بین الملل

یک روز مانده به انتخابات پاکستان؛ دو انفجار با بیش از 20 کشته

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین شبکه؛ به گفته مقام‌های محلی پاکستان، در پی دو انفجار امروز نزدیک دفاتر نامزدهای انتخاباتی در استان جنوب غربی بلوچستان پاکستان دستکم ۲۰ نفر کشته شدند؛ انفجارهایی که نگرانی‌های امنیتی را یک روز قبل از انتخابات سراسری در این کشور تشدید کرده است. برخی منابع تعداد کشته‌شدگان را تا ۲۷ نفر هم اعلام کرده‌اند. 

انفجار اول مقابل دفتر یک نامزد مستقل در ناحیه پشین رخ داد که ۱۲ کشته برجای گذاشت. 

 

به گزارش بی‌بی‌سی، انفجار دوم در منطقه قلعه سیف‌الله در ۱۵۰ کیلومتری انفجار اول رخ داد که گفته می‌شود هشت قربانی داشته است. در این دو انفجار تعداد زیادی هم زخمی شدند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است. 

در یک هفته گذشته حوادث خشونت‌آمیزی در استان‌های بلوچستان پاکستان و خیبر پختونخوا رخ داده است. افراد مسلح دوشنبه ۱۶ بهمن به یک پاسگاه پلیس خیبر پختونخوا پاکستان حمله کردند که در نتیجه آن حداقل ۱۰ مامور کشته و شش نیروی پلیس زخمی شدند.

پلیس در تلاش برای مشخص کردن علت انفجارهای امروز است و مجروحان به بیمارستان‌های اطراف منتقل شده‌اند.

مقام‌های بلوچستان پاکستان اعلام کردند به‌رغم انفجارهای امروز، رای‌گیریِ فردا طبق برنامه انجام خواهد شد. جان اچکزی، وزیر اطلاعات بلوچستان پاکستان در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد «اجازه نخواهیم داد تروریست‌ها این روند مهم دموکراتیک را تضعیف یا تخریب کنند».

پایان پیام/ 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا