برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

روش های لیپوساکشن غبغب

جراحی پلاستیک یکی از تکنولوژی‌های نوین پزشکی برای درمان اختلالات مختلف است. تا جایی که در سال‌های اخیر علاوه بر جراحی بینی، لب، گونه و غیره نیز انجام می‌شود. در این میان جراحی غبغب یا لیپوساکشن غبغب  به عنوان یکی از خدمات مهم به افراد دارای غبغب ارائه می‌گردد. از آنجایی که زیبایی ظاهر برای تمامی انسان‌ها حائز اهمیت فراوانی است، متقاضیان با مدنظر هزینه جراحی غبغب از این روش درمانی برای داشتن صورت و ظاهری زیبا و جذاب استفاده می‌کنند. البته بسیاری از افراد با لیپوساکشن و عوارض جراحی غبغب آشنایی چندانی ندارند و پس از انجام این عمل زیبایی متوچه مزایا و معایب آن می‌شوند.

جراحی غبغب چیست؟

به طور کلی چربی و پوست‌های اضافه ناحیه بین گردن و چانه، غبغب نام دارد. این چربی و پوست معمولاً شل و آویزان است و جلوه بدی به صورت و ظاهر می‌دهد. در این راستا بعضی از عمل‌های جراحی در قالب لیپوساکشن و رفع چربی‌ها صورت می‌گیرد، که به آن جراحی غبغب گفته می‌شود. انجام این عمل زیبایی نیز متناسب با سن، وزن، نوع و حجم غبغب متفاوت است و قبل از انجام عمل تمامی این موارد توسط پزشکان پوست و زیبایی مورد بررسی قرار می‌گیرد. تا براساس شرایط موجود بهترین روش رفع غبغب اجرا شود و شاهد عوارض و ناهنجاری‌های احتمالی نباشیم.

در رابطه با علل بروز غبغب نیز تحقیقات و بررسی‌های متعددی به عمل آمده و مشخص شده که این ناهنجاری دلایل گوناگونی دارد. بعضی از اصلی‌ترین و مهمترنی دلایل ایجاد غبغب به قرار زیر است:

معمولاً با افزایش سن ساختار پوست دچار تغییر و تحول شده و حالت ارتجاعی پیدا می‌کند. به گونه‌ای که با کاهش حجم پوست در ناحیه گردن غبغب تشکیل می‌شود. در این خصوص نیز کرم و پماد‌های مختلف جهت محافظت از پوست تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما راه اصلی برای برطرف کردن این ناهنجاری پوستی صرفاً لیپوساکشن غبغب است.

با اینکه وزن همیشه دلیل اصلی ایجاد غبغب نیست، اما زنان و مردانی که دچار اضافه وزن هستند، در معرض ایجاد غبغب در ناحیه گردن قرار دارند. البته معمولاً این مشکل برای افرادی که از رژیم غذایی ناسالم نظیر کالری و چربی‌های ناسالم استفاده می‌کنند، رخ می‌دهد. بنابراین جهت جلوگیری از عوارض جراحی غبغب می‌بایست وزن خود را کنترل نمایید. تا در صورت ابتلا به غبغب، مقدار آن اندک باشد و نیازی به عمل جراحی یا لیپوساکشن غبغب نداشته باشید.

ژن و وراثت یکی از دیگر دلایل به وجود آورنده غبغب است. به گونه‌ای که شدت آن نیاز براساس ژنتیک و وراثت تفییر می‌یابد و بسیاری از پزشکان به بررسی این اعلام اقدام به جراحی غبغب می‌کنند. شایان ذکر است که هزینه جراحی غبغب نیز در بعضی موارد تحت تأثیر این عامل مهم قرار می‌گیرد.

غبغب چه مشکلی به وجود می‌آورد؟

همان گونه که در ابتدا نیز به آن اشاره نمودیم غبغب یک ضایعه پوستی است که با تغییر و تحول در لایه‌های چربی ناحیه گردن رخ می‌دهد و به نسبت هرچه حجم آن بیشتر باشد، جلوه بدی به صورت و گردن می‌دهد. البته این مشکل قابل درمان می‌باشد و روش‌های گوناگونی برای رفع آن وجود دارد. بر همین اساس باید هزینه جراحی غبغب را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید و سپس مناسب‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش را برای رفع کامل غبغب انتخاب کنید.  پیشنهاد می شود مقاله را مطالعه کنید.

جراحی غبغب به چه صورت انجام می‌ شود؟

برای آنکه با عوارض جراحی غبغب آشنا شوید، می‌بایست نسبت به انجام این عمل زیبایی نیز اطلاعاتی در اختیار داشته باشید. تا ضمن کاهش هزینه‌های انجام این عمل، عوارض آن را نیز به حداقل میزان ممکن برسانید. در باطه با عمل جراحی غبغب نیز باید بگوییم که این عمل برای رفع چربی‌های اضافی در ناحیه فک و صورت کاربرد دارد. تا با تخلیه کامل چربی‌ها در این نواحی، شل شدن پوست و چین و چروک‌های ناشی از آن به طور کامل برطرف گردد. در این روش پزشک متخصص زیبایی با لیفت گردن و کشیدن پوست، حالت شل به وجود آمده روی پوست از بین می‌رود. البته این روش علاوه بر لیپوساکشن غبغب برای درمان ناهنجاری‌های ناشی از اضافه وزن مفرط نیز کاربرد مؤثر دارد و توسط پزشکان در مراکز تخصصی جراحی پلاستیک انجام می‌شود.

در رابطه با درمان غبغب دو روش لیپوساکشن غبغب و مینی لیفت وجود دارد. بدین نحو که ابتدا پزشکان سن فرد، نوع و میزان غبغب، نیاز بیمار و غیره را بررسی نموده و براساس شرایط موجود بهترین و مناسب‌ترین روش را به اجرا در می‌آورند. از آنجایی که هر کدام از این روش‌ها شرایط، ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند، در این بخش به تشریح و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

1- جراحی غبغب به روش لیپوساکشن

این سری از درمان غبغب در بین جراحان پلاستیک به عنوان یک روش تهاجمی شناخته شده است. به لحاظ اینکه عوارض جراحی غبغب به روش لیپوساکشن به نسبت کمتر است و اغلب بین رده سنی 20 تا 50 سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این رو. ش کیفیت پوست و حالت الاستیسیته آن بسیار مهم است و هرچه ساختار پوست بهتر باشد، به طبع آن کیفیت روش لیپوساکشن غبغب نیز بیشتر می‌شود. اما در مقابل با افزایش سن و اُفت کیفیت پوست، جراحی غبغب نیز تحت تأثیر قرار گرفته و شاهد عوارض جراحی غبغب خواهید بود. بنابراین اگر قصد استفاده از این روش را دارید، حتماً تمامی جوانب را بسنجید و ضمن مدنظر قرار دادن تمامی نکات اقدام به لیپوساکشن غبغب کنید.

2- جراحی غبغب به روش مینی لیفت

اگر از همه روش‌های درمان غبغب ناامید شده‌اید، درمان از طریق مینی لیفت بهترین گزینه خواهد بود. به دلیل اینکه این روش برای سنین بالا و شرایط پوستی نامناسب، مفید می‌باشد و تأثیر مطلوبی جهت کاهش غبغب و درمان آن دارد. . در این نوع از راهکار‌های درمان غبغب در بخش‌های مختلف فک و گردش برش‌های باریک و ظریف انجام می‌شود. پس از آن پوست اضافی در این ناحیه بریده شده و در آخر نیز با کشیدن لایه‌های پوست و چربی باقی مانده غبغب به طور کامل از بین می‌رود. پیشنهاد می شود مقاله را مطالعه کنید.

عوارض جراحی غبغب

جراحی غبغب نیز مانند سایر عمل‌های زیبایی در کنار همه مزایا، معایبی نیز دارد. بر همین اساس در کنار بررسی مزایا ساکشن غبغب، آشنایی با عوارض جراحی غبغب می‌توانید تصمیم‌گیری در رابطه با انتخاب مناسب‌ترین روش درمان غبغب را آسان سازد. در این راستا عوارض این جراحی زیبایی به قرار زیر است:

  • خونریزی در ناحیه فک و گردن؛ همان گونه که در بخش قبل اشاره نمودیم برای انجام مینی لیفت در قسمت‌های مختلف فک و گردن برش‌های نازک و ظریف ایجاد می‌شود. بدین جهت انجام این عمل زیبایی با خونریزی همراه بوده و بیماران باید به این مورد توجه داشته باشند.
  • اسکار یا فروفتگی در نواحی جراحی غبغب؛ پس از انجام جراحی یا لیپوساکشن غبغب در نواحی که برش و کشیدگی انجام شده، فرورفتگی به وجود می‌آید و در بعضی مواقع جلوه بدی به گردن و فک افراد می‌دهد.
  • بهم ریختگی تقارن میان فک و گردن؛ معمولاض با افزایش سن، تغییر وزن و غیره ساختار پوست دچار تغییر شده و چربی‌های به وجود آمده نیز به این اختلالات دامن می‌زدند. از این رو جراحی غبغب نیز موجب عدم تقارن بین فک و گردن می‌شود. تا جایی که بسیاری از بیماران نسبت به این اختلال معترض می‌باشند و آن را یکی از مهمترین عوارض جراحی غبغب می‌دانند.
  • آسیب به سلول‌های عصبی؛ یکی از مهمترین عوارض جراجی غبغب به این مورد اختصاص یافته و باید مورد توجه همه متقاضیان جراحی غبغب قرار گیرد. در نواحی فک و گردن سلول‌های عصبی فراوانی وجود دارد، که طی انجام لیپوساکشن غبغب و مینی لیفت دچار تغییر و نحول شده و بعضاً به بافت‌ها و سلول‌های عصبی آسیب جدی وارد می‌شود. افراد پس از این عمل جراحی مکرر با مشکلات این آسیب دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی ممکن است برایشان در روز‌های اولیه دردآور و غیرقابل تحمل باشد.

نکته قابل توجه اینکه این عوارض تا حد زیادی بر هزینه جراحی غبغب تأثیرگذار است. تا جایی که کاهش عوارض موجب افزایش هزینه جراحی شده و بیماران به منظور کاهش عارضه‌های احتمالی از روش‌های گران با عارضه کمتر استفاده می‌نمایند. پیشنهاد می شود مقاله را مطالعه کنید.

مزایا ساکشن غبغب

ساکشن غبغب یکی از روش‌های کاربردی و مطمئن برای جراحی و درمان این اختلال است. غبغب به هیچ عنوان با رژیم غذایی و کاهش وزن از بین نمی‌رود. بلکه در بسیاری از موارد عدم تناسب اندام موجب شده تا غبغب نیز بیشتر شود. در این زمینه مهمترین مزایا ساکشن غبغب شامل موارد زیر

  • رفع کامل چربی‌های اضافی در ناحیه فک و گردن
  • انجام عمل سرپایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن
  • دوره نقاهت و استراحت کوتاه مدت
  • انجام کلیه مراحل عمل بدون درد و بی‌هوشی
  • افزایش میزان زیبایی و بهبود اعتماد به نفس فرد
  • به وجود آمدن یک خلاصه این مطلب را در این پادکست گوش دهید:

لیپوساکشن غبغب یکی از بهترین روش‌ها برای خلاص شدن از چربی اضافی در این ناحیه است. اگر به دنبال راهی برای رفع چربی غبغب هستید، احتمالا نام این روش را زیاد شنیده‌اید. در این مطلب به شما توضیح می‌دهیم که لیپوساکشن این ناحیه چگونه انجام می‌شود؟ برای چه افرادی مناسب بوده و چه افرادی نمی‌توانند از این روش استفاده کنند؟ چه مزایایی داشته و چه عوارض و خطراتی به دنبال دارد؟ بعد از این عمل باید چه مراقبت‌هایی را انجام داد؟ تا چند وقت ماندگاری داشته و قیمت آن چقدر است؟

واژن یکی از حسا‌س‌ترین اعضای بدن بانوان است که به مرور زمان بر اثر کهولت سن و زایمان‌های طبیعی دچار تیرگی، پیری، شلی و افتادگی می‌شود و ظاهر نازیبایی پیدا می‌کند. این تغییرات عموماً در لابیاماژورها که ناحیه خارجی واژن را تشکیل می‌دهند، اتفاق می‌افتد. به عبارتی لابیاماژورها به تدریج بافت‌های چربی خود را از دست می‌دهند و دچار تغییراتی ناخوشایند می‌شوند.

این تغییرات که در میان بانوان بالای ۴۰ سال شیوع بیشتری دارد، موجب می‌شود تا بانوان به منظور افزایش اعتماد به نفس و بهبود روابط جنسی خود، به استفاده از روش‌های جوانسازی روی آورند. تزریق چربی به واژن ، یکی از روش‌های جوانسازی واژن است که در بازسازی بافت‌های از بین رفته مؤثر بوده است. در این روش، چربی بافتی از بدن خود فرد است که به ناحیه دیگر از بدن تزریق می شود و علاوه بر چربی، خون و سلول یا فاکتورهای خونی هم به همراه چربی منتقل می شود که این امر می تواند به جوانسازی پوست فرد کمک کند.

لیپوساکشن غبغب چیست؟

لیپوساکشن غبغب یکی از است. این عمل کوتاه و سریع بوده و خطرات کمی دارد. تغییرات ایجاد شده در این روش زیاد است. چربی اضافی در این ناحیه تاثیر زیادی روی چهره دارد. با انجام لیپوساکشن چربی این ناحیه برداشته شده و ظاهر جوان‌تر می‌شود. غبغب در بیشتر مواقع ارثی بوده و با افزایش سن بیشتر دیده می‌شود. معمولا با تغییر سبک زندگی، رعایت رژیم غذایی و ورزش نمی‌توان چربی این ناحیه را از بین برد. به همین دلیل باید از روش‌های مختلف زیبایی مانند لیپوساکشن استفاده کرد. این عمل تنها مختص خانم‌ها نبوده و بسیاری از آقایان نیز این روش را انجام می‌دهند.

اضافه‌وزن یکی از دلایل اصلی افتادگی غبغب است. چاقی به پوست آسیب رسانده و باعث ازبین‌رفتن خاصیت ارتجاعی آن می‌شود. در این شرایط بافت اطراف گردن نیز افتاده شده و غبغب به وجود می‌آید. افزایش سن، سیگارکشیدن، کمبود خواب، زندگی بی‌تحرک و قرارگرفتن در معرض نور خورشید از دیگر دلایل ایجاد غبغب و آسیب به پوست هستند. با لیپوساکشن می‌توان این مشکل را برطرف کرد و جوانی را به پوست صورت بازگرداند.

 

دکمه بازگشت به بالا