فرهنگ و هنر

۶۰ درصد جامعه هدف بنیاد شهید “زنان” هستند

معاون رئیس جمهور و مدیرعامل بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه اکثریت جمعیتی که تحت پوشش خود قرار می دهیم را زنان تشکیل می دهند، گفت: 60 درصد جمعیت هدف را زنان تشکیل می دهند.

به گزارش شبکه، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در دویست و یکمین جلسه کمیته مشورتی وزیران در امور ایثارگری که با موضوع ایثار زنان برگزار شد، گفت: بنیاد، 1 میلیون و 9 میلیون زن و بقیه مرد هستند. در واقع، نزدیک به 60 درصد از جامعه هدف زن و احتمالا کمتر از 40 درصد مرد هستند.

زن، همسر و مادر نقش محوری و منحصر به فردی دارند و این نقش محوری قابل کتمان نیست. داشتم آمار خانواده های تک والدی را در کشورهای اروپایی می خواندم، سنتی ترین کشورها تقریبا 20 درصد خانواده های تک والدی دارند، برخی کشورها 60 درصد و یک کشور 80 درصد خانواده های تک والدی دارند. این نشان می دهد که مشکلات خانوادگی بدتر شده است.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر لزوم توجه به زنان و خانواده های آنان، تصریح کرد: شاید وظیفه ویژه انقلاب اسلامی ما مسئله خانواده باشد. ایجاد خانواده، تثبیت آنها، حفظ و ارتقای آنها برای تربیت نسلی سالم از نظر جسمی و روحی مهم است و این چیزی است که ما را از دنیا متمایز می کند. مفهوم خانواده از منظر اسلام خاص است زیرا تفاوت ها را می شناسد و ارزش ها، وظایف و احکام خانواده را مشخص می کند.

وی با بیان اینکه در 40 سال گذشته برای گفتمان سازی و فرهنگ سازی در حوزه زنان و خانواده کم کاری کرده ایم، گفت: در تمامی دستگاه های اجرایی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ما کارهای اجرایی زیادی را به مشاور امور ایثارگران خود واگذار کردیم. علاوه بر تفاهم نامه با معاون وزیر برابری جنسیتی، مشاوران وزارت برابری جنسیتی و مشاوران تشکل های زنان باید در کنار ما بایستند و همکاری کنند. هنگامی که این اتصال در دستگاه برقرار شد، عملیات ادامه می یابد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا