علمی و پزشکی

شلیک هایپرسونیک روسیه کیف را به هم ریخت / عکس

به گزارش شبکه، در تصاویر مخابره شده واضح است که موشک‌های کروز هایپرسونیک زیرکن به اهداف خود اصابت کرده‎‌اند که محل اصابت آن قابل مشاهده است.

شلیک هایپرسونیک روسیه کیف را به هم ریخت / عکس

موشک هایپرسونیک زیرکُن

زیرکن موشک مدرنی است که با سرعتی ۹ برابر سرعت صوت به سمت هدف حرکت می‌کند و با برد ۱۰۰۰ کیلومتری می‌تواند به سلاحی مرگبار برای کشتی‌های نظامی روسیه تبدیل شود.

این موشک از مدرن‌ترین سلاح‌های زرادخانه روسیه است که چندی پیش به قابلیت شلیک از پرتابگرهای متحرک نیز مجهز شده است.

زیرکن یکی از ۶ اسلحه استراتژیک روسیه است که ولادیمیر پوتین سال ۲۰۱۸ وعده پیوستن‌شان به ارتش آن کشور را داده بود.

برنامه پوتین برای این موشک‌های ترسناک / عکس

موشک‌ زیرکن در دسته موشک‌های کروز هایپرسونیک است که با استفاده از موتور اسکرم‌جت به سرعت هایپرسونیک دست پیدا می‌کند. اسکرم‌جت نامش را از «supersonic combustion ramjet» گرفته است که به توانایی احتراق موتور در سرعت‌های مافوق صوت اشاره دارد.

در سرعت‌های هایپرسونیک هوا با چنان فشار و سرعتی وارد موتور می‌شود که می‌توان فرایند احتراق در آن را به روشن کردن کبریت در گردباد تشبیه کرد.

در زرادخانه موشک‌های هایپرسونیک روسیه تا کنون فقط از موشک کینژال به صورت عملیاتی در جنگ اوکراین استفاده شده است و با ورود زیرکن کار دفاع برای اوکراینی‌ها دشوارتر خواهد شد.

شلیک هایپرسونیک روسیه کیف را به هم ریخت / عکس

روسیه در کنار چین از معدود کشورهای دارای فناوری ساخت موشک‌های هایپرسونیک است.

۵۸۵۸

نشر علمی پزشکی

به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، می‌خواهم با ارائه مطالبی که بر اساس پژوهش‌های روز و رویکردهای معتبر تهیه شده‌اند، به شما در درک بهتر و مدیریت بهتر سلامتی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا