بین الملل

وزیر خارجه مصر: تلاش‌ها برای رسیدن به توافق آتش‌بس ادامه دارد

وزیر خارجه مصر تاکید کرد که تماس‌ها ادامه دارد و تلاش‌هایی در قاهره برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها به هم و ایجاد چارچوبی برای توافق آتش‌بس در غزه در جریان است.

به گزارش شبکه، سامح شکری بیان کرد: ما هرگونه حذف موضوع فلسطین را رد می‌کنیم. مذاکرات پیچیده است و هر یک از طرفین می‌خواهند به بیشترین حد از منافع خود دست یابند.

به نقل از الجزیره، وزیر خارجه مصر افزود: تجمع فلسطینی‌ها در یک مکان محدود در رفح را شاهد هستیم و خطر بزرگ قرار دادن رفح در مقابل هرگونه عملیات نظامی اسرائیل است.

رئیس دستگاه دیپلماسی مصر ادامه داد: ما تأیید می‌کنیم که وضعیت انسانی نمی‌تواند ویرانی و تلفات بیشتری را تحمل کند و وضعیت در حال بدتر شدن است. افزایش دامنه عملیات نظامی اسرائیل عواقب ناگواری خواهد داشت و ما نسبت به تشدید بیشتر آن هشدار می‌دهیم.

شکری اشاره کرد که گسترش دامنه عملیات نظامی رژیم صهیونیستی نتایج وخیم و فاجعه‌باری در پی دارد و ما نسبت به هرگونه تنش بیشتر هشدار می‌دهیم.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا