استان ها

پرداخت بیش از ۹۰ درصد تسهیلات تبصره ۱۸ در لرستان

شبکه/لرستان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان از پرداخت بیش از ۹۰ درصد منابع تسهیلات محل بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تا پایان خرداد ماه سال‌جاری به متقاضیان در استان خبر داد.

علی محمدی سی‌ام فروردین‌ماه در جلسه کمیته استانی پرداخت منابع تسهیلات محل بند (الف) تبصره (۱۸) که در محل سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از روند پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ در استان اظهار کرد: تاکنون از مبلغ یک هزار و ۲۶۲ میلیارد تومان منابع اختصاص داده شده از محل بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ به استان، بیش از هشتصد و سی میلیارد تومان توسط بانک‌های عامل به واحدهای دارای حداقل ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی پرداخت شده است.  

وی خاطرنشان کرد: به عبارتی حدود ۶۶ درصد منابع اختصاص داده شده از این محل به متقاضیان پرداخت شده و از این نظر لرستان دارای رتبه اول در بین استان‌های کشور است.  

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان اضافه کرد: تا پایان خردادماه قطعاً بیش از ۹۰ درصد این منابع به متقاضیان پرداخت و استان وارد فاز جدیدی از پرداخت تسهیلات اختصاص داده خواهد شد.  

محمدی به تشریح عملکرد کلیه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در باب پرداخت این تسهیلات توضیحاتی را ارائه و موانع، راهکارها و پیشنهادات آنان استماع شد.

سیروس ابراهیمی معاون استاندار لرستان نیز به نکاتی در خصوص موانع و مشکلات موجود بر سر راه پرداخت تسهیلات اشاره کرد و از رئیس دبیرخانه تبصره ۱۸ کشور خواست تا ضمن رفع موانع و همکاری همه جانبه با استان در زمینه جذب منابع، پیشنهادات ارایه شده در این جلسه جهت تسریع در پرداخت تسهیلات را مد نظر قرار دهند.  

“سیدسجاد پادام”  رئیس دبیرخانه تبصره ۱۸ کشور نیز ضمن تقدیر از مجموعه مدیران دستگاه‌ها و بانک‌های عامل استان و به‌ویژه تعامل معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری به عنوان رئیس کمیته استانی تبصره ۱۸ و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی به عنوان دبیر تبصره ۱۸ استان جهت اقدامات و نظارت دقیق و کسب رتبه برتر در این خصوص، عملکرد مطلوب لرستان در این حوزه را حاصل همدلی و هماهنگی مناسب دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل دانست و افزود: در صورت پرداخت ۷۰ درصد منابع در هر حوزه، بلافاصله منابع سال ۱۴۰۲ برای آن حوزه واریز و ابلاغ خواهد شد.  

 وی ابراز امیدواری کرد که لرستان همچنان در پرداخت سایر منابع اختصاص داده شده پیشتاز و الگویی برای سایر استان‌ها باشد.

پادام قول مساعد داد که ضمن پیگیری موانع و مشکلات مطرح شده در جلسه، با تمام توان پیگیر رفع موانع بوده و از هیچ کوششی برای استفاده بهینه استان از تسهیلات اختصاص داده شده فروگذار نباشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا