علمی و پزشکی

پاکستان می‌خواهد به کمک این جنگنده ابرقدرت منطقه شود!/ عکس

به گزارش خبرگزاری شبکه، نیروی هوایی پاکستان برنامه خود را در اوایل این ماه اعلام کرد و خرید جنگنده رادارگریز «FC-31» را تایید کرد؛ بنابر گفته نیروی هوایی پاکستان بنیاد برای دستیابی به جنگنده رادارگریز «J-31» قبلاً گذاشته شده‌است، که قرار است در آینده نزدیک بخشی از ناوگان نیروی هوایی پاکستان شود.

FC-31 یک جت جنگنده دو موتوره نسل پنجم ساخت شرکت شن‌یانگ چین است. FC-31 با اینکه جنگنده نسل پنجم است اما ویژگی‌های کمی از نسل پنجم را دارا است. چین برای استفاده بومی سفارش FC-31 را نداده‌است و بیشتر برای صادرات آن را در نظر گرفته‌است. گرچه به گفته چین نسخه صادراتی آن امکاناتی کمتر از نسخه اصلی خواهد داشت و جنگنده نسل چهار ++ محسوب می‌شود. قیمت FC-31 بین ۵۰ تا ۸۰ میلیون دلار برآورد شده‌است که ارزان‌تر از رقبای غربی و هم‌قیمت جنگنده روسی سوخو-۵۷ است.

پاکستان با این جنگنده ابرقدرت منطقه می‌شود!/ عکس

پنهان کاری این جت به آن اجازه می‌دهد «ابتدا حملات غافلگیرانه را انجام دهد». انتظار می‌رود این جنگنده برخی از قابلیت‌های همجوشی حسگر و پردازش داده‌های J-20 را داشته باشد که با عنوان “آگاهی موقعیتی” شناخته می‌شود و می‌تواند موشک‌ها و بمب‌های هوا به هوا و هوا به سطح را حمل کند.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

نشر علمی پزشکی

به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، می‌خواهم با ارائه مطالبی که بر اساس پژوهش‌های روز و رویکردهای معتبر تهیه شده‌اند، به شما در درک بهتر و مدیریت بهتر سلامتی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا