علت تعطیلی بازار جهانی طلا

به گزارش بانک اول اگرچه برخی از فعالان بازار، قیمت طلا و سکه را در آستانه سال نو میلادی افزایشی پیش‌بینی کرده بودند اما امروز قیمت طلا و سکه ارزان شد.
علت این کاهش به دو عامل ارتباط دارد:

1- کاهش جزئی قیمت دلار نسبت به روز پنج‌شنبه و رسیدن آن به کانال 25 هزار و 711 تومان
2- کاهش میزان تقاضا در بازار

هر چند که قیمت انس جهانی طلا نسبت به دیروز شش دلار افزایش یافت اما از صبح امروز در کانال یک هزار و 879 دلار ثابت باقی مانده است.

به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، طبق روال هر سال در آستانه سال نوی میلادی بازارهای جهانی طلا به مدت یک هفته تعطیل است. یعنی بازار جهانی طلا تا یک‌شنبه آینده بسته است.

نادر بذرافشان معتقد است: با توجه به روزهای پایان سال و بسته شدن بازارهای جهانی شاهد ارزان شدن قیمت طلا هستیم. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا هفته آینده روند کاهشی داشته باشد.

روز گذشته ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته بود: «تقاضای اروپایی‌ها برای خرید طلا آنلاین رفته و این مساله می‌تواند قیمت انس جهانی طلا را گران کند. در ایران اگر قیمت دلار روند کاهشی یا با ثبات داشته باشد هفته آینده قیمت طلا و سکه گران نمی‌شود.»

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: معاملات خرید و فروش طلا کاهش یافته است. احتمالا به دلیل نبود تقاضا قیمت طلا فردا ارزان می‌شود.

قیمت انواع سکه

بذرافشان در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار نسبت به روز پنج‌شنبه 7 هزار تومان کاهش یافت و با نرخ یک میلیون و 143 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم با 200 هزار تومان کاهش به قیمت 11 میلیون و 830 هزار تومان رسید.

همچنین امروز قیمت نیم سکه 100 هزار تومان ارزان شد و با قیمت شش میلیون و 180 هزار تومان معامله شد. ربع سکه هم نسبت به روز پنج‌شنبه 80 هزار تومان کاهش یافت و با قیمت چهار میلیون و 170 هزار تومان فروخته شد.

قیمت سکه، نیم سکه و ربع سکه در حالی ارزان شده است که قیمت سکه گرمی نسبت به روز پنج‌شنبه تغییری نداشته است و با قیمت دو میلیون و 350 هزارمعاملات طلا در فارکس چگونه انجام می شود؟

در بازار های مالی همچون فارکس، شما به جای اینکه طلا را به صورت واقعی خرید و فروش کنید، آن را به صورت یک جفت ارز خریداری خواهید کرد. همانطور هم که می دانید بازار فارکس بر مبنای خرید و فروش جفت ارز ها ایجاد شده است. در بازار فارکس، طلا یک آیتم معاملاتی محسوب می شود که به شکل ارز قابل معامله است. در حقیقت طلا در فارکس با دلار معامله می شود. طبق داده های ، در آیتم های معاملاتی بازار فارکس، نماد دلار (USD) در کنار آیتم طلا نمایش داده می شود تا تریدر ها بدانند که برای خرید یک انس طلا، چند دلار باید پرداخت کنند.

ضمن اینکه ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس نیز بر قیمت طلا و نوسانات بازار تاثیرگذار است که در ادامه این موضوع را بیشتر توضیح خواهیم داد. در سال ۲۰۲۰، طلا به عنوان پرمعامله ترین دارایی شناخته شده بود. در کل به دلیل اینکه نه تنها از ارزش آن کم نمی شود، بلکه اضافه هم می شود، این فلز در میان سرمایه گذاران و معامله گران محبوبیت زیادی دارد. جالب است بدانید که در ، نکات بیشتری درباره تکنیک های معاملات طلا در فارکس آموش داده شده است.

برای مشاهده و جواهر فروشی حقانی در گوگل مپ جواهراتی بی‌نظیر و بی مثال تنها کافیست از طریق صفحات مختلف سایت بهترین‌ها را مشاهده کنید و پس از مقایسه و بررسی جذاب‌ترین نمونه را انتخاب کنید.

ساعت کار بازار انس جهانی به چه صورت است؟

تقریبا بیشتر معاملات طلا در بازار فارکس انجام می شود. پس می توان گفت که ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس  به صورت ۲۴ ساعته بوده و در ۵ روز هفته، معاملات در بستر این بازار انجام می شود. در واقع ساعت ۱:۳۰ صبح دوشنبه، ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران و ساعت ۱:۳۰ روز جمعه، ساعت پایان آن در طی یک هفته کاری می باشد. علت شبانه روزی بودن ساعات کار این بازار به دلیل جهانی بودن آن است. همچنین در اکثر کشور ها، روز های شنبه و یکشنبه تعطیل است و طبق قاعده تعیین شده، این بازار در این روز ها تعطیل خواهد بود.

این ها بخشی از داده های بود تا به سوالات بسیاری از افراد پاسخ داده شود. پس در نهایت باید بگوییم که ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس، در ساعت ۱:۳۰ صبح روز دوشنبه و به صورت ۲۴ ساعته و بدون وقفه، طی ۵ روز هفته می باشد.

چه ساعاتی بهترین زمان برای معاملات طلا هستند؟

جالب ترین نکته این مقاله در این قسمت گنجانده شده است. در زمان بازگشایی یا زمان شروع به کار بازار نیویورک، فارکس بیشترین حجم نقدینگی را خواهد داشت. به عبارتی در این زمان، بیشترین حجم معاملات انجام خواهند شد که تاثیر بسیار مثبتی بر بازار می گذارد. این موضوع منجر به وقوع نوسانات منطقی در بازار فارکس می شود و از آن جهت که بازار طلا بسیار تاثیر پذیر است، در حقیقت بهترین زمان برای معاملات طلا در فارکس، به هنگام بازگشایی بازار می‌ باشد.

طبق نکات ، بهترین ساعت کار بازار انس جهانی از ۱۱:۳۰ الی ۱۲:۲۳۰ و ۱۶:۳۰ الی ۲۰:۳۰ است.

تومان معامله شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا