کاشت ابرو طبیعی چطور انجام می شود؟

برترین‌ها: شاید شما هم روز‌هایی را به یاد دارید که خانم‌ها ابرو‌ها را بسیار کوتاه و نازک میکردند و حتی آرایشگر‌ها برای عروس‌های خود طبق ترند آن روز‌ها قسمتی ابرو‌ها را با تیغ میتراشیده و با مداد به شکل دلخواه خود در می‌آوردند. اما امروزه همه مد‌های آن روز‌ها منسوخ شده و احتمالا متوجه شده اید که طبق ترند‌های اخیر آرایشی، دیگر همانند گذشته ابرو‌ها را نازک و کوتاه نمی‌کنند در عوض ابرو‌هایی پر، ضخیم و طبیعی در میان بازیگران، خواننده‌ها و بلاگر‌های آرایشی و به طبع آن مردم بسیار محبوب و رایج شده است.

تا همین چند سال پیش هم برای پرتر و ضخیم‌تر نشان دادن ابرو‌ها روش‌هایی مثل تاتو استفاده میشد که امروزه تقریبا این روش منسوخ شده است. اما همانطور که میدانید این روش‌ها معایب بسیاری را به همراه خود داشت؛ از جمله این معایب میتوان به موقتی بودن، غیرطبیعی جلوه کردن و از بین رفتن ابرو‌های طبیعی اشاره کرد. یکی از راه‌های پر کردن ابرو‌ها به شکلی طبیعی و زیبا کاشت ابرو مشهد است.

در این مقاله قصد داریم به طور کامل به مزایا، معایب و نکات مربوط به کاشت ابرو با مو‌های طبیعی بپردازیم و بررسی کنیم که آیا روشی مفید محسوب می‌شود یا خیر؟

منظور از کاشت ﺍبرو با موهای طبیعی چیست؟

یکی از روش‌هایی که می‌تواند ظاهر ابروهای شما را تحت تاثیر ویژه‌ای قرار دهد، کاشت ابرو در مشهد است. برای انجام کاشت ابرو معمولا از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود اما کاشت ﺍبرو با موهای طبیعی یکی از روش‌های برتر به شمار می‌رود. در این روش از کاشت ابرو، تار موهای طبیعی بیمار از قسمت‌های مورد نظر مانند گوش و پشت سر برداشت شده، و در ناحیه ابروها پیوند میخورند.

کاشت ابرو با موهای طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که آیا شما کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو با موهای طبیعی هستید یا نه. برای بررسی این موضوع باید ابتدا با ویژگی افرادی که برای این روش مناسب هستند آشنا شوید:

 • کسانی که تمایل به افزایش تراکم ابروهای خود دارند
 • کسانی که در سانحه ای قسمتی از ﺍبروی خود را از دست دادند
 • کسانی که تمایل به تغییر مدل تاتوی ﺍبرو دارند
 • کسانی که دچار نازکی یا کم پشتی ﺍبرو شدند

یکی از مشکلاتی که افراد تجربه می‌کنند، نازکی یا کم پشتی ﺍبرو است. این مشکل باعث می‌شود تغییر شکل ابرو برای این افراد بسیار سخت باشد برای همین برای از بین بردن این مشکل به کاشت ابرو با موهای طبیعی روی می‌آورند.

 • کسانی که به دلیل بیماری دچار ریزش ﺍبرو شدند

یکی از نقاطی که تحت تاثیر بیماری دچار تغییرات می‌شوند، ابروها هستند. بسیاری از افراد بعد از گذراندن دوره‌های بیماری و یا درمان‌های سنگین دچار ریزش ابرو می‌شوند. کاشت ابرو یک روش مناسب برای این افراد به شمار می‌رود.

مزایای کاشت ابرو

کاشت ابرو با استفاده از موی طبیعی دارای مزایای متعددی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • این روش شما را به طور دائمی از هرگونه روش دیگری برای پرکردن ابرو‌ها رها میکند.
 • ظاهر شما را تا حد زیادی بهبود بخشیده و این کار را به صورت کاملا طبیعی انجام میدهد.
 • این عمل بسیار کم‌خطر بوده و تقریبا عوارض خاصی به همراه ندارد و تنها یک هفته پس از انجام کاشت ظاهر شما به صورت طبیعی باز میگردد.
 • هزینه این عمل نسبت کاری که برای شما انجام میدهد هزینه‌ای معقول و منطقی است.

کاشت ﺍبرو با موهای طبیعی به چه روش‌های انجام می شود؟

برای کاشت ﺍبرو معمولا می‌توان از روش‌های متعددی کمک گرفت اما برای کاشت ﺍبرو با موهای طبیعی تخنها دو روش کاربردی است و سایر روش‌ها برای این روش کاشت مناسب نبیستند. روش‌های مناسب برای کاشت ﺍبرو با موهای طبیعی عبارت از موارد زیر هستند:

روش FUT (کاشت نواری)

در این روش کاشت ابرو، بخشی از پشت سر بیمار به شکل نواری نازک برای برداشت تارموها انتخاب می‌شود. پس از برداشت تارموها، این بخش بخیه خورده و بهبود میابد.

روش FUE (کاشت تار مو)

روش FUE یکی از محبوب‌ترین روش‌های کاشت ابرو است چرا که این روش بدون درد انجام می‌شود.در این روش پیوند به صورت تار مویی انجام می‌شود و ظاهری طبیعی‌تر برای ابروهای شما فراهم می‌کند.

مراحل انجام کاشت ﺍبرو با موهای طبیعی

برای انجام کاشت ﺍبرو با موهای طبیعی مراحل باید به شکل دقیق انجام شوند. مراحل مربوط به انجام کاشت ﺍبرو با موهای طبیعی به شرح زیر هستند که در ادامه به آن‌ها میپردازیم:

طراحی ابتدایی ﺍبرو

ابتدا برای شروع باید فرم مد نظر خود برای ابروها را به پزشک مورد نظر توضیح دهید. پزشک با توجه به سلیقه شما فرم کلی ابرو را طراحی می‌کند.

برداشت موهای طبیعی

بعد از طراحی ابتدایی ﺍبرو، مرحله اولیه برای کاشت ابرو آغاز می‌شود. در این مرحله تارموها از بانک موی مورد نظر برداشته می‌شوند.

تجزیه و آماده سازی پیاز موهای طبیعی در زیر میکروسکوپ

باید بدانید که تارموهای مورد نظر بلافاصله پس از برداشت به ابروها پیوند نمیخورند. پیاز موهای طبیعی باید با استفاده از ابزار مخصوص زیر میکروسکوپ تجزیه و آماده سازی شوند. 

کاشت موهای طبیعی در ناحیه ﺍبرو

بعد از اتمام فرایند تجزیه و آماده سازی پیاز موهای طبیعی، تار موها برای پیوند آماده هستند.

مدت زمان لازم کاشت ابرو

مدت زمان کاشت ابرو در حدود ۴ تا ۷ ساعت زمان نیاز دارد و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در یک جلسه درمانی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ پیوند به هر یک از ابروها زده می‌شود.

این پیوند در ابتدا بر روی یک ابرو کاشته‌شده و سپس درباره آن با بیمار صحبت می‌شود و تا زمانی که بیمار از ابروی خود راضی باشد در ادامه‌این درمان برای ابروی دوم انجام شده و در صورت نیاز پس از کامل شدن ابروی دوم می‌توان دوباره ابروی اول را اصلاح کرد.

می‌توان گفت این روش درمانی سریع وبدون درد است البته امکان ورم و کبودی در اطراف چشم‌ها برای چند روز پس ازعمل جراحی وجود دارد، اما بعد از یک هفته هیچ نشانه‌ای از کاشت ابرو در صورت بیمار مشاهده نمی‌شود.

مراقبت های لازم بعد از کاشت ﺍبرو با موهای طبیعی

برای مشاهده نتایج مطلوب بعد از کاشت ابروف بهتر است مراقبت‌های زیر را به درستی انجام دهید:

 • شستشوی با احتیاط در ناحیه کاشت

سه روز بعد از انجام جراحی باید ابروهای خود را بشویید. این شست و شو باید با احتیاط انجام و شود تا به ناحیه کاشت آسیب نرسد.

 • تعویض پانسمان و تمیز نگه داشتن آن

یکی از نکات مراقبتی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که محل پانسمان باید کاملا تمیز نگه داشته بشود تا از بروز هرگونه عفونت جلوگیری شود.

 • استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم

تا چند رو پس از انجام جراحی، با تورم در ناحیه جراحی رو به رو هستید. برای کاهش این تورم بهتر است از کمپرس سرد استفاده نمایید.

 • استفاده از اسپری مخصوص برای ﺍبروهای کاشت شده

استفاده از اسپری مخصوص برای ﺍبروهای کاشت شده، می‌تواند کمک بسیار خوبی برای تقویت تار موهای شما باشد. این اسپری با تقویت گراف‌ها مو، از ریزش‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.

 • اصلاح و مرتب کردن ﺍبروها برای حفظ ظاهر طبیعی

بعد از کاشت ابرو، رشد تار موهای ابرو بسیار بالا می‌روند. به همین دلیل بهتر است با اصلاح و مرتب کردن ﺍبروها ظاهر طبیعی آن‌ها را حفظ کنید.

کاشت ﺍبرو با موهای طبیعی چقدر زمان میبرد؟

مدت زمان کاشت ابرو در حدود ۴ تا ۷ ساعت زمان نیاز دارد و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در یک جلسه درمانی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ پیوند به هر یک از ابروها زده می‌شود.

این پیوند در ابتدا بر روی یک ابرو کاشته‌شده و سپس درباره آن با بیمار صحبت می‌شود و تا زمانی که بیمار از ابروی خود راضی باشد در ادامه‌این درمان برای ابروی دوم انجام شده و در صورت نیاز پس از کامل شدن ابروی دوم می‌توان دوباره ابروی اول را اصلاح کرد.

می‌توان گفت این روش درمانی سریع وبدون درد است البته امکان ورم و کبودی در اطراف چشم‌ها برای چند روز پس ازعمل جراحی وجود دارد، اما بعد از یک هفته هیچ نشانه‌ای از کاشت ابرو در صورت بیمار مشاهده نمی‌شود.

نتیجه نهایی بعد از کاشت ابرو، چه زمانی قابل مشاهده است؟

مشاهده نتیجه نهایی از  بعد از کاشت ابرو تحت تاثیر عوامل مختلفی است اما در جواب سوال باید گفت به طور میانگین نتیجه جراحی کاشت ابرو بعد از گذشت حدود 10 ماه قابل مشاهده خواهد بود.

دلایل ریزش ابرو بعد از کاشت با موهای طبیعی 

ریز ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی است چرا که عوامل مختلفی که روی ریشه‌ی مو تاثیرگذار هستند، می‌تواند روی تار موهای کاشته شده نیز تاثیر داشته باشند. برای مثال برخی از عوامل زیر بر روی ریزش مو تاثیرگذار هستند:

 • فرایند پیری
 • مشکلات هورمونی
 • بیمارهای پوستی
 • کمبود مواد مغذی
 • کمبود ویتامین‌های معدنی بدن
 • عوارض برخی داروها

چرا چهره شناسی برای کاشت ﺍبرو با موهای طبیعی مهم است؟

در بسیار از موارد دیده می‌شود که کاشت ابرو به شکل غیر طبیعی انجام شده و با چهره‌ی افراد همخوانی ندارد. در این شرایط پزشک متخصص باید با استفاده از چهره شناسی و حفظ تناسب چهره‌ی شما، فرم کلی ابروها بعد از کاشت را طراحی کنند تا نتایج کاشت طبیعی باشد.

گرافت‌ موی طبیعی برای کاشت ﺍبرو از کجا گرفته می‌شود؟

این گرافت‌ها معمولا از بانک موی بالای گوش و یا پشت سر افراد که دارای مو‌های مناسبی برای قسمت ابرو هستند گرفته می‌شود و حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ گرافت مو نیاز است. 

