استان ها

کاهش ۵۰ درصدی آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران در سال گذشته

شبکه/آذربایجان شرقی معاون منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از کاهش ۵۰ درصدی آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران طی سال گذشته خبر داد.

علی قنبری، دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، در پنجمین نشست از سلسله نشست‌های رسم خدمت گفت: با گرم‌شدن هوا آتش‌سوزی یکی از تهدیدات جنگل‌های ارسباران است، سال ۱۴۰۱، ۹ فقره آتش‌سوزی با ۴۴ هکتار و در سال گذشته ۹ فقره آتش‌سوزی با ۲۲ هکتار در جنگل‌های ارسباران اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه طی سه سال گذشته ۵۶۹۲ اراضی ملی از دست متصرف خلع ید شده و به بیت‌المال برگشته شده است، افزود: سال گذشته مساحت راضی خلع ید شده ۳۸۱۴ به ارزش ۵۵۹ میلیارد تومان بود.

وی با بیان اینکه یکی از شعارهای محوری دولت سیزدهم نهضت ملی مسکن بود و زمین یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت تمام شده مسکن بود، گفت: در طی سه سال گذشته از اراضی ملی داخل حریم و محدوده‌ی شهر ۱۵۳۴ هکتار تحویل راه و شهرسازی استان داده شده تا در تأمین اراضی مورد نیاز مشکلی به وجود نیاید. 

قنبری افزود: در طول سه سال اخیر برای تأمین مسکن روستایی ۵۸۹ هکتار تحویل بنیاد مسکن داده‌ شده است.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت که رهبر معظم انقلاب به آن تاکید کرده و در دولت سیزدهم کلید خورد استان آذربایجان شرقی یکی از استان‌های پیشرو به شمار می‌رود، گفت: ۹ نهالستان استان در ۷۰۰ هکتار مساحت که متاسفانه علیرغم اینکه ظرفیت تولید بیش از ۲۵۰ میلیون اصله دارد در سنوات گذشته بنابه دلایلی تولید آن به ۳۰۰۰ اصله رسیده و به طور کامل نتوانستیم از ظرفیت آن استفاده کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا