کاربرد انواع گل در مراسم های مختلف

گل‌های مورد استفاده در تاج گل ترحیم چه مفاهیمی را می‌رسانند؟

گل‌های مختلف همیشه برای اهداف گوناگون مورد استفاده قرار گرفته‌اند؛ برخی برای زیبایی محیط، برخی برای رساندن پیام، ابراز احساسات و افزایش کیفیت ارتباط با دیگران و … این به دلیل کاربردی بودن گل است که می‌تواند در اکثر مراسم‌ها و مناسبت‌های مختلف استفاده شود. سفارش سبد گل در اصفهان و استفاده از گل‌ها در تمامی مراسم‌ها به یک صورت نیست و ما باید در موارد مختلف از گل‌هایی با قدرت انتقال معانی متفاوت استفاده کنیم که متناسب با مراسم و مخاطبانمان باشد.

از دست دادن عزیزان همیشه سخت و اندوهناک است و حضور افراد در این مراسم‌های سوگواری می‌تواند به بازماندگان این حس را القا کند که تنها نیستند. از طرفی ارسال سبد گل و یا تاج گل طبیعی ترحیم اصفهان در این مقطع می‌تواند موجب برانگیختن حس آرامش در افراد شود. درست به همین علت ارسال گل برای مراسم سوگواری ضرورت دارد.  برای اینگونه مراسم استفاده از گل‌های مخصوصی توصیه می‌شود که در این مقاله قصد داریم به معرفی بخشی از آن‌ها در تاج گل و  سبد گل ترحیم و مفاهیم‌اش بپردازیم. جهت سفارش گل تولد و سورپرایز در اصفهان با ما تماس بگیرید.

گلایول

گل گلایول بیشترین استفاده را در گل‌های سوگواری دارد؛ به طوری که در اکثر دسته گل‌ها، تاج گل‌ها و همچنین سبد گل‌های ترحیم می‌توانیم آن را بیابیم. گلایول بسیار پُر گل است و دلیل حضور آن در مراسم‌های سوگواری همین موضوع است. این گل بیانگر قدرت شخصیت، یادآوری و وفاداری می‌باشد. همان تاثیراتی که دوست داریم به بازماندگان فرد از دست رفته نشان دهیم. از طرفی رنگ سفید گل گلایول به معنای شخصیت محکم، ستایش، صداقت، اخلاق مداری، روان پاک و به یاد کسی بودن است و به درستی می‌تواند احساس قلبی ما را نشان دهد. همین مفاهیم باعث شده تا از این گل لطیف و با احساس برای تاج گل و دسته گل ترحیم استفاده شود تا هم به متوفی ادای احترام کرده و هم با بازماندگان همدردی کرده باشیم.

لیلیوم

گل لیلیوم (سوسن) نیز یکی از زیباترین گل‌هایی است که می‌تواند یادآور خلوص و پاکی باشد. همین خصیصه باعث شده تا از پر کاربردترین گل‌ها در مراسم ترحیم باشد. لیلیوم دارای انواع مختلفی است که هر کدام رنگ‌های متنوعی از جمله قرمز، سفید، زرد، نارنجی، ارغوانی و… دارد. از دیگر مفاهیم آن باید به دوست داشتنی بودن، اقتدار، صداقت، برتری نیز اشاره کرد. این معانی می‌تواند مقدار احترامی که برای روح از دست رفتگان دارید را به بهترین شکل ممکن نشان دهد و از این روست که در گل‌های مراسم ترحیم نقش مهمی دارد.

داوودی

گل داوودی یکی از متنوع‌ترین گل‌های موجود در جهان است که در اکثر رنگ‌ها یافت می‌شود. علاوه بر این داوودی ماندگاری بسیار بالایی داشته و به طور قطع با این خصوصیات کاربردهای فراوانی در بسیاری از مراسم‌ها دارد. این گل که در آسیا پرورش یافته از دیرباز به معنای زندگی و تولد دوباره است. به همین دلیل همزمان تمثیلی برای سوگ و تولد است. گل داودی سفید نیز نماد وفاداری و فداکاری در عشق است و اعتقاد بر این است که گل‌های داوودی نشان دهنده شادی، عشق، طول عمر هستند. استفاده از این گل برای مراسم سوگواری می‌تواند میزان وفاداری به شخصیت متوفی و آروزی آرامش و عشق برای بازماندگان است.

گل رز

بدون شک گل رز از زیباترین و پرکاربردترین گل‌های جهان است. این گل شگفت‌انگیز علاوه بر رنگ‌ و عطر جذابش نماد مفاهیم بسیاری نیز هست. مفاهیمی از جمله عشق، زیبایی، تعادل و… این خصلت به شما فرصتی می‌دهد تا از رنگ‌های متنوع آن در مناسبت‌های مختلف استفاده کنید؛ از سبد گل ولنتاین  و دسته گل عروس گرفته تا تاج گل ختم. گل رز سفید نشانه و نماد بی‌گناهی و پاکی است و کاربرد آن در مراسم سوگواری می‌تواند نشانی از طلب بخشش و آسایش روح متوفی  نیز باشد. از طرفی از رزهای صورتی برای ابراز قدردانی درگذشته استفاده می‌شود و سعی در برکت دادن به شخصیت عزیز از دست رفته نیز دارد.

گل زنبق

گل زنبق نیز از آن دسته گل‌هایی است که در مناسبت‌های متفاوتی از جمله سوگواری هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و نمادهای مختلفی را یاد آور می‌شود. گلبرگ‌های ظریف و زیبای گل زنبق، نمادی از شجاعت، عقل و دانایی و حکمت است. این گل خاص و منحصر‌به‌فرد که رنگ‌های شادی دارد، در عین چشم‌نواز بودن یاد آور پاکی است. زنبق سفید نشانی از عفت و بی‌گناهی بوده و به همین سبب است که احساس شما را در سوگ از دست دادن عزیزان‌تان بیان می‌کند.

گل میخک

گل میخک نیز از دیرباز در یونان باستان حضور داشته و برای مراسم‌های تاجگذاری از آن استفاده می‌شد. این گل رنگارنگ که دوام زیادی میز دارد مانند سایر گل‌ها در برگیرنده مفاهیم مختلفی است. اما بیشترین کاربرد آن در مراسم سوگواری می‌تواند به رنگ سفید و در اشاره به بی‌گناهی و تولد دوباره باشد. همچنین این گل می‌تواند حس احترام و برتری شخص متوفی را برای شما بارزتر کند.

نکته آخر اینکه فراموش نکنید برای خرید یک تاج گل به نکات زیادی باید توجه کنید اما می‌توانید برای مشاهده و بررسی تاج گل به سایت گل نیک راه سر بزنید و انواع نمونه‌ها را با جزئیات بسیار ببینید.

انواع گل و برگ های قابل استفاده در دسته گل زیبا

با توجه به شرایط زندگی کنونی اکثر افراد دنبال نوازش روح خود هستند. هرکسی به نوعی به فکر سلامت و تازه شدن روح و روان است و در این مورد گل ها و گیاهان و فضاهای سبز همیشه در صدر می درخشند. گل ها به صورت سبد گل، دسته گل و گل آرایی در مناسبت های مختلف و در هرمکان و هر مراسمی جایگاه ویژه ی خود را دارند.

دسته گل یا به زبان فرانسوی بوکت گل (Bouquet de flowers) به معنای جمعی از گل ها و برگ ها کنار هم که به روش زیبایی شناسی و خلاقانه کنار هم چیده می شوند و با استفاده از مجموعه ای از وسایل تزئینی دیگر دیزاین می شوند و برای منزل، مراسم ها و مناسبت ها از جمله هدیه، دیزاین تمام مراسم های ازدواج، اکسسوری عروس، دسته گل خواستگاری، تولد، ولنتاين، اعیاد، عیادت، مراسم های عزاداری، ترحیم و سوگواری و….. جایگاه فوق العاده ای دارد و باعث نوازش چشم و روح می شوند.

 نوع و رنگ گل ها و چيدمان آن‌ها نماد و معنای خاص خود را دارد و حاوی پیام است که در مقاله دانستنی هایی در مورد تأثیر معنای رنگ گل ها به طور کامل به آن پرداخته شده، مطالعه نمایید. گل ها به راحتی می توانند نوع احساسات و عواطف را نشان دهند، بنابراین باید نوع و رنگ گل برای دسته گل زیبا یا سبد گل و یا گل آرایی خود را با نهایت سلیقه و دقت انتخاب کنید.

از چه گل هایی در دسته گل استفاده کنیم؟

همه ی گل ها و گیاهان زیبایی فوق العاده خود را دارند و هر کدام به نوعی چشم را نوازش می دهند اما در این بخش تعدادی از گل ها و برگ های مناسب برای دسته گل را معرفی و بررسی می کنیم.

گل زیبای رز

گل رز که به شاه گل ها یا ملکه گل ها مشهور است از محبوب ترین، زیباترین و جذاب ترین گل ها در تمام ایام، مناسبات، هدایا و دیزاین همه ی فضاها و مراسم ها و همچنین مناسب ترین گل برای باکس ها، سبد و دسته گل ها می باشد. درموارد دیگر عطر سازی، مربا و بسیاری از موارد دیگر هم استفاده می شود.

گل رز در گل آرایی رنگ های بسیار زیبایی دارد که هرکدام نماد و پیام خود را دارند. رز سفید نماد مقدس بودن و پاکی را دارد و آرامش بخش است. گل رز زرد نماد عشق کامل شده، شادمانی و دوستی ها می باشد. گل رز صورتی نماد شفا، بی گناهی و معصومیت است و در آخر گل پرطرفدار رز سرخ که در همه ی دنیا نماد عشق جاویدان است.

ارکیده

گل ارکیده از خاص ترین و زیباترین و جذاب ترین گل ها می باشد. گلبرگ های هندسی مانندشان بسیار خاص و مطلوب به آن ها بخشیده است. ارکیده بسیار دوست داشتنی نماد عشق، لوکس و مجلل بودن و قدرت است. گل ارکیده از گل های شیک و گران قیمت است که در دسته گل و هرجایی مورد استفاده قرار گیرد و زیبایی آن را دوچندان می کند.

لاله

گل زیبای لاله 109 نوع متفاوت دارد. شکل ظاهری گل لاله 6 گلبرگِ از هم جدا دارد. گل لاله دارای رنگبندی متنوع صورتی، قرمز، زرد، نارنجی و بنفش است و در دسته گل هم قابل استفاده می باشد.

نرگس

نام گیاهی گل نرگس نارسیسوس می باشد. نرگس ها گل‌هایی به رنگ طلایی، سفید و نارنجی با ساقه های بلند به معنای بهار هستند و نماد و نشان زندگی و احیا و شروع جدید است. این گل زیبا در بعضی از مناطق ایران مثل فارس، کردستان و بوشهر به صورت خودرو هستند.

سوسن ها

گل سوسن زیبا از خانواده لیلیوم اولین گل است که به عنوان میراث ملی ایرانیان ثبت شده است. درسال یک مرتبه گل دهی دارند و نوع چلچراغ آن در صورت برعکس شدن شبیه به چلچراغ می شود. گل سوسن یکی از گل های حساس است که به دلیل نماد و نشان بی گناهی و پاکی حضرت مریم که در دسته گل و تاج گل های مراسم خاکسپاری و سوگواری هم استفاده می شود و معنای روح تازه درگذشته در زندگی خود را دارد.

گلایل

گل گلایل گل هایی با قد بلند و به‌ صورت خطی هستند که چندین گل دارد. مناسب ترین راه را برای تکثیر از طریق پیازچه است. گلایل انواع متنوعی دارد و دارای رنگبندی صورتی، سفید، بنفش، زرد و نارنجی است و در دسته گل و تاج گل ها و گل آرایی مجالس سوگواری استفاده می شود.

داوودی ها

گل داوودی یکی از گل های زینتی محبوب است و به معنای وفاداری و دوستی است. حدود 30 نوع دارد که می توان به رشته ای، تکمه ای، خوشه ای، منگوله ای و عنکبوتی و… اشاره داشت. گل داوودی یکی از مهم ترین های شاخه بریده ای است که کاربرد بسیاری دارد.

مریم

گل مریم از تیره مارچوبگان بسیار معطر و خوشبو است و طرفداران زیادی دارد. گل مریم از نظر ظاهری تعداد بالایی برگ و به شکل نیزه ای است که خط های زرد دارد و برای دسته گل و مراسم خواستگاری و یا دیزاین بسیار زیبا و کاربردی است.

صدتومانی

خاستگاه گل زیبای صدتومانی کشور چین می باشد و به گل ثروت و افتخار هم شهرت دارد. گل صدتومانی بسیار معطر و خوشبو است و دارای رنگبندی سفید، قرمز، زرد و بنفش می باشد و بدلیل زیبایی در گل آرایی و دسته گل هم کاربرد زیادی دارد.

یاسمن ها

گل یاسمن گل های بسیار معطر و خوش رایحه ای است و در کل جهان بدلیل بو و زیبایی فوق العاده آن معرفی شده است. این گل در اصل سفید ولی در بعضی از گونه‌های آن زرد هم دارد.

دکمه بازگشت به بالا