برترین های کسب و کارعمومی

ساخت کانال در تلگرام 2022

ساخت کانال عمومی در تلگرام

ساخت کانال عمومی تلگرام یکی از روش های خوبی است که به وسیله ی آن می توانید محصول یا خدمات خود را به دیگران معرفی نمایید. همچنین می توان با استفاده از ایجاد سرگرمی در کانال ها به کسب درآمد پرداخت.ساخت کانال تلگرام برای خرید ویو تلگرام لطفا کلیک کنید

ساخت کانال تلگرام چگونه انجام می شود؟

اگر تمایل به ساخت کانال تلگرام دارید باید ابتدا برنامه تلگرام را اجرا نموده و سپس سه خط بالای صفحه را لمس نموده و گزینه New Channel را کلیک نمایید. در این بخش یک نام برای کانال خود انتخاب نموده و بعد از آن در قسمت Description توضیحاتی که مربوط به کانال است را وارد نمایید.

همچنین در همین بخش می توانید با لمس تصویر دوربین تصویر مناسب برای کانال خود را انتخاب نمایید. سپس تیک بالای صفحه را لمس کرده و نوع کانال را که Public می باشد انتخاب نمایید.ساخت کانال تلگرام برای خرید ممبر تلگرام لطفا کلیک کنید

در قسمتی که به عنوان Link مشخص شده است عبارت/me را وارد نمایید که مربوط به لینک دعوت عمومی کانال می باشد. اگر این لینک توسط تلگرام قبول نشود یک عبارت قرمز زیر آن نمایش داده می شود. اما اگر لینک پذیرفته باشد عبارتی به رنگ سبز در زیر آن نمایش داده می شود. در این مرحله آیکون تیک را در بالا و گوشه ی سمت راست صفحه بفشارید. سپس اعضای مورد نظرتان که می خواهید در این کانال عضو باشند مشخص نمایید.

با این روش کانال عمومی شما ساخته می شود که می توانید با استفاده از لینک دعوت نیز از کسانی که می خواهید دعوت نمایید.

آموزش ساخت کانال تلگرام

ساخت کانال خصوصی

کانال های دیگری در telegram وجود دارند که به آنها Private Channel گفته می شود. کانال های خصوصی با کانال های عمومی متفاوت می باشند. اگر نحوه ساخت کانال عمومی را به خوبی یاد گرفته باشید ساختن کانال خصوصی برای شما بسیار ساده خواهد بود فقط باید در هنگام انتخاب نوع کانال Private Channel را انتخاب نمایید.

هنگامی که نوع کانال را از نوع خصوصی انتخاب می نمایید در بخش Invite Link برای شما یک لینک خودکار ساخته می شود پس برخلاف کانال های عمومی که خودتان لینک دعوت را مشخص می نمودید  در این نوع امکان انتخاب برای شما وجود ندارد.

آموزش ساخت کانال تلگرام حرفه ای

تفاوت های کانال های عمومی و خصوصی

مهم ترین تفاوت بین این دو نوع کانال قابل جستجو بودن آن ها می باشد. کانال های عمومی را می توان در بخش جستجو و با تایپ کردن نام کانال بعد از یک @  پیدا نمود. در صورتی که کانال های خصوصی با این روش قابل جستجو نمی باشند.

همانطور که در ساخت کانال خصوصی  اشاره کردیم در ساخت این نوع کانال لینک آدرس به صورت خودکار و با حروف عجیب و غریب ساخته می شود و کاربر هیچ نقشی در نام آن ندارد. در حالی که در کانال عمومی نام توسط کاربر تعیین می گردد.

ساخت کانال تلگرام

در کانال های عمومی اعضا و حتی کسانی که هنوز به کانال نپیوسته اند می توانند تعداد اعضای کانال را ببینند اما در کانال خصوصی تعداد اعضا فقط برای سازنده کانال و کسانی که به عنوان ادمین تعیین شده اند قابل نمایش است.

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای :

کسب درآمد از تلگرام

امکانات کانال تلگرام

۱- امکان ارسال متن، عکس، ویدئو، فایل صوتی و …

۲- امکان مدیریت کانال از طریق چند حساب کاربری گوناگون

۳- مشاهده لیست اعضا و تعداد اعضای کانال

۴- مشاهده تعداد بازدید هر مطلب ارسالی در کانال و هر جایی خارج از کانال

۵- امکان بازنشر هر مطلب توسط کاربران عضو

۶- جذب اعضای جدید از طریق آی دی یا لینک کانال

۷- قابلیت جذب نامحدود اعضا در کانال

۸- امکان افزودن ربات تلگرام بعنوان مدیر کانال

۹- قابلیت ایجاد کانال خصوصی یا عمومی

مطلب مکمل:

تفاوت های کانال تلگرام و گروه تلگرام

  • در کانال محدودیت اعضا وجود ندارد ولی در گروه محدودیت ۲۰۰ نفری و به تازگی ۱۰۰۰ نفری برای اعضا در نظر گرفته شده است.
  • در کانال تلگرام تنها مدیر اجازه ارسال مطلب دارد ولی در گروه هر شخصی امکان ارسال مطلب را داراست.
  • در کانال تلگرام افراد عادی اجازه مشاهده لیست اعضا و افزودن مستقیم عضو را ندارند و تنها مدیر به این بخش دسترسی دارد.
  • در گروه تلگرام مدیر اجازه حذف یک کاربر از گروه را داراست ولی در کانال امکان حذف کاربران برای مدیر کانال وجود ندارد. (این امکان در حال حاضر به کانال تلگرام نیز اضافه شده است)

حالا که با کانال تلگرام و امکانات آن آشنا شدیم میتوانیم ما هم برای خود یک کانال ایجاد کنیم، برای اینکار آموزش ساخت کانال تلگرام را نیز در این مطلب قرار داده ایم.

کانال تلگرام جدیدترین امکان افزوده شده به این نرم افزار است و به همین دلیل هنوز دسترسی به آن برای تمام دستگاه ها فراهم نشده است.

برای آنکه بتوانید در کانال های تلگرام عضو شوید و یا یک کانال جدید برای خود ایجاد کنید باید ابتدا نسخه تلگرام خود را به آخرین ورژن بروزرسانی کنید.

 

اگر حتی پس از آپدیت همچنان گزینه های مربوط به کانال را مشاهده نکردید پیشنهاد میکنیم از نسخه desktop تلگرام بر روی کامپیوتر استفاده کنید زیرا همواره آخرین امکانات را پشتیبانی خواهد کرد.

اگر نسخه تلگرام شما قدیمی باشد به جای گزینه New Channel گزینه New Broadcast List را مشاهده خواهید کرد.

پس از ورود به حساب کاربری خود و باز کردن پنجره تلگرام در کامپیوتر در کنار باکس جستجو یک آیکون مشاهده میکنید.

با کلیک بر روی آن آیکون پنجره ای برای شما باز میشود که امکان ایجاد کانال جدید و یا یک گروه جدید را برای شما فراهم میکند.

با انتخاب گزینه New Channel و فشردن دکمه Next مطابق تصویر بعدی پنجره ای برای انتخاب نام، توضیحات و تصویر پروفایل کانال باز میگردد، توجه کنید که تمامی اطلاعات این بخش را میتوانید در آینده نیز به راحتی ویرایش کنید.

ساخت کانال تلگرام (آپدیت جدید)

برای ساخت کانال تلگرام در نسخه جدید موبایل آیکون نوشتن (بالا سمت راست) را بزنید.
گزینه های زیر دیده میشه:
New Group
New Contact
New Channel
گزینه New Channel را لمس کنید.

مرحله بعد ساخت کانال تلگرام

پس از تکمیل اطلاعات دکمه Create را فشار دهید تا به مرحله بعد منتقل شوید، در اینجا از شما پرسیده میشود که آیا این کانال یک کانال خصوصی است یا عمومی؟ کانال های عمومی برای همه قابل جستجو و عضویت هستند ولی کانال های خصوصی تنها برای کسانی لینک ورود به آن را دارند قابل مشاهده است.

در نتیجه اگر ساخت کانال تلگرام عمومی را انتخاب کنید قادر خواهید بود مطابق تصویر زیر یک آدرس یا همان آی دی نیز برای آن تعیین کنید (اگر قبلا استفاده نشده باشد پیام سبز رنگ نمایش داده میشود)؛ در غیر اینصورت و با انتخاب کانال خصوصی یک لینک توسط تلگرام تولید میشود که عملا مسیر دسترسی مخاطبان شما به کانال تلگرام ایجاد شده خواهد بود.

آموزش ساخت کانال تلگرام

تا همین جا کانال شما در تلگرام ایجاد شده است، در ادامه میتوانید از لیست دوستان خود تا ۲۰۰ نفر را به این کانال دعوت نمایید و بدون پرسش از آنها به کانال شما اضافه خواهند شد.

البته تمامی کاربران اجازه دارند هر زمان که خواستند کانال شما را ترک کنند.

برای اضافه کردن هر فرد تنها کافیست بر روی نام او کلیک کنید تا به لیست مهمانان اضافه گردد.

با فشردن دکمه Invite آخرین مرحله نیز به پایان رسیده و کانال شما علاوه بر ایجاد، به لیست دوستان شما افزوده خواهد شد.

هر مطلبی که شما به کانال خود ارسال کنید به تمامی اعضای کانال ارسال خواهد شد.

با کلیک بر روی نام کانال خود و علاومت فلش در کنار آن میتوانید به بخش تنظیمات کانال وارد شوید که مطابق تصویر زیر خواهد بود.

آموزش ساخت کانال تلگرام

در این صفحه ۶ بخش بسیار مهم وجود دارد که هریک را در ساخت کانال تلگرام مورد استفاده شما می باشند، توضیحات آنها به شرح زیر است:

  1. گزینه edit به شما امکان میدهد نام و توضیحات کانال خود را ویرایش کنید.
  2. لینک موجود در این بخش لینک دسترسی کاربران به کانال شما و عملا بخش انتهایی آن آی دی کانال شما در جستجو است.
  3. در بخش سوم لیستی از اعضای کانال تلگرام خود و تعداد آنها مشاهده میکنید، با کلیک بر روی آن شما میتوانید هرکسی که میخواهید را از لیست اعضای کانال خارج کنید.
  4. در بخش چهارم لیست مدیران کانال را مشاهده خواهید کرد و میتوانید از لیست دوستان خود افرادی را بعنوان مدیر کانال تلگرام انتخاب کنید و یا دسترسی مدیران را از این بخش حذف کنید. همچنین شما میتوانید با جستجوی آی دی ربات های خود آنها را بعنوان مدیر کانال برگزینید.
  5. بخش شماره پنج برای تغییر یا ویرایش تصویر پروفایل کانال تلگرام شما استفاده میشود.
  6. بخش ششم به شما امکان میدهد که این کانال را برای همیشه حذف کنید.

راه اندازی و ساخت یک کانال تلگرام بسیار ساده بوده و در زمان کوتاهی انجام میشود ولی نگهداری، بروزرسانی و جذب مخاطب امری زمانبر و دشوار است.

قبل از ایجاد یک کانال جدید به محتوای ارائه شده در آن و مخاطبین مورد نظر خود فکر کنید. توجه داشته باشید که بهترین راه برای معرفی کانال شما ارائه مطالب مفید و جذاب است؛ زیرا با انتشار این مطالب توسط کاربران نام و آدرس شما نیز با آن منتشر شده و در دسترس دیگران قرار خواهد گرفت

منبع : drtelegram.com

دکمه بازگشت به بالا