حوادث

پرونده مرحوم “مهران سماک” از طریق دادسرای نظامی گیلان در مرحله رسیدگی است

شبکه/گیلان جانشین دادستان کل فرماندهی انتظامی گیلان گفت: پرونده «مهران سمک» از طریق دادسرای نظامی گیلان در حال رسیدگی است.

به گزارش شبکه به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان، سرهنگ محمود رجبی در تشریح چگونگی رسیدگی و رسیدگی به ابعاد پرونده مرحوم «مهران سمک»، اظهار کرد: پرونده مرحوم «مهران سمک» در دستور کار قرار گرفت. تجمع اوباش در بندر انجلی، سد معبر و هنجارشکنان به قصد برهم زدن نظم و امنیت شهر و حساسیت های زمانه و لزوم جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی فرصت طلبان برای آسیب رساندن به اموال عمومی و شهروندان به معضلی تبدیل شده است. بوده. به ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در جریان تجمع ناوشکنان نظم و ترتیب و تمرکز خودروهای هنجارشکن، گلوله آب بالا مورد اصابت یک تفنگ ساچمه زنی قرار گرفت و متاسفانه جان باخت. بلافاصله با هماهنگی قضایی وارد عمل شد و تعدادی از متهمان و متهمان درگیر در این پرونده شناسایی و دستگیر شدند.

رجبی به مسئولیت فرماندهان انتظامی در قبال حوادث و حوادثی که در سطح حوزه امنیتی تحت امر آنها رخ می دهد اشاره کرد و افزود: وقوع تخلف یا جرم.

معاون دادستان کل کشور در فرماندهی انتظامی گیلان افزود: پرونده‌های متعددی در رابطه با مرحوم مهران از جمله سرهنگ سید جعفر جوانمردی فرمانده سابق انتظامی شهرستان بندرانزلی با قضاوت مراجع انتظامی در دست بررسی است. به مراجع قضایی سمک اعلام می شود.

وی با گلایه از برخی کانال های خبری و شبکه های اجتماعی که با عجله منتشر و تکذیب خبر این پرونده را که همچنان در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: ستاد فرماندهی انتظامی استان گیلان نسبت به مواد 91، 96 و 191 قانون حق اعتراض دارد. وکیل دادگستری کیفری، پذیرفته شده در سال 1392، پرونده را متوقف کرده و مطمئناً از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا