بین الملل

نقش مؤثر دانشگاه آزاد شهرکرد در زنجیره‌ ارزش راهبردی گیاهان دارویی

در گفت‌وگو با آنا عنوان شد؛

نقش مؤثر دانشگاه آزاد شهرکرد در زنجیره‌ ارزش راهبردی گیاهان دارویی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد عنوان کرد که این دانشگاه به لحاظ لجستیک و زنجیره‌ تأمین، نخستین دانشگاه مؤثر در زنجیره‌ ارزش راهبردی گیاهان دارویی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخشی از پیام نوروزی خود عنوان کرد که سال ۱۴۰۳، بستر‌های جدیدی مانند سکوی تولید، تضمین، تأمین و سکوی توزیع و لجستیک و سکو‌هایی در حوزه صنایع خلاق و عرصه‌های تربیتی را راه‌اندازی خواهیم کرد که شکل جدیدی از آموزش عالی را به تصویر می‌کشاند و این حرکت مسلماً با نگاهی جدید به نوع تعامل بین دانشگاه، صنعت و جامعه می‌پردازد و اثرات جدی را در آینده بر آموزش عالی خواهد گذاشت.

ابراهیم رحیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهار محال و بختیاری با توجه به پیام نوروزی طهرانچی عنوان کرد که این استان از لحاظ منطقه‌ای و اسناد آمایشی دارای ویژگی‌هایی است.

وی توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد به لحاظ لجستیک و زنجیره‌ تأمین، نخستین دانشگاه در کشور است که در زنجیره‌ ارزش راهبردی گیاهان دارویی از طریق سرای نوآوری صنایع غذایی و گیاهان و دارویی و دو مرکز تحقیقات گیاهان دارویی عطری و ادویه‌ای مؤثر خواهد بود؛ چراکه در زنجیره‌ ارزشی گیاهان دارویی، همکاری مستمر و جلسات منظم کاری با استانداری استان چهارمحال و بختیاری و سازمان جهاد سازندگی شهرکرد دارد. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهار محال و بختیاری ادامه داد: سکوی تولید، تولید و توزیع و تولید ابری از طرح‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی است که این مهم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد از طریق مهندسی معکوس در مرکز تحقیقات انرژی این واحد و یا رویداد صدرا و ارتباط و رایزنی با صنایع مستقر در این استان اتفاق می‌افتد که نتیجه آن ارتباط بین دانشگاه و صنعت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در سال جدید در رشد و جهش تولید با مشارکت مردم مؤثر باشیم.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا