ورزشی

همکاری FIVB  با ایران برای انتخاب سرمربی/ والیبالیست‌ها در برزیل اردو می‌زنند؟

سرپرست فدراسیون والیبال ایران طی گزارشی از جلساتی که با دبیرکل و مسوولان FIVB در لوزان داشت و قول همکاری مسوولان درباره برخی مسائل مطرح شده، گفت.

به گزارش شبکه، وحید مرادی سرپرست فدراسیون والیبال و محمدرضا داورزنی عضو ایرانی هیات رئیسه فدراسیون جهانی والیبال بامداد دوشنبه (۲۵ دی ماه) به منظور شرکت در شورای لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۴ راهی لوزان شدند که دکتر مرادی پس از این نشست، جلساتی با دبیر کل فدراسیون جهانی و دیگر مسوولان اف ای وی بی و والیبال ورلد داشت.

همکاری FIVB  با ایران برای انتخاب سرمربی تیم ملی

وحید مرادی سرپرست فدراسیون والیبال در خصوص این جلسات گفت: جلسه بسیار خوبی با فابیو آزوددو دبیر کل فدراسیون جهانی والیبال داشتیم که همکاران ایشان در فدراسیون جهانی هم در این جلسه حضور داشتند و درباره موضوعات مختلف نکاتی را بیان کردند. نخستین موضوع درباره شرایط تیم ملی والیبال ایران بود که یکی از قدرت‌های مطرح دنیا است و در یک سال گذشته نتوانست به نتایج مطلوب دست یابد. ما انتظار داریم که فدراسیون جهانی به والیبال ایران نگاه ویژه ای داشته باشد. فدراسیون والیبال ایران به دنبال یکی از بهترین مربیان دنیاست و از نام برخی از گزینه ها که پیشنهاد ما را تاکنون پذیرفته اند اسم بردم و همین طور به مربیانی که از حضور عذرخواهی کردند، اشاره ای داشتم. فابیو از یکی از همکارانشان درخواست کرد که اگر در این زمینه نیاز به همکاری وجود داشت همکاری لازم صورت گیرد و به این ترتیب FIVB همکاری لازم را با ما در خصوص انتخاب سرمربی خواهد داشت تا بتوانیم بهترین‌های دنیا را برای سرمربیگری تیم ملی کشورمان انتخاب کنیم.

ایران یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های میزبانی قهرمان جهان ۲۰۲۵ 

مرادی با اشاره به این که میزبانی قهرمانی جهان ۲۰۲۵ موضوع دوم مطرح شده در جلسه با مسوولان FIVB بود، تصریح کرد: برای این مسابقات و لیگ ملت‌ها درخواست میزبانی داشتیم که به دلیل مشکلات مبادلات مالی با توجه به تحریم کشورمان در این زمینه موضوعاتی وجود داشت که در این جلسه درباره آن صحبت شد. پیشنهاداتی را مطرح کردم که مورد استقبال قرار گرفت از جمله این که این ورزش در ایران تماشاگران بسیاری دارد و برای آن ها ارومیه را مثال زدم و گفتم این موارد نشان می‌دهد که والیبال در ایران طرفداران بسیاری دارد و فابیو که برای حضور در مسابقات لیگ ملت‌ها به ایران آمده بود این موضوع را تایید کرد و گفت من در کمتر جایی چنین تماشاگران پرشمار و علاقمندی را دیده ام که در سالن حضور داشته باشند. فابیو هم والیبال ایران را یکی از قدرت‌های برتر دنیا می‌دانست و متعجب از نتایج سال گذشته تیم بود.

وی افزود: به آن‌ها پیشنهاد دادیم که اگر قهرمانی جهان را میزبان باشیم می توانیم به صورت مشترک با کشورهای همسایه آن را برگزار کنیم که فابیو گفت در اطراف ما کشوری درخواست میزبانی نداده است و برای ۲۰۲۵ ایران یکی از گزینه‌های اصلی میزبانی مسابقات قهرمانی جهان خواهد بود.

تیم ملی در برزیل اردو می‌زند؟

وی ادامه داد: در این جلسه در خصوص اردوی آمادگی پیش از هفته اول لیگ ملت‌ها در برزیل صحبت هایی کردیم. با توجه به اینکه هفته اول برای ما بسیار حائز اهمیت است، درخواست برگزاری کمپ در برزیل برای تیم ملی کشورمان داشتیم که قرار است هفته اول لیگ ملت‌ها به برزیل برود. شهری در نزدیکی ریو به ما پیشنهاد دادند که امکانات استانداردی دارد و با مسوول مربوطه مذاکرات اولیه انجام شد و قرار شد از طریق ایمیل کار را دنبال کنیم.

همکاری ایران و FIVB برای عبور از تحریم‌ها

مرادی طرح توسعه والیبال برای ساخت خانه والیبال در روستاها و شهرهای مختلف و خرید ویدئوچک یا چشم عقاب با توجه به محدودیت‌هایی متاثر از تحریم را دیگر مسائل مطرح شده در جلسه دانست و ادامه داد: شرکت‌هایی را پیشنهاد دادند که برای خرید ویدیوچک با توجه به تحریم ها دچار مشکل نشویم. درباره طرح توسعه هم آمادگی برای کمک به شهرها و روستاهای ایران را داشتند که با توجه به راهکارهای قانونی به جمع بندی هایی رسیدیم.

وی ادامه داد: در خصوص حمایت از والیبالیست‌های افغان صحبت‌هایی مطرح کردیم این که دختران افغان چند سالی است از امکانات، مربی و … در ایران برخوردار شده اند فابیو ضمن تشکر ویژه تایید کرد که کمیته ملی المپیک بخشی را دارد که به حمایت بیشتر از این تیم کمک خواهد کرد و خواهان حمایت بیشتر از این طریق شد.

مرادی با اشاره به طرح توسعه والیبال فدراسیون جهانی گفت: توافقی با FIVB داشتیم که مربی ای که معرفی کردند را استفاده کنیم و یک سال با الساندرا کمپدلی در قالب این طرح همکاری داشتیم. آن طرح دو ساله بود و ما یک سال دیگر بودجه برای استفاده از این طرح داریم و صحبت‌هایی اولیه برای استفاده از آن بورسه مطرح شد.

دعوت از مسئولان FIVB برای سفر به ایران 

مرادی سرپرست فدراسیون والیبال از آری گراسا رئیس فدراسیون جهانی و فابیو آزوددو دبیر کل فدراسیون جهانی والیبال برای سفر به ایران دعوت کرد که با استقبال آنها روبرو شد اما برنامه کاری مسئولین فدراسیون جهانی به دلیل بازی‌های المپیک پاریس در سال ۲۰۲۴ بسیار فشرده است و تاکید کردند که علاقه بسیار زیادی برای این سفر دارند و حتما در آینده انجام خواهند داد.

معروف شایسته حضور در کمیته ورزشکاران FIVB است

مرادی درباره عضویت ایرانی‌ها در کمیته ورزشکاران فدراسیون جهانی نیز گفت: این موضوع یکی از محورهای نشست من با مسئولین فدراسیون جهانی بود. ترکیب این کمیته شامل ۱۰ نفر است که پنج بازیکن از ساحلی و پنج بازیکن از سالنی در آن عضویت دارند. البته ۵۰ درصد نفرات را نیز باید خانم‌ها تشکیل دهند.

وی ادامه داد: شش ماه قبل از برگزاری کنگره فدراسیون جهانی والیبال ثبت نام بازیکنان برای عضویت در کمیته ورزشکاران آغاز می‌شود. به نظر من سعید معروف شایستگی حضور در این کمیته را دارد و فدراسیون والیبال از او برای عضویت در کمیته ورزشکاران حمایت خواهد کرد. شرایط سختی است زیرا انتخاب نفرات از سوی ورزشکاران جهان است و باید تلاش زیادی برای رسیدن به این هدف انجام شود که در این دیدار سعید معروف را به عنوان اسطوره زنده والیبال دنیا که لقبی است که فدراسیون جهانی والیبال به او داده مطرح کردم و مورد استقبال مسئولین فدراسیون جهانی والیبال قرار گرفت و مقرر شد که فدراسیون والیبال ایران معروف را معرفی نماید و فدراسیون جهانی والیبال تا حد امکان در این زمینه مساعدت و حمایت کند.

انتهای پیام 

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا