بین الملل

واکنش ایران به تایید نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین

به گزارش شبکه به نقل از شبکه «فرانچسکا آلبانیز» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشری فلسطین روز سه‌شنبه گزارش خود درباره غزه را به شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو ارائه و نتیجه‌گیری کرد که رژیم صهیونیستی در حال اجرای نسل کشی در این باریکه است. در پی قرائت این گزارش ده‌ها دیپلمات از آن حمایت کردند.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به این گزارش در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «جنایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان اکنون مورد تأیید و تصریح گزارشگر ویژه سازمان ملل نیز قرار گرفته است».

او در ادامه نوشت: «دولت‌های ملی و مجامع و نهادهای سیاسی و حقوقی بین‌المللی اکنون نه فقط در معرض قضاوت افکار عمومی جهان، بلکه در معرض قضاوت تاریخ قرار دارند. آیا به مسئولیت انسانی، قانونی و تاریخی خود عمل خواهند کرد؟».

حملات رژیم صهیونیستی به غزه در طول 6 ماه گذشته جان بیش از 32 هزار نفر را گرفته است. آمارها نشان می‌دهد بیش از 70 درصد شهدای غزه، کودکان و زنان هستند.

311311

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا