برترین های کسب و کارعمومی

استفاده هوشمند از هشتگ ها برای افزایش کامنت ها و لایک ها

چگونه لایک پست های اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

اکنون که از اهمیت تعداد لایک مطلع هستید، چنانچه تصمیم به افزایش لایک در اینستاگرام دارید، باید ترفندهایی را برای این کار بگیرید. ما در ادامه، 15 روش را معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها کاربران به راحتی روی آیکون قلب زیر پست شما کلیک خواهند کرد. در پایان نیز 3 راهکار شگفت انگیز برای افزایش هرچه بیشتر لایک در اینستاگرام را خواهیم آموخت که پیج شما را متحول خواهند کرد. پس حتما تا انتها با ما همراه باشید!

1. برای افزایش لایک اینستاگرام محتوای خوب منتشر کنید!

گام اول برای پیشرفت در اینستاگرام مخصوصاً افزایش لایک، تولید محتوای مناسب است. حتی اگر پیج شما بازدیدکننده های زیادی داشته باشد، اما از محتوای با کیفیتی برخوردار نباشد، نخواهید توانست آن ها را در صفحه ی خود نگه دارید. بنابر این فرصت طلایی را برای پیشرفت در اینستا و افزایش لایک از دست خواهید داد. پس اگر می خواهید تعداد لایک پست های پیج خود را بیشتر کنید، در مرحله ی اول باید محتوای خود را از لحاظ فنی و ظاهری بهینه کنید.

2. در پست های خود از هشتگ ها استفاده کنید!

هشتگ های اینستاگرامی عامل مهمی در پیشرفت پیج هستند. استفاده از این ابزارها می تواند به افزایش لایک در پیج شما کمک بزرگی بکند. کسانی که هشتگ های استفاده شده در پست شما را جستجو کنند، به محتوای شما دسترسی خواهند یافت و در صورت پسندیدن، آن را لایک خواهند کرد. برای استفاده ی حرفه ای از هشتگ ها باید نکات خاصی را رعایت کنید. برای آشنایی با این نکات و راهنمایی های دیگر در رابطه با به کارگیری هشتگ ها، مقاله ی را مطالعه فرمایید.

3. استفاده از هشتگ در بیو و استوری اینستاگرام برای افزایش لایک!

شاید با خواندن تیتر بالا با خود بگویید استفاده از هشتگ در بیو و استوری نمی تواند برای افزایش لایک در اینستاگرام موثر باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید، درست است که استوری و بیو نمی توانند به صورت مستقیم روی تعداد لایک ها تاثیرگذار باشند، اما با بالا بردن میزان بازدیدکنندگان پیج، می توانند باعث افزایش لایک پست های شما در اینستا شوند.

Smart use of hashtags to increase comments and likes

4. عنوان جذاب ولی دقیق بنویسید!

در پست ها و ریلزهایی که برای آن ها کاور تنظیم میکنید، اکثرا یک عنوان چند کلمه ای نیز نوشته میشود. هرچقدر عنوان محتوای شما جذاب و اصولی باشد، امکان بیشتری وجود دارد که توجه کاربر را جلب کنید؛ اما باید مواظب باشید که در این قسمت از عنوان گمراه کننده استفاده نکنید! بگذارید کمی راحت تر حرف بزنیم. اگر لایک بیشتر میخواهید، باید رضایت کاربر را جلب کنید. اینکه در عنوان پست یا ریلز به موردی اشاره کنید که قرار نیست در پست در مورد آن حرف بزنید، شاید بازدیدکننده بیشتری برای شما جلب کند، اما نارضایتی بیشتری نیز به دنبال خواهد داشت.  سعی کنید عنوان پست اینستاگرام شما دقیق، کوتاه، جذاب و گیرا باشد. همچنین، از چینش و فونت مناسب استفاده کنید و نیز سعی کنید دقیقا همان چیزی را در عنوان بنویسید که قرار است در مورد آن صحبت کنید.

5. از کپشن مناسب استفاده کنید!

نوشتن یک کپشن خوب، حرفه ای و البته مرتبط می تواند باعث افزایش لایک پست های پیج شما شود. اگر تصویر پست منتشرشده در پیج، دارای ابهام و یا نیازمند راهنمایی و توضیح باشد، می توانید با استفاده از نوشتن یک کپشن خوب این کار را انجام دهید.

6. برای افزایش لایک اینستاگرام، لوکیشن خود را در پست تگ کنید!

مشخص کردن لوکیشن پست، یکی دیگر از روش هایی است که می تواند به صورت غیرمستقیم در افزایش لایک اینستاگرام نقش داشته باشد. اگر برای پست های اینستاگرامی خود لوکیشن تنظیم کنید، کاربران در صورت جستجوی آن لوکیشن، خواهند توانست پست شما را مشاهده کنند. بدین ترتیب شانس لایک خوردن پست شما توسط افراد بیشتری فراهم خواهد شد.

7. داشتن تقویم محتوایی برای افزایش لایک در اینستا

اگر به عنوان یک برند در اینستاگرام فعالیت دارید، برای افزایش لایک بهتر است برای کار خود یک تقویم محتوای تنظیم نمایید. داشتن تقویم محتوایی به این معنی است که شما باید پست های خود را در فواصل معین و ساعت های از پیش تعیین شده انتشار دهید. این کار باعث خواهد شد تا کاربران از زمان انتشار محتوا در پیج شما اطلاع داشته باشند و برای مشاهده ی آن، آنلاین باشند. بدین ترتیب با مشاهده ی پست شما توسط افراد بیشتر، مطمئناً لایک بیشتری هم دریافت خواهید کرد.

8. زمان مناسب انتشار محتوا در پیج خود را بیابید!

مطمئنا برای برنامه ریزی زمانی به این نیاز دارید که بدانید چه زمانی بهترین موقع برای پست گذاشتن است. طبیعتاً زمانی برای انتشار محتوا مناسب است که کاربران بیشتری در اینستاگرام آنلاین باشند. در این صورت، بازدید پست و به دنبال آن تعداد لایک پست منتشرشده افزایش خواهد یافت. اما چگونه بفهمیم فالوورهای ما چه زمانی آنلاین هستند؟ اینستاگرام در ابزار آنالیز خود، قسمتی را برای اطلاع از این موضوع قرار داده است.

10. برای افزایش لایک اینستاگرام رقبا را تحلیل کنید!

مطمئناً آنالیز رقبا می تواند به شما در تولید محتوا و سایر زمینه ها کمک زیادی کند. پیج هایی را که در زمینه ی کاری شما فعالیت دارند، شناسایی کرده و استراتژی تولید محتوای آن ها را بررسی نمایید. اگر راهکارهایی که از این راه آموختید، برای شما مفید باشند، می توانید از آن ها در صفحه ی خود نیز بهره ببرید. البته توجه داشته باشید که این توصیه به معنی کپی کردن نیست و تنها به این معنی است که می توانید از رقبای خود برای پیشرفت در کار خود الهام بگیرید.

 1. انتشار انواع محتوا را امتحان کنید!

پس از مدتی فعالیت در اینستاگرام، عملکرد فالوورهای پیج خود را آنالیز کنید و تشخیص دهید که کدام نوع محتوا را بیشتر می پسندند. برای مثال از ویدیو بیشتر استقبال می کنند یا تصویر؟ پست های تک صفحه ای را بیشتر لایک می کنند یا آلبومی را؟
پس از انجام انتشار انواع محتوا و آنالیز کاربران، با توجه به نتایج به دست آمده رویکرد خود را طبق سلیقه ی مخاطبین پیج تنظیم نمایید. این رویه می تواند بر افزایش لایک در اینستاگرام بسیار موثر باشد.

 1. برای افزایش لایک اینستاگرام مطالب آپدیت و ترند را منتشر کنید!

اگر مطالبی را در صفحه ی خود انتشار دهید که مدتی از زمان محبوبیت آن ها می گذرد، طبیعتاً نباید انتظار داشته باشید که لایک زیادی دریافت کنید. برای افزایش در اینستاگرام باید به شدت فعال باشید و آخرین مطالبی را که در فضای مجازی ترند شده اند، پوشش دهید. در این صورت خواهید دید که تعداد لایک پست های شما به شدت افزایش خواهد یافت.

 1. انتشار پست از پشت صحنه ی بیزینس خود!

به هر بیزینسی که مشغول باشید، می توانید از پشت صحنه ی انجام کارهای خود پست هایی را منتشر کنید. این کار باعث می شود که مخاطبان بیشتر به شما اعتماد داشته باشند و در تعامل خود را در پیج شما بیشتر کنند. همچنین اگر فعالیت شما محدود به تولید محتوا در اینستاگرام است، از مراحل تولید پست ها مثل ضبط ویدیو و صدا پست هایی را انتشار دهید. به کارگیری این روش، بر افزایش لایک اینستاگرام موثر واقع خواهد شد.

پروموت کردن پست ها خدمتی است که از طریق خود اینستاگرام ارائه می شود. کاربران می توانند با پرداخت هزینه ای مشخص، پست های خود را به صورت رسمی و توسط خود مجموعه ی اینستاگرام تبلیغ کنند. بدین ترتیب بازدید پیج شما بیشتر شده و همچنین افزایش لایک در اینستاگرام را به دنبال خواهد داشت.

 1. استفاده از هایلایت ها برای افزایش لایک اینستاگرام!

استوری های برگزیده (Highlighted Stories) یکی از قابلیت های استوری اینستاگرام است که برای افزایش لایک اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرد. بدین ترتیب که می توانید بهترین پست های پیج خود را در بخش استوری های هایلایت شده قرار دهید تا فالوورهای جدیدی که به پیج شما اضافه می شوند، به آن ها دسترسی داشته باشند. از این طریق تعداد لایک پست های مورد نظر افزایش خواهد یافت.

 1. افزایش لایک اینستاگرام با انتشار ریلز!

یکی از بهترین روش ها برای افزایش لایک پیج تان این است که از ریلز اینستاگرام برای انتشار محتوا استفاده کنید. ریلزها ویدیوهای کوتاه و جذابی هستند که بیش از حد معمول دیده می شوند. به همین دلیل شانس اینکه بیشتر لایک بگیرید هم بیشتر می شود. بر خلاف استوری اینستاگرام در ریلز دست تان باز تر است و می توانید از استیکرها و موزیک های ترند در ویدیو های خود استفاده کنید. اگر کمی خلاقیت داشته باشید امکان اینکه ریلزهای شما زیاد ویو بخورد زیاد است. بهتر است از این به بعد به ریلزهای مشابه کاری خود بیشتر دقت کنید تا ایده های جدیدی بگیرید. این را هم فراموش نکنید که مخاطبان شما دنبال محتوای سرگرم کننده هستند پس بهتر است اگر آموزش هم درست می کنید در قالب سرگرمی ارائه شود.

 1. از میم ها برای افزایش لایک استفاده کنید!

این روزها میم ها در شبکه های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام خیلی رو بورس آمده اند. هر از گاهی سعی کنید از میم ها در تولید محتوای خود استفاده کنید. به طرز عجیبی لایک های شما بالا خواهد رفت چون این مدل محتواها برای مخاطبان غیرمنتظره و هیجان انگیز است. در اینستاگرام هم اکثر کاربران زمانی که هیجان زده می شوند برای لایک کردن پست اقدام می کنند.

 1. با ورود به اکسپلور انفجار لایک را تجربه کنید!

اکسپلور اینستاگرام جایی است که اگر پست های شما وارد آن شود به طرز عجیبی لایک های شما افزایش پیدا می کند. در واقع پست های درون اکسپلور به شکل غیرمعمولی لایک دریافت می کنند. اگر محتوای شما مورد پسند فالوورهای خودتان قرار بگیرد رفتن آن به اکسپلور آسان تر است. اگر هم وارد اکسپلور ود علاوه بر لایک، کامنت هم دریافت می کنید و نرخ تعامل پیج تان هم افزایش پیدا می کند. اما برای رمزگشایی از الگوریتم اکسپلور اینستاگرام و رفتن قطعی پست تان به اکسپلور حتما مقاله “” را بخوانید. اگر دوست دارید سریع تر پست های خود را وارد اکسپلور کنید یک راه کار سریع و تضمینی هم وجود دارد آن هم استفاده از سایت اینبو است. ما به شما خدمات ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام را با کمترین قیمت ارائه می کنیم. فقط کافی است یک بار امتحان کنید.

3 راهکار جدید و فوق العاده برای افزایش لایک اینستاگرام شما

همانطور که قول داده بودیم، هم اکنون وقت آن رسیده که روش هایی را معرفی کنیم که با استفاده از آن ها، تیرهای آخر را هم به نشان بزنید. افزایش لایک در انتظار شما است؛ پس بیشتر از این منتظر نمانید.

 1. علاقه مندی های مخاطبین خود را شناسایی کنید!

به شما اطمینان می دهیم شناخت فالوورهای پیج باعث افزایش لایک در پیج شما خواهد شد. اگر به خوبی مخاطبین خود را آنالیز کنید و علاقه مندی های آن ها را بشناسید، می توانید بر اساس آن ها محتوای جدید تولید کنید. می توانید از این روش برای تولید محتوا استفاده کنید و میزان محبوبیت پست های خود را بین مخاطبین پیج خود به میزان قابل توجهی افزایش دهید. و فالوور های پیج خود را ترغیب به سیو پست های پیج خود کنید. چرا که برای الگوریتم های اینستاگرام تعداد سیو های پست هایتان نیز مهم می باشد و اگر تعداد سیو های پست هایتان کم می باشد می توانید اقدام به خرید سیو اینستاگرام buy instagram saves کنید.

 1. دادن جایزه برای لایک پست به منظور افزایش لایک اینستاگرام

یکی از ترفندهایی که می توانید با استفاده از آن، فالوورهای خود را به لایک کردن پست ها ترغیب کنید، برگزاری مسابقه و دادن جایزه به افراد برنده است. برای مثال می توانید شرایط زیر را برای مسابقه ی خود تعیین نمایید:.

فالوورها باید:

 • پست را لایک کنند.
 • آن را در استوری پیج خود به اشتراک بگذارند.
 • زیر پست، چند نفر از دوستان خود را تگ کنند.

سپس اعلام کنید که به قید قرعه به چند نفر از کسانی که به این شرایط عمل کنند، جوایزی تعلق خواهد گرفت. مطمئن باشید علاوه بر افزایش لایک، نرخ تعامل پیج شما هم به میزان قابل توجهی بیشتر خواهد شد.

 1. با اینفلوئنسرها همکاری کنید!

بدیهی است که در هیچ بیزینسی نمی توان تاثیر تبلیغات را بر پیشرفت سریع تر انکار کرد. تبلیغات پیج های اینستاگرامی توسط اینفلوئنسرها نوع خاصی از تبلیغات در فضای مجازی به شمار می رود که نقش بسیار زیادی بر کسب و کارها دارد. می توانید اینفلوئنسرهای مرتبط با حوزه ی کاری خود را بیابید و شرایط همکاری با آن ها را بررسی کنید. سپس بهترین گزینه را انتخاب کرده و تبلیغ پیج خود را به او بسپارید. بعد از تبلیغ پیج شما در پیج اینفلوئنسر، شاهد افزایش فالوور و لایک در صفحه ی خود خواهید بود.

دکمه بازگشت به بالا