آیا با برداشتن گرافت‌ موی طبیعی از قسمت بانک مو این نواحی دچار طاسی میشوند؟

پاسخ این سوال منفی است، چراکه این مو‌ها به تعداد بسیار کم از نواحی و قسمت‌های مختلف گرفته میشوند و در مو‌های شخص به هیچ وجه قابل تشخیص نیستند و افراد با انواع مو‌های صاف و فر میتوانند این عمل را به سادگی انجام دهند.

عوارض کاشت ابرو

همانطور که اشاره شد این عمل عوارض خاصی ندارد و تنها مقداری کبودی در محل کاشت ممکن است به وجود بیاید که پس از گذشت یک هفته به حالت عادی خود بازمیگردد. لازم به ذکر است که نتیجه حاصل از عمل کاشت ابرو با مو‌های طبیعی تقریبا پس از شش تا هشت ماه قابل رویت است.

هزینه کاشت ابرو

۱مهارت و تخصص پزشک

پزشکانی که در امر کاشت ابرو طبیعی مهارت کافی دارند و می‌توانند به خوبی زاویه کاشت مو‌های ابرو را مشخص کنند، نتیجه کار آن‌ها طبیعی‌تر است و در پایان هم رضایت بیمار حاصل می‌شود. طبیعتا این پزشکان در مقابل کاری که انجام می‌دهند، هزینه بیشتری دریافت می‌کنند، زیرا برای کسب مهارت و تخصص زمان و هزینه بیشتری را صرف کرده اند. همچنین این دسته از پزشکان تجربه بیشتری داشته و می‌توانند مطابق با میل بیمار ابرو‌ها را طراحی و بکارند.

۲کلینیک کاشت ابرو

۳سابقه پزشک کاشت ابرو

کلینیک‌هایی که سابقه بیشتری در کاشت ابرو دارند، هزینه‌های بیشتری نیز دریافت می‌کنند. پزشکان این کلینیک‌ها به دلیل خوشنام بودن در میان مراجعین و همچنین سابقه طولانی که در کاشت ابروی طبیعی دارند، طبیعتا هزینه بیشتری دریافت می‌کنند. بیمارانی که به این کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند، با متخصص کاشت ابرو مشورت می‌کنند تا از نتیجه کار رضایت بیشتری دارند.

۴هزینه پرسنل و کارکنان کلینیک

در زمان کاشت ابرو تنها پزشک نیست که برای پیوند ابرو آماده به کار می‌شود. بلکه در کنار او پرسنل دیگری نیز مشغول به فعالیت هستند که حقوق و دستمزد آن‌ها نیز با کاشت ابرو تامین می‌شود؛ بنابراین پزشک میزانی از هزینه‌های دریافتی را برای پرداخت حقوق کارکنان کلینیک در نظر می‌گیرد.

۵تجهیزات و دستگاه کاشت ابرو

این نکته را هم طبیعتا می‌دانید که هر چه پزشک معالج و تیم همکار او با سابقه‌تر و حرفه ای‌تر باشند، معمولا هزینه بیشتری را طلب می‌کنند، ولی در کنار همه این‌ها مهم‌ترین عامل نتیجه نهایی است که اهمیت زیادی دارد و در درجه اول باید در نظر گرفته شود، چون سلامتی و زیبایی برای هر فردی باید در اولویت باشد؛ لذا هزینه‌ای که در این میان پرداخت می‌شود، در برابر آنچه که برای یک عمر بدست می‌آورید، شاید چندان اهمیت نداشته باشد.

به طور کلی هزینه کاشت ابرو از 10میلیون تومان به بالا خواهد بود.

کلینیک زیبایی گلبان – پوست ، مو و زیبایی

 • کاشت مو با بالاترین تراکم و خط رویش طبیعی ، کاشت ابرو با تراکم بالا. ، کاشت ریش
 • جراحی زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی )
 • ساکشن غبغب ، تزریق چربی
 • جوانسازی با دستگاه آیتوا ( ۱۰ تا ۱۵ سال سن پوست رو کم میکند )
 • لیزر موهای زائد
 • فیشیال و پاکسازی پوست
 • ژل و بوتاکس
 • لیفت با نخ
 • تزریق مزوژل
 • مزوتراپی ، PRP ، درماکوئل ،
 •  پروتوکین ( تقویت با سلول های بنیادی)
دکمه بازگشت به بالا