلی را پیدا کنید که می تواند کاملا سطحی باشد و خودتان بتوانید آن را برطرف کنید. اما بهترین کار این است که قبل از هر اقدامی از سالم بودن وضعیت گاز ورودی و وضعیت برق رسانی پکیج بوتان مطمئن شوید. در صورت سالم بودن آن ها به مرکز تعمیرات پکیج فروشگاهاگر شما یکی از کاربران هر یک از مدل‌های پکیج دیواری بوتان هستید، حتما متوجه نور قرمز روی پکیج دیواری خود شده‌اید. مشکل روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که هر یک نشان دهنده هشدار آسیب یا نقص دستگاه است. درج چراغ قرمز پکیج بوتان در هر کدام از مدل‌های آن تفاوت چندانی ندارد. برای شناخت هر چه بهتر شما در این مقاله به دلایل و رفع چراغ قرمز پکیج بوتان مدل بیتا، کالدا ونزیا، اپتیما، پارلا و پرو می‌پردازیم.
آموزشگاه برق گستران بهترین انتخاب برای رفع مشکل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان با کمک کارشناسان می‌باشد.

۶ علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان

برخی از دلابل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان عبارتند از:

هنگامی که منبع آب را باز می کنید، سنسور ntc مسئول تشخیص دمای تنظیم شده توسط فلوسوئیچ آب است و مقدار آن را به برد پکیج بوتان گزارش می دهد تا سیستم روشن شود. اگر این سنسور از کار بیفتد، پیام اشتباهی به برد ارسال می‌کند و پکیج نمی‌تواند روشن شود. در همین شرایط چراغ قرمز پکیج بوتان روشن می شود.

زمانی که چراغ قرمز روی پکیج بوتان در مدل‌های مختلف روشن است و امکان اجرای هیچ دستوری روی دستگاه وجود ندارد، مشکل سوختگی برد پکیج است. بنابراین دلایل چراغ قرمز پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا، بیتا و سایر مدل‌های پکیج بوتان ناشی از خرابی برد دستگاه است.

در صورت مواجه شدن با چراغ قرمز روی پکیج بوتان، باید برق دستگاه را بعد از ورودی گاز نیز بررسی کنید. اینکه دستگاه دارای حفاظت است یا با دستگاه الکترونیکی دیگری به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

وقتی پکیج بوتان با قطع شدن گاز مواجه می‌شود، روشن نمی‌شود و در این حالت چراغ قرمز پکیج بوتان روشن می‌شود.

 1. وجود نداشتن آب کافی در سیستم

همانطور که می‌دانید پکیج‌ها برای کار به آب نیاز دارند. هنگامی که آب سیستم کم است، کاربران با افت فشار سیستم مواجه می‌شوند و چراغ قرمز پکیج بوتان روشن می‌شود.

 1. سایر علل قرمز شدن چراغ پکیج دیواری بوتان

هنگامی که پکیج را روشن می‌کنید و آن را روی حالت دلخواه قرار می‌دهید، در صورت مشاهده چراغ قرمز روی پکیج، باید دلیل اصلی آن را پیدا کنید که از جمله دلایل قرمز بودن پکیج بوتان اپتیما می‌توان به آن اشاره کرد. بتا، اپتیما، کالدا ونزیا و مدهای دیگر پکیج‌های بوتان شامل موارد زیر است:

 • مسدود شدن مدار رادیاتور یا فیلتر برگشت پکیج
 • مبدل گرم یا رسوب گرفتگی آن
 • ارتفاع شعله بالا
 • غیرفعال شدن پمپ سیرکولاتور
 • آسیب یون و جرقه زن
 • فاصله یون و جرقه قابل تنظیم نیستند
 • خراب شدن پرشر دستگاه
 • خراب شدن فن دستگاه
 • خراب شدن سنسور شوفاژ
 • خراب شدن ترموستات حد

تعمیر کردن تخصصی پکیج دیواری و برطرف کردن چراغ قرمز آن

در برخی مواقع چراغ قرمز پکیج بوتان در مدل‌های مختلف روشن می‌شود و دستگاه نیاز به ریست شدن دارد. برای این منظور، قبل از روشن کردن دستگاه الکتریکی، آن را به طور کامل بررسی کنید.

ریست کردن پکیج بوتان به جهت برطرف شدن چراغ قرمز

اجازه دهید سیستم با آب پر شود. سپس فشار پکیج را روی 1.5 بار تنظیم کنید و دستگاه را روی حالت زمستانی یا تابستانی دلخواه قرار دهید. البته روش ریست در مدل‌های اپتیما و کالدا ونزیا با سایر مدل‌های پکیج بوتان متفاوت است.

در برخی موارد دلیل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان ممکن است سطحی باشد و با یک ریست ساده مشکل حل شود. اما در برخی موارد مشکل اساسی‌تر از موارد ذکر شده است پس بهتر است برای تعمیر پکیج بوتان از تعمیرگاه‌ها کمک بگیرید. همچنین کارشناسان ما در واحد آموزش تعمیرات پکیج دیواری می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

نکته: برای ریست کردن درمدل‌های اپتیما و کالدا ونزیا هم بهتر است ولوم را تا وسط و روی حالت ساعت ۱۲ بگذارید و دوباره ولوم را به سر جای خود برگردانید.

علت چشمک‌زدن چراغ سبز پکیج بوتان

روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان می‌تواند علت‌های زیادی داشته باشد. اما چشمک‌زدن چراغ سبز برای چه چیزی می‌باشد…؟!

علت رنگ سبز ثابت

نشان دهنده مشعل روشن

دلیل سبز چشمک زن 1 الی 5 ثانیه

به معنی آماده به کار (عدم تقاضا)

علت رنگ سبز چشمک زن 0.5 – 0.5 ثانیه آن

 • حالت زمستانه
 • حالت انتظار
 • وجود پرشر دود و مجموعه فن
 • گیرپاژ پمپ
 • وجود اشکال در کلید حداقل فشار آب ( تا 10 دقیقه)
 • قفل کردن ntc ها بر روی یک مقاومت کاذب

دلایل زرد ثابت چراغ بوتان

نشان دهنده این است که NTC مصرفی قطع می‌باشد

علت چراغ زرد چشمک‌زن پکیج

وضعیت حد اکثر توان آن (chimney sweep)

دلیل چراغ قرمز ثابت پکیج بوتان

 • نشان دهنده برد کنترل
 • ntc ‘گرمایش
 • وجود ترموستات دود
 • عدم تشکیل شدن شعله
 • وجود اشکال در کلید حداقل فشار آب

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا