فرهنگ و هنر

کتاب “وصیت‌های علوی برای مدیران و کارکنان” رونمایی شد

انتشارات انقلاب اسلامی با همکاری جانشین دبیر کل حزب‌الله لبنان، حجت‌الاسلام نعیم قاسم و انجمن علوم اداری لبنان، مراسم رونمایی از کتاب “وصیت‌های علوی برای مدیران و کارکنان” را در ضاحیه جنوبی بیروت، برگزار کرد.

به گزارش شبکه، این کتاب، ترجمه کتاب راه “روشن مدیران” به زبان عربی است که شرح بخش‌هایی از نهج‌البلاغه توسط حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در دیدارهای ماه رمضان با هیئت دولت است.

شیخ نعیم قاسم در این مراسم بیان کرد: موضوعی را که حضرت آقا در این کتاب با استفاده از توجیهات امیرالمؤمین(ع) در نهج البلاغه مطرح میکنند، موردهایی هستند که دیگران ان را مطرح نکرده اند، همانا اشاره کردن به بعد معنوی و دینی مدیران، موردی است که کار اسلامی را از بقیه کارهای اداری در جهان متمایز میکند و این موردی است که ان را از کمبود فنی بیرون می اورد و از ان یک مدیریت فعال و زنده می سازد.
وی افزود: که ما این نکات را از زبان امام و رهبری می شنویم که خود تجربه های گوناگونی را در امور اداری نسبت به مسئولیت های متعدد تجربه کردند و توانستند اثر خود را در امور اداری متعدد به جای بگذارند.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان در رابطه با جبهه جنوبی تاکیید کردند: تا وقتی که جنگ درغزه متوقف نشود امکان ندارد که این جنگ در لبنان متوقف شود، و اگر اسرائیلی ها دایره اهدافشان را در لبنان گسترده کنند ما در مقابل با گسترش رنج بازدارنده و قدرت مؤثر جواب خواهیم داد. و هرگونه بحث سیاسی که مرتبط با جبهه جنوب باشد تا بعد از جنگ غزه به عقب انداخته خواهد شد. ایشان تاکیید کردند که هیچ ارتباطی بین صلاحیت های سیاسی مرتبط با ریاست جمهوری و یا هر موضوع دیگری با انچه که در جنوب در حال اتفاق است نیست و هیچ مبادله ای بین هیچ صلاحیت سیاسی و انچه در جنوب در حال اتفاق است، نخواهد بود.

در ادامه، سید کمیل باقرزاده رایز فرهنگی سفارت ایران در لبنان گفت: این کتاب مجموعه موضوعاتی است که رهبر معظّم انقلاب اسلامی در دیدارهای رمضانی سالیانه خود با هیئت دولت مطرح کرده است که از ابتدای منصوب شدن ایشان به عنوان رهبری این جلسات برگزار شده است؛ ایشان همیشه سعی بر این داشتند که قسمت اول این جلسات را برای طرح و شرح مقطع هایی که به صورت ویژه از نهج البلاغه انتخاب کردند اختصاص دهند، تا اینکه این وصیت ها فانوس نور راه انها و دستوری والا و میثاقی مشترک بین مسئولین در جمهوری اسلامی باشد.

کتاب "وصیت‌های علوی برای مدیران و کارکنان" رونمایی شد

علی یاسین نماینده انجمن علوم اداری لبنان نیز گفت: که رهبری معظّم انقلاب اسلامی پایبند بودند تا اینکه درمان‌ها و داروها را از نهج البلاغه دریافت کنند و ان را با رویکردی جامع، واضح و معاصر با استفاده از تجربه خود در کارهای اداری و رهبری، برگرفته شده از انقلاب اسلامی، و با تکیه بر فکر خلاق و نورانی و اصالت فکریی که ان را از امام خمینی عظیم دریافت کردند، تقدیم کنند.

کتاب "وصیت‌های علوی برای مدیران و کارکنان" رونمایی شد

علی یاسین خاطرنشان کرد: که این کتاب ایستگاهی از ایستگاه های امیدبخش برای برگشت به معدن علم حقیقی و نور هدایت و صلاح است، بیایید در این کتاب درباره مواردی که به رشد و ساخت جامعه ای با ارمان های اسلامی در فکر، رفتار و اداره موسسه هایش کمک می کند، مطالعه کنیم.

انتهای پیام

انتشارات فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا