سرمربی تاجیکستان: می‌خواهیم مثل مراکش در جام جهانی بدرخشیم

سرمربی کروات تیم ملی فوتبال تاجیکستان ابراز امیدواری کرد که تیمش مانند مراکش در جام جهانی، در جام ملت‌های آسیا تاریخ‌سازی کند.

به گزارش شبکه، در دومین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا یکشنبه شب، تاجیکستان دست به کار بزرگی زد و توانست با برتری برابر امارات، به جمع ۸ تیم برتر آسیا صعود کند و منتظر جدال اردن و عراق برای دیدار یک چهارم نهایی باشد.

پیتر شگرت، سرمربی تیم ملی فوتبال تاجیکستان بعد از تاریخ‌سازی در جام ملت‌های آسیا و موفقیت تیمش در ضربات پنالتی گفت: فراموش نکنیم که من کروات هستم و اگر ما کروات‌ها یک چیز را بدانیم، بردن در ضربات پنالتی است، بنابراین قبل از مسابقه خیلی پنالتی تمرین کردیم. عملکرد دروازه‌بانمان نیز خیلی خوب بود. من همچنین معتقدم در ضربات پنالتی، شانس خیلی دخیل است. حضور بین هشتم تیم برتر آسیا بسیار مهم است و من فکر نمی‌کنم یک نفر در تاجیکستان بعد از این همه هیجان بخوابد. می‌توانستم احساس کنم که بعد از گل اماراتی‌ها، روحیه‌ بازیکنانم خیلی کاهش پیدا کرد. بارها به بازیکنانم گفتم اگر زمین خوردید، خودتان را تکان دهید و دوباره بلند شوید. به بازیکنانم گفتم الان زمان ناراحتی و تسلیم شدن نیست و آنها شخصیت واقعی خود را نشان دادند. بزرگترین برد من اتحادی است که اکنون در تیم وجود دارد چون هیچ چیز برای من مهمتر از اتحاد و برادری بین بازیکنانم نیست.

او در دادامه صحبت‌هایش گفت: ما مسابقات را در حالی شروع کردیم که تنها تیم حاضر در رقابت ها بودیم که سابقه حضور در جام ملت ها را نداشت اما عزم زیادی از خود نشان دادیم. ما دیدیم که تیمی مثل مراکش اینجا در قطر (در جام جهانی ۲۰۲۲) چه کرد و اگر داستان ما هم به همین منوال ادامه پیدا کند، شکایتی ندارم.

پائولو بنتو، سرمربی امارات هم با اعتراف به اینکه تاجیکستان تیم بهتری بود، از دست دادن عبدالله رمضان هافبک‌کلیدی‌اش در اوایل نیمه اول را خیلی مهم تلقی کرد و گفت که این مصدومیت نقشی حیاتی درشکست اماراتی‌ها داشت.

بنتو در صحبت‌هایی گفت: مسابقه دقیقاً همانگونه که پیش بینی کرده بودم سخت بود. عبدالله رمضان بخش مهمی از برنامه بازی من است و رفتن او از زمین برنامه‌هایم را به هم ریخت. ما چندین اشتباه مرتکب شدیم که نباید در مسابقه‌ای به این بزرگی مرتکب شویم و مطمئناً به خاطر آن مجازات شدیم. از سوی دیگر، تاجیکستان سازماندهی و تحرک بسیار خوبی از خود نشان داد و از اشتباهات ما استفاده کرد و به همین دلیل این موفقیت را به آنها تبریک می‌گویم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا