بین الملل

پیام رئیس جهاد دانشگاهی به مناسبت آغاز سال جدید

پیام رئیس جهاد دانشگاهی به مناسبت آغاز سال جدید

رئیس جهاددانشگاهی با انتشار پیامی به مناسبت سال جدید با اشاره به نام‌گذاری سال جاری با عنوان (جهش تولید با مشارکت مردم) از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی، اقدامات این نهاد را برای تحقق شعار سال تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسن مسلمی‌نائینی رئیس جهاددانشگاهی پیامی به مناسبت سال جدید منتشر کرد.

متن پیام رئیس جهاد دانشگاهی به شرح زیر است؛

فرارسیدن عید نوروز سال ۱۴۰۳ و تقارن آن باماه مبارک رمضان را تبریک عرض می‌کنم. ازخداوند متعال، سالی سرشاراز معنویت، موفقیت، سلامتی وشادکامی رابرای همه مردم عزیزمان بویژه خالقان و حماسه آفرینان روز‌های بزرگ در سال گذشته یوم الله روز قدس، یوم الله ۲۲ بهمن و ۱۱ اسفندماه، انتخابات مسئلت دارم. 

رهبر حکیم و فرزانه انقلاب با اشراف بر امور کشورمان و اطلاع از نیاز کنونی کشورمان شعار سال حاری را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری نمودند. 

تجربه ۴۵ سال انقلاب نشان داد که موفقیت‌های کشورمان در عرصه‌های مختلف صنایع دفاعی، هسته ای، سلول‌های بنیادی، پزشکی، نانو و سیاسی و همچنین ماندگاری نظام و کشورمان برغم توطئه‌های دشمنان خارجی و دنباله روان داخلی آنها همه با مشارکت مردم انجام گرفته است. 

اما در حال حاضر همچنان در حوزه اقتصاد مشکلات عمده‌ای داریم و مردم عزیزمان سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند. همانطور که ایشان گفتند حل مشکلات اقتصادی به رشد تولید ملی بستگی داشته و لازم است در تولید نیز جهشی صورت گیرد. رکن اصلی برای جهش در تولید، مردم هستند که بایستی بستر لازم را برای آنها برای حضور در میدان اقتصاد و عرصه تولید باز کرد. آنچه تجربه اندک ما نشان می‌دهد تنها راه جاره حل مشکلات اقتصادی استفاده از توان مردم است.

جهاددانشگاهی بعنوان نهاد مولود انقلاب با پیشینه و سابقه‌های برجسته و توان بالا در عرصه‌های مختلف پژوهش و فناوری، فرهنگی، آموزشی، تجاری سازی و با نیرو‌های بی ادعا، اما توانمند و خلاق در طی سال‌های جاری برای حضور مردم در عرصه تولید دو اقدام اساسی را انجام داده است.

در حال حاضر جهاددانشگاهی با همت مدیران، پیشکسوتان و جهاد گران عزیز، دارای فناوری‌های زیادی بوده که لازم است به محصول تبدیل شده و سپس به تولید انبوه و در بازار‌های داخلی و خارجی عرضه شود.

 در این راستا با استفاده از توان بخش خصوصی و سرمایه گذاران دغدغه‌مند و دلسوز و مشارکت با آنها اقدام به تولید محصولات مختلف با استفاده از دانش فنی و فناوری‌های موجود کرده است که منفعت دو طرفه هم برای جهاددانشگاهی و هم سرمایه گذاران دارد.

همچنین دارایی‌های فیزیکی زیاد و طرح‌های نیمه تمامی دارد. زمین‌های بلااستفاده در پارک‌های خود را در اختیار شرکت‌های تولیدی دانش بنیان قرار داده تا بتوانند در یک فضای مناسب به تولید محصولات خود بپردازند. همچنین طرح‌های نیمه تمام خود را با کمک و مشارکت سرمایه گذران تکمیل کرده تا به این صورت دارایی‌های خود را مولد و ظرفیت‌های بزرگ مردمی را فعال کند. ان شاءالله امسال براساس توصیه حکیمانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب این اقدامات با جدیت و توان بیشتری ادامه خواهد داشت.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا