برترین های کسب و کارعمومی

سبزی کوکویی شامل چه چیزهایی میشود؟

به نظر می رسد سبزی کوکو با مواد متنوع و غنی خود یکی از غذاهای پرطرفدار و متنوع در فرهنگ غذایی ایرانیان باشد. این غذای خوشمزه که با سبزیجات تازه و ادویه های خوشمزه تهیه شده است، امکان ایجاد تنوع در طعم و رنگ با مواد مختلف را نیز فراهم می کند.
در این مقاله نگاهی به 7 نوع مخلوط سبز نارگیل خواهیم داشت و راه های تهیه آنها و نکاتی برای ایجاد بهترین نارگیل ارائه می دهیم. با تشکر از این مقاله، خوانندگان می توانند با ترکیبات مختلف سبزی کوکو  آشنا شوند و روش های بهتری برای تهیه این غذای خوشمزه و محبوب بیاموزند. با سایت ترش واش همراه باشید.


پیکربندی اول:

ترکیب اول (50٪ – 20٪ جعفری – 30٪ گشنیز):

در اولین ترکیب سبزیجات کاکائویی از تره فرنگی به عنوان ماده اصلی به نسبت 50 درصد، جعفری 20 درصد و گشنیز 30 درصد استفاده می شود. ترکیب این سبزی کاکائویی از این اصل پیروی می کند که هر سبزی ویژگی ها و خواص خاص خود را دارد که طعم و عطر نهایی غذا را افزایش می دهد.

این ترکیب از نظر میزان ویتامین ها و مواد مغذی مفید برای سلامتی نیز بسیار ارزشمند است و به خصوص در فصل بهار که سبزیجات متنوعی در دسترس است بسیار مناسب و پرطرفدار است.

ترکیب دوم:

جزء دوم: (تره فرنگی 70% – جعفری 10% – گشنیز 15% – شوید 5%)

ترکیب دیگری از سبزیجات کاکائویی با ترکیب دیگری از سبزیجات گرانبها تهیه می شود. در این ترکیب از تره فرنگی به نسبت 70 درصد، جعفری به نسبت 10 درصد، گشنیز به نسبت 15 درصد و شوید به نسبت 5 درصد استفاده می شود. این ترکیب به دلیل تناسب زیاد تره فرنگی و استفاده کم از شوید، طعم بی نظیر و خاصی را برای سبزی کاکائویی ایجاد می کند.

ترکیب رویا:

ترکیب سوم: (تره 60% – گشنیز 20% – شوید 5% – کاهو 15%)

ترکیب سوم سبزیجات نارگیل با ترکیبی متفاوت از سبزیجات تازه و خوش طعم، تنوع جالبی بر روی این غذای سنتی و مورد علاقه است. در ترکیب سبزی نارگیل با کاهو از تره فرنگی 60 درصد، گشنیز 20 درصد، شوید 5 درصد و کاهو 15 درصد استفاده می شود. این ترکیب به دلیل وجود کاهو طعمی متمایز و لذیذ به کاکائو گرین می دهد.

ترکیب چهارم:

ترکیب چهارم: 60٪ پیاز سبز – 20٪ گشنیز – 10٪ کاهو – 10٪ پیازچه

ترکیب چهارم نارگیل با ترکیبی متنوع از سبزیجات فراوان گزینه ای عالی برای تهیه این غذای پرطرفدار و خوشمزه است. در این ترکیب از 60 درصد تره فرنگی، 20 درصد گشنیز، 10 درصد کاهو و 10 درصد پیازچه استفاده شده است. این ترکیب بسیار راحت است زیرا ترکیبات آن در کنار هم تعادلی از طعم های مختلف را به سبزی نارگیل اضافه می کند و از طرفی از 10 درصد پیازچه استفاده می کند.

جلسه پنجم:

پنجم ترکیب (تره فرنگی 60% – گشنیز 15% – سیر 5% – شوید 5% – اسفناج 10% – پیازچه 5%).

پنجمین ترکیب سبزی نارگیل و سبزیجات خاص شامل سبزی، گشنیز، سیر، جعفری، کاهو و پیازچه است. ترکیبی بی نظیر و خوشمزه از طعم ها. در این عنصر پیازچه به میزان 5 درصد استفاده می شود که به طعم و عطر بی نظیر نارگیل سبز، به عنوان طعم دهنده می افزاید.

دکمه بازگشت به بالا