برترین های کسب و کارعمومی

اعتبار، هزینه و مدت زمان لازم برای صدور ویزای ژاپن

سوال 1-  برای درخواست ویزا چه مدارکی باید ارائه دهم ؟

جواب: باتوجه به دلیل سفر، مدارک متفاوتی مورد نیاز می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر لینک  را مشاهده فرمایید.

سوال2- برای بررسی پرونده و اعلام نتیجه  چقدر زمان لازم است؟

جهت رزرو تور ژاپن کلیک کنید .جواب: به طور معمول زمان مورد نیاز برای بررسی مدارک، با احتساب روز ارایه مدارک 5 روز کاری می باشد. توجه داشته باشید دربرخی موارد بررسی بیشتری مورد نیاز می باشد.که در این صورت امکان دارد ارایه مدارک اضافه ، مصاحبه ویا استعلام  ضروری شود. به طور مثال بررسی  درخواست ویزای  بلند مدت فردی که فاقد کارت صلاحیت (ZAIRYU SHIKAKU NINTEI SHOUMEISHO)   می باشد از چند هفته تا چند ماه زمان لازم دارد . برای کسب اطلاعات دقیقتر لینک  در دسترس می باشد. دربررسی مقدماتی، مدارک لازم بررسی شده و در صورت کامل بودن ، پرونده ثبت می گردد. در مرحله دوم بررسی، امکان درخواست مدارک اضافه  می باشد که در این صورت زمان بیشتری برای بررسی نیاز می باشد.

سوال 3- من یک ایرانی هستم  که با خانمی ژاپنی ازدواج کرده ام . آیا می توانم در ابتدا در این سفارت درخواست ویزای  کوتاه مدت جهت دیدار از اقوام و یا توریستی  نموده و سپس در ژاپن کارت صلاحیت دریافت کرده و نوع ویزا را به اقامت بلند مدت تغییر دهم؟

جواب:  بر اساس قانون به هیج عنوان تغییر ویزای کوتاه مدت به اقامت بلند مدت به واسطه  کارت صلاحیت ZAIRYU SHIKAKU NINTEI SHOUMEISHO امکان ندارد ( بر طبق ماده 20 قانون نظارت بر ورود وخروج به کشورو نیزبه رسمیت شناختن مهاجران) . لذا چنانچه  تصمیم برای اقامت بلند مدت در کشور ژاپن را دارید ، نباید  برای ویزا کوتاه مدت  در این سفارت اقدام فرمایید. چنانچه قصد اقامت بلند مدت در ژاپن (بیش از 3ماه ) را دارید ،  با توجه به دلیل اقامت ، از ابتدا  کارت صلاحیت  صادره از اداره مهاجرت ژاپن را دریافت نموده و  با ارائه آن در سفارت درخواست ویزای بلند مدت بنمائید.

سوال 4- آیا به عنوان یک تبعه افغان که در حال حاضر در ایران زندگی می کنم می توانم جهت درخواست ویزای توریستی  در سفارت ژاپن درایران اقدام کنم؟

جواب: درخواست ویزای اتباع خارجی  (غیر ایرانی ) که به طورقانونی در ایران اقامت بلند مدت دارند با ارایه مدارک مربوطه پذیرفته می شود. درخواست اتباع خارجی که به صورت توریستی ویا برای تجارت در ایران اقامت کوتاه مدت دارند پذیرفته نمی شود.

سوال 5-  من یک ایرانی هستم که اقامت ژاپن را دارم . در  طول سفرم به ایران به دلیل اتمام اعتبار گذرنامه ام  ،  گذرنامه جدید گرفته ام.  آیا می توانم  در سفارت ژاپن در تهران  مهر تایید اقامت دائم و اجازه ورود مجدد  خود را از گذرنامه قدیم به گذرنامه جدید منتقل کنم ؟

جواب: در سفارت ژاپن در تهران انتقال مهر تایید اقامت دائم و اجازه ورود مجدد به گذرنامه جدید انجام نمیشود. لذا هنگام بازگشت به ژاپن، حتما گذرنامه قدیم و جدید را به همراه داشته باشید و پس از مراجعت به ژاپن در نزدیکترین اداره مهاجرت، مراحل انتقال امهار فوق را به گذرنامه جدید انجام دهید.

سوال6- من در گذرنامه ایرانی خود اجازه اقامت بلند مدت و مهر اجازه ورود مجدد را دارم. در سفرم به ایران گذرنامه ام مفقود شده است. برای بازگشت به ژاپن چه اقداماتی باید انجام دهم.

جواب: الف- باید شخصی در ژاپن به عنوان نماینده گواهی ثبت اقامت محلی شما   (Toroku genpyo kisaijiko shomeisho) را از شهرداری مربوطه درخواست نمایند. ب – سپس نماینده  به نزدیکترین اداره مهاجرت مراجعه نموده، موقعیت را توضیح داده تا اجازه ورود مجدد شما در پشت گواهی ثبت اقامت محلی (Toroku genpyo kisaijiko shoumeisho) شما که قبلا دریافت کرده است،  تایید شود.

ج – گواهی ثبت اقامت محلی شما (Toroku genpyo kisaijiko shoumeisho) که در اداره مهاجرت ژاپن پشت نویسی شده است به ایران ارسال گشته  تا شما با همراه داشتن این گواهی بتوانید به ژاپن برگردید.

سوال 7-   من یک ایرانی هستم که از سفارت ویزای کوتاه مدت گرفته ام ،اما قبل از سفر به ژاپن گذرنامه ام باطل میشود. بنابراین برا ی صدور گذرنامه جدید اقدام نموده ام. برای انتقال برچسب ویزا به گذرنامه جدید چه مراحلی را باید انجام دهم.

جواب: در صورتی که  ویزا ی کوتاه مدت صادره در گذرنامه قدیم  معتبر می باشد ، می توانید برای انتقال ویزا به گذزنامه جدید به سفارت مراجعه فرمایید.

سوال 8- من  اقامت بلند مدت در ژاپن را دارم که در سفرم به ایران ، بزودی ویزای بلند مدتم باطل خواهد شد آیا برای تمدید آن  می توانم در سفارت  ژاپن در تهران اقدام کنم؟

جواب: شما در ایران نمی توانید ویزای بلند مدت خود را تمدید کنید و حتما” قبل از اتمام اعتبار اقامت بلند مدت خود باید به ژاپن مراجعت نموده ودر اداره مهاجرت نزدیک به محل زندگی خود برای تمدید اقدام  فرمایید.

سوال 9-  در گذرنامه ام  فقط 1 صفحه خالی  موجود باشد ، آیا می توانم درخواست ویزا بدهم ؟

پاسخ: در صفحات مربوط به ویزا در گذرنامه علاوه بر صفحه ای برای چسباندن برچسب ویزا، صفحه دیگری نیز برای مهر ورود و خروج توسط مامورین اداره مهاجرت مستقر در فرودگاه ژاپن ضروری می باشد. بنابراین چنانچه در گذرنامه شما فقط 1 صفحه خالی وجود دارد می توانید برای اضافه کردن برگه به گذرنامه خود اقدام نمایید( توجه : البته اگر در ایران چنین سیستمی وجود دارد) و یا گذرنامه جدید دریافت نموده و سپس برای ویزا اقدام فرمایید.

منبع : insidejapantours.com

دکمه بازگشت به بالا