استان ها

واکنش کنعانی به مفاد ضد ایرانی در قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن مفاد ضد ایرانی قانون مجوز دفاع ملی آمریکا 2023 گفت: این اقدام تلاشی برای ترویج رویکرد ایران هراسی و ایجاد فضای امنیتی برای جمهوری اسلامی است.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ترویج رویکرد آمریکا و ایران هراسی و ایجاد فضای امنیتی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه این اقدامات ضدایرانی آمریکا و برخی ادعاهای بی اساس درباره فعالیت های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران مبنی بر نقش مخرب و بی ثبات کننده آمریکا در منطقه خلیج فارس و غرب آسیا و… را محکوم کرد. : اتهامات نادرست قانون در چارچوب برنامه صلح آمیز هسته ای ایران در زمانی مطرح می شود که دولت با خروج یکجانبه از برجام، توافقات و قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته است. و علیرغم عدم برخورداری از حقوق کامل در چارچوب برجام، جمهوری اسلامی ایران با ابتکار عمل و انعطاف دیپلماتیک به حفظ آن کمک کرده است.

کنعانی تاکید کرد: همکاری‌های دوجانبه ایران و سایر دولت‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری‌های دفاعی متعارف، در چارچوب منافع و منافع مشترک، منطبق با حقوق و تعهدات بین‌المللی، مخالف کشور‌های ثالث نیست و خود آمریکا با بیشتر قراردادهای فروش بیش از هر کشور دیگری، همکاری های نظامی و دفاعی در منطقه و ساخت پایگاه های نظامی متعدد در منطقه، خطر صلح و ثبات منطقه را افزایش داده است.

سخنگوی دیپلمات ایرانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که توسعه سلاح هسته‌ای در دکترین نظامی ایران جایی ندارد، افزود. شما با حقوق و تعهدات خود آشنا هستید. شکی نیست که طرح ادعاهای غیرمستند درباره فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران به تلاش های این کشور برای مشروعیت بخشیدن و باج خواهی اقدامات و تحریم های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه ایران کمکی نمی کند و ایران از منطق زور پیروی نمی کند.شما ثابت کردید که تسلیم نخواهی شد

کنعانی در پایان تاکید کرد: جدی ترین تهدید، حمایت همه جانبه آمریکا از رژیم اشغالگر و متجاوز صهیونیستی به عنوان تنها دارنده سلاح هسته ای در منطقه، از جمله حمایت بی قید و شرط از برنامه مخفیانه تسلیحات هسته ای این رژیم است. مهمترین چالش صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی و رژیم منع اشاعه هسته ای، به عنوان نمونه بارز ریاکاری و سیاست های تکراری و تبعیض آمیز از سوی چندین دولت آمریکا، محکوم و رد افکار عمومی آمریکا تلقی می شود. جهان.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا