بین الملل

۷۹ هزار تن؛ حجم بمب‌هایی که ارتش اشغالگر بر سر ساکنان غزه ریخته است

منابع خبری گزارش کردند ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون بالغ بر ۷۹ هزار تُن مواد منفجره بر سر ساکنان غزه ریخته است.

به گزارش شبکه، وبگاه البیان با بیان اینکه نوار غزه ۳۶۰ کیلومتر مساحت دارد نوشت درواقع از مجموع ۷۹ هزار تن مواد منفجره، سهم هر یک کیلومتر از غزه ۲۲۰ هزار تن مواد منفجره است.

این وبگاه خبری نوشت: این مقدار عظیم مواد منفجره‌ای که ارتش اسرائیل از هفت اکتبر ۲۰۲۳ بر روی نوار غزه انداخته است تقریباً پنج برابر بمب هسته‌ای است که در طول جنگ جهانی دوم در شش اوت ۱۹۴۵ بر روی هیروشیما ژاپن پرتاب شد.

البیان به نقل از دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه نوشت این حجم عظیم از مواد منفجره در سراسر نوار غزه ویرانی برجای گذاشت؛ ۱۹۴ مقر دولتی، ۱۱۰ مدرسه و دانشگاه، ۶۰۸ مسجد، ۱۵۰ هزار واحد مسکونی به طور کامل ویران شده و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی دیگر نیز به صورت جزئی توسط رژیم صهیونیستی ویران شده‌اند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه اعلام کرد رژیم صهیونیستی ۳۳ بیمارستان، ۶۴ مرکز بهداشتی و ۱۳۱ اورژانس را از مدار خدمات رسانی خارج کرده است. جنگ این رژیم در غزه یک فاجعه انسانی بی‌سابقه را به بار آورده است که بر اثر آن از مجموع ۱.۹ میلیون تن، ۸۵ درصد آواره شده‌اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا