اقتصادیبرترین های کسب و کار

چرا روتختی نخی بخریم؟

پس چرا از روتختی های نخی استفاده کنیم؟

کتان یک ماده خالص طبیعی است و این بدان معناست که وقتی در سرویس خواب شما بکار رفته باشد قابلیت تنفس دارد؛ به علت خاصیت ارگانیک آن و روزنه های باز در بافت این پارچه.به عنوان پر تنفس ترین پارچه برای تماس با پوست شناخته می شود؛ هر شب پس از به خواب رفتن دمای بدن شما تغییر می کند بنابراین اغلب گرم و چسبناک و ناامید برای کمی هوای خنک از خواب بیدار می شوید.برای اطلاع از قیمت روتختی لطفا کلیک کنید

کتان یا پنبه با خصوصیاتی که گفته شد به خوبی گرمای بدن شما را در طول شب جذب می‌کند و به شما اجازه می‌دهد خنک و خشک بمانید؛ مطالعات دانشمندان نشان می‌دهند که ما هر شب یک پیمانه عرق می‌کنیم . پارچه های نخی علاوه بر خنک نگه داشتن شما در تابستان، با جذب و حفظ گرمای بدن شما را در طول زمستان گرم نگه می دارند.  مواد مصنوعی مانند پلی استر، گرمای بدن شما را به جای تهویه طبیعی جذب می‌کنند، بنابراین پارچه گرمای بدن شما را از دست نمی دهد و برای خنک شدن با مشکل مواجه می‌شوید.

هیچ احساسی بهتر از پریدن روی ملحفه‌های نخی تازه، تمیز و تازه وجود ندارد (اگر کمی منصف باشیم)، فقط در صورتی که در کنار همسر دلبند خود باشید.

اگر از پوست حساس رنج می برید، باید تا حد امکان از تحریک آن در طول شب جلوگیری کنید. پارچه کتان به طور طبیعی ضد حساسیت است، بنابراین ارتباط محدودی با هرگونه آلرژی دارد و باعث تحریک یا خارش نمی شود و کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد.

علاوه بر افزایش کیفیت خواب شما، خرید روتختی های کتان بعلت عمر بالا باعث صرفه جویی خوبی در مبلغ داخل کارت بانکی شما می شود؛ ممکن است وسوسه آمیز به نظر برسد که از ابتدا به سراغ خرید یک روتختی ارزان قیمت تر بروید اما تجربه نشان داده است این تجربه ناخوشایند اغلب منجر به خرید روتختی جدید حتی قبل پایان فصل سرد خواهد شد.

بهرحال می توان این آپشن را هم در نظر گرفت که یک خرید سالم با عمر بالا در دراز مدت برای شما از لحاظ سلامتی و مالی سود آورتر خواهد بود، یک روتختی کتان معمولا بیش از دوبرابر روتختی های مشابه با الیاف مصنوعی عمر خواهد کرد اما کمتر از دوبرابر روتختی های پلی استر قیمت دارد.

نگهدارچرا انتخاب روتختی ساده تک رنگ بهتر است؟

ممکن است شما به دقت در مورد رنگ روتختی خود فکر نکنید و آن را مسئله کم‌اهمیتی بدانید. اما در واقع علاوه بر تاثیر زیادی که رنگ‌ها بر کیفیت خواب شما خواهند داشت نقش مهمی نیز در دکوراسیون و زیبایی اتاق شما بازی می‌کنند.

انتخاب یک می‌تواند اتاق خوابی شیک برای شما رقم بزند و دست شما را برای دکوراسیون اتاق بازتر بگذارد. طرح‌های شلوغ و دارای چند رنگ متنوع طراحی دکور را سخت می‌کند و می‌تواند احساس هیجان بیش از حدی را در اتاق شما تداعی کند. در بسیاری مواقع ترجیح داده می‌شود که از رنگ‌های روشن یا خنثی برای روتختی استفاده شود.

به همین دلیل است که محبوب‌ترین رنگ‌ها طی سالیان دراز برای ملحفه‌های تخت رنگ‌های سفید، زرد، خاکستری و آبی روشن بوده است. اگرچه شاید این رنگ‌ها برای پنهان کردن لکه‌ها عالی نباشند، اما این رنگ‌های خنثی تقریبا برای هر طرحی مناسب هستند و با اکثر رنگ‌های دیگر همخوانی دارند. در عین حال احساس آرامش را نیز به افراد القا می‌کنند.

اگر قصد دارید برای اتاق خواب خود یک روتختی انتخاب کنید، ما به شما توصیه می‌کنیم که از یک روتختی ساده تک رنگ استفاده کنید. این روتختی‌ها جدیدتر هستند و امروزه بیشتر مورد اقبال قرار می‌گیرند. شما با انتخاب یک روتختی بدون طرح دست خود را برای بازی با رنگ‌های سایر اجزای اتاق خواب باز می‌گذارید.

چه رنگی را برای روتختی ساده انتخاب کنیم؟

رنگ روتختی تا حدود زیادی به سلیقه شما بستگی دارد. اما رنگ‌ها حاوی ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند دکوراسیون منزل شما را شاد، آرامش‌بخش یا پرانرژی کنند و قطعا توجه به این نکات می‌تواند بر انتخاب شما تاثیر بگذارد. در ادامه به بررسی بعضی از رنگ‌های رایج روتختی می‌پردازیم.

روتختی سفید

رنگ سفید همچنان رایج‌ترین رنگ برای ملحفه و روتختی است. این رنگ کلاسیک هیچ‌گاه از مد نمی‌رود و انتخاب مناسبی برای تابستان و زمستان است. در فصل‌های سرد سال وقتی هوا می‌توانید زمستانی خود را با بالش یا پرده خاکستری، سبز یا زغالی ست کنید.

روتختی آبی

آبی یک رنگ بسیار توصیه شده برای اتاق خواب و به‌ویژه روتختی است؛ زیرا آبی اثر آرام بخشی دارد. رنگ آبی ضربان قلب و فشار خون را کاهش داده و تنفس شما را کندتر می‌کند. یک روتختی آبی یک دست را می‌توانید با رنگ‌های سفید و زرد ست کنید.

روتختی قرمز

قرمز یک رنگ پر انرژی است. به همین دلیل است که در چراغ راهنمایی یا تابلوهای خطر از رنگ قرمز به معنای ایست استفاده می‌کنند؛ زیرا توجه را جلب کرده و آدرنالین را در خون ترشح می‌کند. در کل رنگ قرمز برای اتاق خواب و روتختی توصیه نمی‌شود و می‌تواند باعث اختلال در خواب شما شود. اگر نیز قصد دارید از قرمز استفاده کنید بهتر از وسایل کوچکی را برای این رنگ انتخاب کنید.

روتختی سبز

روتختی ساده سبز نیز یک انتخاب بسیار خوب برای اتاق خواب است. رنگ سبز یک دست علاوه بر اینکه جذاب و شیک است می‌تواند احساس آرامش و در عین حال احساس صمیمیت را تقویت کند. سبز تک رنگ را می‌توانید با زرد و سفید یا نارنجی ست کنید.

روتختی زرد

نور خورشید و احساس شادی و زندگی هر دو معمولا با رنگ زرد مرتبط هستند. اگرچه زرد رنگی شاد است، اما تاثیر انرژی‌بخشی که روی شما می‌گذارد به طور کلی برعکس آن چیزی است که قرمز ایجاد می‌کند. رنگ زرد آرامش شما را به هم نمی‌زند و انتخاب مناسبی برای روتختی است.

 

نکات مهم در ست کردن روتختی ساده

رعایت نکات زیر می‌تواند به شما کمک کنید که یک روتختی تک رنگ مناسب انتخاب کنید و به راحتی آن را به دکوراسیون اتاق خواب خود تطبیق دهید.

 ۱- روتختی نخی و بدون طرح انتخاب کنید

دست کم لایه داخلی روتختی شما باید از جنس نخ باشد، زیرا نخ عرق نمی‌کند و به خوبی هوا را از خود عبور می‌دهد. بنابراین می‌توان از آن‌ها در تمام طول سال استفاده کرد. همانطور که شما اصول کلاسیک را در کمد لباس خود دارید.

روتختی بدون طرح و کاملا ساده باشد. رنگی را برای روتختی انتخاب کنید که با طرح رنگ دیوارهای اتاق شما مطابقت داشته باشد یا از رنگ‌های خنثی مانند سفید یا خاکستری استفاده کنید. این رنگ‌ها به شما این امکان را می‌دهد که روتختی را با طیف وسیعی از رنگ‌های دیگر از جمله روکش بالش و رنگ کمد و میز آینه ست کنید.

۲- تناسب یا تضاد رنگی را رعایت کنید

اکنون که طرح رنگ را انتخاب کرده‌اید و روتختی اصلی خود را مرتب کرده‌اید، مرحله ترکیب رنگ در اتاق شروع می‌شود. اگر می‌خواهید از رنگ‌های مکمل استفاده کنید، گزینه‌های شما برای رنگ بالش و پرده بسیار زیاد است.

یا اینکه می‌توانید از تکنیک رنگ‌های متضاد استفاده کنید. برای مثال قرار دادن یک گلدان قرمز روی پاتختی می‌تواند تضا خوبی با روتختی آبی ایجاد کند.

۳- طرح رنگ خود را برای تمام خریدهای آینده در نظر داشته باشید

اگر می‌خواهید ظاهر اتاق خواب خود را تغییر دهید، مثلا برای زمستان، می‌توانید از همان ست‌های اصلی استفاده و به سادگی پوشش لحاف‌ها را با ظاهری متفاوت عوض کنید. اگر می‌خواهید تطبیق پذیری بالایی در اتاق خواب شما وجود داشته باشد، یک روتختی ساده متفاوت انتخاب کنید که همان رنگ کانونی اتاق را داشته باشد و بتوانید سایر وسایل را حول آن انتخاب کنید یا تغییر دهید.

گاهی از گوشه و کنار شنیده اید که پارچه های کتان نگهداری سختی دارند؛ خب در حقیقت اینطور نیست. نیازی به شستشو با دست، خشک کن یا ساعت ها اتو کشیدن  سرویس خواب نیست.

اکثر پارچه های کتان مستقیما وارد ماشین لباسشویی می شوند و در دمای زیر 30 درجه تمیز می شوند؛ فقط سعی کنید آنها را به تنهایی بشویید تا بهتر تمیز شوند، نیازی به مصرف مواد شوینده گرانقیمت هم نیست، سوای پودر های به اصطلاح آنزیم دار که برای شستشوی هیچ پارچه ای توصیه نمی شوند، انوع شوینده های ملایم نظیر مایع لباسشویی، پودر صابون یا حتی شامپو در صورتیکه به ماشین لباسشویی شما آسیب نرسانند، قابل استفاده هستند.

کافیست در برنامه شستشو خشک کن با دور کم را هم انتخاب کنید، پس از خارج کردن ملحفه ها از ماشین لباسشویی آنها را به صورت نم دار روی یک سطح صاف پهن کنید و پس از خشک شدن بدون نیاز به اتو کشی روی تختخواب پهنشان کنید؛ همین قدر راحت …

ما فقط از پارچه های نخی و کتان استفاده میکنیم، به زبان ساده چون بهترین انتخاب است!
پیشنهاد می کنیم یکبار امتحان کنید، شما هم عاشقش می شوید

مشاهده لینک: هرمدر برند ایرانی کالای خواب

https://www.target.com/c/bedspreads-coverlets-bedding-home/-/N-ikutx

https://www.amazon.com/queen-bedspreads/s?k=queen+bedspreads

دکمه بازگشت به بالا