کلر آب را چگونه بگیریم؟ انتخاب دستگاه تصفیه آب از فراب کالا

کلر آب را چگونه بگیریم؟ انتخاب خرید دستگاه تصفیه آب از فراب کالا : کلر ماده ای گند زداست که کمترکسی را می توان یافت که با این نام بیگانه باشد. چه در حال نوشیدن آب باشید و چه در استخر شنا کنید، می بایست در میزان کلر موجود در آب دقت کنید. هر چند کلر با هدف ضد عفونی و گند زدایی در استخرها و آب آشامیدنی مفید شناخته شده است، خطرات متعددی را به همراه دارد که هنگام قرار گرفتن بیش از حد در معرض کلر باید از آنها آگاه باشید.

 خوب است بدانیم با اینکه کلر یک ضد عفونی کنندده قوی و م شناخته شده و بسیار موثر است و باعث از بین رفتن برخی از باکتری هایی که برای روده خطرناک هستند می شود اما باکتری های مفید روده را نیز از بین می برد . برای این منظور، همچنین اعتقاد بر این است که قرار گرفتن در معرض کلر ممکن است منجر به ایجاد سرطان مثانه و رکتوم شود.  برخی از خطرات دیگر وجود کلر بیش از حد در آب می توان به مواردی چون ، افزایش آلرژی های غذایی، نقایص بالقوه مادرزادی و خواص سمی اشاره کرد.

روش های مختلفی برای از بین بردن کلر موجود در آب آشامیدنی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره شده است اما در میان این روش ها به نظر میرسد خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی بهترین روش برای دسترسی به اب عاری از کلر بصورت همیشگی باشد.

راه های حذف کلر از آب چیست؟

استفاده از روش تقطیر

با استفاده از دستگاه تقطیر می توان کلر موجود در آب را تا حد زیادی حذف کرد معمولا برای رسیدن به آبی تا حدود 99 درصد عاری از کلر یک فیلتر کربنی نییز به دستگاه تقطیر اضافه می کنند. در دستگاه تقطیر به دلیل اینکه همواره گاز کلر از مولکول های هوا سبک تر است با گرم شدن توسط دستگاه تقطیر این گاز سبک تر شده و بالاتر می رود و از آب خارج می شود.

 استفاده از روش اسمز معکوس

خرید فیلتر تصفیه آب به روش اسمز معکوس یکی از بهترین روش ها برای حذف کلر موجود در آب است . غشای نیمه تراوایی که در این روش استفاده می شود باعث حذف نه تنها گاز کلر بلکه موارد ناخالصی دیگر موجود در آب می شود. اگر بخواهیم تنها از یک غشا برای جذف کلر استفاده کینم بعد از مدتی به دلیل موارد ناخالصی بزرگتر موجود در آب منافذ غشا مسدود شده و اگر به موقع تعویض نشود باعث ورود آلاینده های دیگری نیز به آب خواهد شد.

اما راه حل این مشکب استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی است . شما به راحتی می توانید با خرید اینترنتی دستگاه تصفیه اب خانگی و مراحل فیلتراسیونی که دارد مشکل غشای نیمه تراوا را حل کرده  و اب را تا در صد خلوص بسیار بالایی تصفیه و عاری از کلر کنید.

حذف آب کلر با نور ماوراء بنفش

یک لامپ فرابنفش واکنش های مختلفی ایجاد می کند که کلر را از اسید هیدروکلریک حذف می کند. اگر می خواهید به طول موج ها نگاه کنید، این لامپ این کار را در مقادیر 180 نانومتر تا 400 نانومتر انجام می دهد. اغلب اوقات، طول موج ایده آل برای حذف کلر آزاد بین 180 نانومتر تا 200 نانومتر است . به ندرت از این لامپ به عنوان راهی برای خارج کردن کلر موجود در آب استفاده می شود.

در عوض، عمدتاً از آن به منظور حذف باکتری ها و تصفیه اب در فیلتراسیون مراحل اخر دستگاه های تصفیه اب خانگی استفاده می شود. بهی اد داشته باشید، هر سال باید لامپ دستگاه را تعویض کنید چرا که لامپ ماورای بنفش پس از مدتی طول موج های بلند تری را ارائه خواهد داد که عوارض خاص خود را به همراه دارد . حتی اگر U.V.  لامپ ایده خوبی به نظر می رسد، سموم آلی را از آب استخراج نمی کند، فقط آنها را از بین می برد.

تبخیر

روش تبخیر یک روش قدیمی برای از بین بردن کلر موجود در آب بوده و امروزه نیز مورد استفاد ه قرار می گیرد. مولکول های کلر موجود در اب در اثر جوشاندن اب و گرمایی که که میگیرد آز سطح اب جدا شده و به هوا وارد می شود بنابراین در صورتی که سطح آب ظرف بیشتر باشد زمان تبخیر و از بین رفتن کلر کمتر خواهد شد.

روش فیلتراسیون

استفاده از فیلتر هایی چون فیلتر کربن می تواند کلر موجود در اب را حذف کند. فیلتر ها و تصفیه کننده های سردوشی یا سر شیر وجود دارند که کلر موجود در آب را حذف می کنند.

موارد ذکر شده تنها برخی از موارد و روش های حذف کلر از آب هستند. اما امروزه بهترین و کارآمدترین روش برای حذف مواد و ناخالصی های مضر موجود در آب استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است. خرید دستگاه تصفیه آب مرغوب می تواند تا مدت ها خیال شما را از داشتن یک آب پلاکیزه و مصون ماندن از انواع بیماری ها راحت کند.

خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی

برای یافتن دستگاه تصفیه آب خانگی مرغوب و با کیفیت خرید از یک مرکز معتبر این حوزه اولین اولویت محسوب میشود. چرا که انواع و اقسام برند های مختلف با کیفیت های مختلفی از دستگاه های تصفیه آب وجود دارد. برای حل مشکلات متعدد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی ما خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی را پیشنهاد می کنیم. خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی میتواند شما را به مراکز معتبری چون فراب کالا متصل کند تا با خیال آسوده بتوانید به بهترین برند های موجود در بازار با یهترین قیمت دسترسی داشته باشید.

منبع: فراب کالا

دکمه بازگشت به بالا