برترین های کسب و کارعمومی

نحوه راه اندازی تخت خواب بادی

یادگرفتن فعال‌ساز‌ی

تخت خواب های بادی به جهت داشتن خصوصیت های مخصوص امروزه گزینه اعتنا بخش اعظمی از عامه مردم قرار گرفته میباشد. یکی مهمترین گرفتاری دارندگان این محصول ها کیفیت فعال‌ساز‌ی این تخت خواب ها است و در پی یافتن جواب میباشند. روزمره اکثری از عموم به جهت نداشتن روش کاری مطلوب از تخت خواب بادی جانور در منزل خویش به کارگیری نمی‌کنند. در‌حالتی که شما صاحب و مالک یکی این تخت خواب ها می باشید و یا این که قصد خرید این کالا را دارید به طبع نوشته‌علمی پایین را تحقیق فرمائید به دلیل آن که قصد داریم تا شیوه ی فعال سازی تخت خواب های بادی را برای شما تفصیل دهیم پس تا ادامه با ما یاروهمدم باشید….

فعال سازی با استعمال از پمپ
روزنه ورود هوا را گشوده نمائید. چنانچه تخت خواب را به اعتنا رسیدگی نمائید خواهید رویت کرد در گوشه این محصول ها یک روزنه ورود هوا شغل گذارده شد‌ه‌است. این روزنه سبب می‌شود تا شما به راحتی بتوانید کالا را فعال‌ساز‌ی کرده و از ان استعمال کنید.

لازم به ذکر میباشد در برخی از این تولید ها یک پمپ باد داخلی شغل گذارده گردیده‌است که کافی میباشد این پمپ را به برق شهری یا این که یک باطری که بتواند پمپ را منش بیندازد وصل کرده و دکمه ON روی پمپ را فشار داده و در انتظار گردید تا جنس تماما مالامال خواهد شد.

پمپ باد منحصربه‌فرد را به تخت خواب متصل فرمائید. اصلی وجود ندارد پمپ باد شما برقی باشد یا این که دستی کافی میباشد شلنگ را به روزنه ورود هوا متصل کرده و ان را چفت فرمائید. درین مرحله روش استفاده و نگهداری تخت خواب بادی شاید به ظاهر ساده باشد اما از آن جا که این محصولات بادی است نیاز است تا از آن ها به خوبی مراقبت شود تا محصول بادی شما آسیب نبیند تا بتواند طول عمر مفید خود را داشته باشد . تخت خواب های بادی را می توان یکی از مدرن ترین تخت خواب ها دانست که در دسته تخت خواب های طبی قرار دارد . تخت خواب های بادی همانطور که از نام آن ها مشخص است ظاهری شبیه به تخت خواب های معمولی دارد اما از نظر ساختاری تفاوت دارند و بیشتر حجم آن ها را باد تشکیل داده است .

روش استفاده از تخت خواب های بادی ساده است و شما می توانید به سادگی آن ها را راه اندازی کنید ، اما برای اینکه آسیبی به تخت خواب بادی شما نرسد بهتر است که به بهترین شکل از خود استفاده کنید و همچنین در هنگام راه اندازی آن ها از محصول خود به خوبی مراقبت کنید . در وهله اول نیاز است تا محل قرار گیری تخت خواب بادی خود را به درستی انتخاب کنید و اگر قرار است تا از تخت خواب بادی خود در بیرون از خانه نیز استفاده کنید باید محلی مناسب را برای راه اندازی تخت خواب های خود انتخاب کنید .

روش استفاده و نگهداری تخت خواب بادی

تخت خواب های بادی دارای بدنه های مقاوم و با کیفیتی هستند که می توانند در برابر فشار های بسیار بالا و همچنین ضربه ها مقاوم باشند اما در برابر اجسام نوک تیز و برنده آسیب پذیر اند . یکی از اجناس بسیار مرغوب برای ساخت محصولات بادی به ویژه تخت خواب بادی pvc می باشد که در لایه های نازک برش داده شده و با طراحی های لازم اقدام به تولید تخت خواب های بادی می کنند . پی وی سی های فشرده اغلب دارای ضخامتی ما بین ۰٫۲۵ میلی متر تا ۰٫۴۰ میلی متر هستند که می توان گفت ضخامت استاندارد برای ساخت تخت خواب نیز همان است ، اما با این حال باز هم در برابر اجسام تیز و برنده آسیب پذیر خواهند بود .

سطوحی که در آن سنگ ریزه ، شن و ماسه ، شاخ و برگ درختان ، آسفالت و … می باشد می تواند به مرور به تخت خواب بادی شما آسیب برساند . اما زمین های سرامیکی ، و محیط های داخل منزل که اغلب کف زمین توسط موکت ، فرش و زیر انداز پوشیده شده است می تواند محل های بسیار خوبی برای راه اندازی تخت خواب بادی شما باشد . شما می توانید با استفاده از یک زیر انداز در محیط های بیرون نیز از تخت خواب بادی خود مراقبت کنید .

لازم به ذکر است که حرارت های بالا نیز می تواند به تخت خواب بادی شما آسیب برساند ، مخصوصا حرارت هایی که به صورت مستقیم با تخت خواب بادی برخورد داشته باشد . به عنوان مثال قرار دادن تخت خواب بادی در کنار وسایل گرمایشی چون شومینه و بخاری به تخت خواب بادی شما آسیب خواهد رساند . همانطور که اشاره شد تخت خواب بادی شما در صورتی آسیب خواهد دید که در مجاورت حرارت های بسیار بالا قرار گیرد . یکی از سوالات متداولی که پرسیده شده است این است که آیا نور و حرارت آفتاب نیز می تواند به تخت خواب بادی آسیب برساند یا خیر ؟

نور آفتاب هیچگونه آسیبی به تخت خواب بادی شما وارد نخواهد کرد مگر اینکه تخت خواب شما روز ها در زیر آفتاب قرار بگیرد . لازم به ذکر است که وارد شدن فشار به تخت خواب بادی در مواقعی که تخت در زیر نور آفتاب قرار دارد می تواند به آسیب ندیدن آن کمک کند ، این در حالی است که اگر تخت خواب بادی شما اگر در یک حالت زیر نور آفتاب ثابت بماند خاصیت کشسانی خود را از دست داده و در نتیجه ضعیف شده و پاره خواهد شد .

از سوالات متداول دیگری که بار ها پرسیده شده است این است که آیا می توان از تخت خواب بادی به صورت دائمی استفاده کرد ؟ تخت خواب های بادی را با مراقبت می توان سال های سال استفاده کرد فلذا راه اندازی آن و خالی نکردن باد تخت خواب هیچگونه آسیبی را به محصول نخواهد رساند ، پس اگر تخت خواب بادی شما ماه ها نیز راه اندازی شده بود نگران آسیب دیدگی تخت نباشید چرا که دلایل آسیب دیدگی تخت خواب بادی اجسام تیز و برنده ، حرارت های بالا ، وارد شدن فشار زیاد از حد می باشد .

هر تخت خواب بادی دارای حداکثر تحمل وزن است که بر روی دفترچه راهنما و مشخصات محصول درج شده است . اغلب تخت خواب های بادی یک نفره دارای حداکثر تحمل ۱۲۰ الی ۱۴۰ کیلوگرم می باشند که به راحتی می تواند وزن یک فرد بالغ سنگین وزن را نیز تحمل کند . تحمل وزن تخت خواب های بادی دو نفره نیز به صورت میانگین چیزی در حدود ۲۵۰ کیلوگرم و حتی بیشتر است . شایع ترین نوع آسیب دیدگی تخت خواب های بادی نسبت به فشار وارده تخم مرغی شدن تخت خواب بادی می باشد . یکی از اتفاقاتی که می تواند منجر به ترکیدن تخت خواب بادی و یا تغییر شکل آن به حالت تخم مرعی ، پریدن از ارتفاع بر روی تخت خواب بادی می باشد ، پس هیچگاه سعی نکنید که بر روی تخت خواب بادی از ارتفاع بالا بپرید .

داخل تخت خواب های بادی از آن جا که از الیاف های ابری و … ساخته نشده و پرشده از هواست ، هیچگونه بوی بدی را به خود نمی گیرد . شستن تخت خواب های بادی توصیه نمی شود و چه بسا انداختن تخت خواب بادی در لباسشویی بدون شک منجر به پارگی و آسیب دیدگی تخت خواب خواهد شد . توصیه می شود در صورت کثیف شدن تخت خواب بادی از یک دستمال تمیز و نمناک برای تمیز کردن تخت استفاده کنید .

رویه و سطح بیشتر تخت خواب های بادی از یک لایه جیر پوشیده شده اند که استفاده از دستمال نمناک به تنهایی تاثیر چندانی بر پاک کردن آن ندارد . به همین دلیل توصیه می شود از شامپو فرش استفاده کنید . برای این کار دستمال نمناک خود را کمی به شامپو فرش آغشته کرده و سپس به آرامی بر روی محل کثیف شده تخت خواب بکشید تا پاک و تمیز شود .

برای پاک کردن لکه هایی چون لکه خون استفاده از آب سرد می تواند مفید باشد . برای لکه های رنگ نیاز است تا از موادی چون تینر برای پاک کردن رویه تخت خواب بادی استفاده کنید . برای کندن آدامس های چسبیده شده می توانید از یک تکه یخ برای جدا کردن آدامس از تخت خواب بادی خود استفاده کنید .

لازم به ذکر است که تخت خواب های بادی اگر آسیب ببینند قابل تعمیر هستند چرا که شرکت های سازنده این محصولات بادی برچسب های تعمیراتی را با عنوان بسته تعمیرات تخت خواب بادی عرضه کرده اند که می توانید با استفاده از لیبل ها و چسب مخصوص اقدام به ترمیم تخت خواب بادی خود کنید . روش تعمیر تخت خواب بادی در مقالات مرتبط در وبسایت فروشگاه تهران اینتکس آورده شده است که می توانید آن را مطالعه کنید .

شما می توانید برای خود نیز به فروشگاه اینتکس مراجعه کرده و انواع تخت خواب های بادی با کیفیت و درجه یک را با قیمت مناسب خریداری کنید . فروشگاه اینتکس علاوه بر فروش تخت خواب بادی تعمیرات تخصصی تخت خواب های بادی را نیز انجام می دهد که می توانید محصول خود را برای تعمیرات به این مرکز ارسال نمایید .

رونحوه راه اندازی تخت خواب بادی یا به اصطلاح نصب تخت بادی یا تشک بادی از مواردی است که خریداران این محصول باید آموزش لازم را در مورد آن ببینند. نصب تخت بادی بسیار آسان است اما باید این نکته را در نظر بگیرید عدم آگاهی کافی باعث می شود به کالای خود آسیب برسانید. رعایت کردن نحوه و شرایط استفاده از تختخواب بادی نیز موجب افزایش طول عمر محصول می شود. در این مقاله آموزش نصب و راه اندازی تخت بادی را به طور کامل شرح خواهیم داد تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

روش راه اندازی تخت بادی یا تشک بادی

 1. باز کردن بسته بندی محصول
 2. نظافت سطح محل قرار گیری تخت بادی از اشیا نوک تیز
 3. پهن کردن محصول در محل مورد نظر
 4. رعایت فاصله مناسب کالا از شعله آتش و حرارت
 5. روشن کردن پمپ باد متصل به تخت
 6. انتظار مدت زمان تعریف شده برای باد شدن محصول
 7. بررسی باد استاندارد محصول

باز کردن بسته بندی محصول

برای راه اندازی تخت بادی در ابتدا می بایست بسته بندی محصول را باز کنید. برای باز کردن چسب پلمپ بسته بندی، می توانید از شی نوک تیز استفاده کنید. دقت کنید در زمان استفاده از شی نوک تیز به کالای خود آسیب نرسانید. پس از باز کردن بسته بندی، تخت خواب بادی به صورت تا شده و برچسب تعمیرات را مشاهده می کنید. در بعضی مدل ها کیف حمل برای سهولت در جا به جایی در نظر گرفته شده است.

نظافت سطح محل قرار گیری تخت بادی از اشیا نوک تیز

در مرحله بعد، محل قرارگیری تختخواب بادی را تمیز کنید تا عاری از هرگونه جسم تیز یا اضافه باشد. زیرا این محصول ممکن است در برخورد با اشیا نوک تیز، سوراخ و پاره شود. در نظر داشته باشید محیط اطراف تختخواب بادی، باید با لبه های دیوار فاصله داشته باشد تا مانع از سائیدگی شود. برخورد با لبه های قرنیز و سائیدگی های ناشی از آن، می تواند به مرور زمان باعث آسیب دیدن بدنه شود.

بعد از نظافت، تخت بادی خود روی محل مورد نظر خود پهن کنید. راه اندازی تخت بادی توسط یک پمپ باد برقی که روی بدنه محصول نصب شده، صورت می گیرد که وظیفه باد زدن و تخلیه باد محصول را دارد. پمپ باد برقی می تواند در کمتر از 2 دقیقه تخت خواب بادی تک نفره را کاملا باد کرده و آماده استفاده کند. همچنین می تواند تخت دو نفره را در مدت زمان 3 الی 4 دقیقه کاملا باد نماید.

پمپ باد برقی به برق 220 ولت متصل می شود. همچنین دارای یک کلید خاموش و روشن است. یک دریچه کوچک روی پمپ باد تعبیه شده که محل ورود و خروج جریان هوا می باشد. این دریچه کوچک به گونه ای طراحی شده که قابلیت اتصال به انواع پمپ باد دستی و پدالی را دارد. در مواقعی که به برق دسترسی نداشته باشید، می توانید با متصل کردن دریچه به پمپ باد دستی یا پدالی، تخت خود را باد نمایید.

دریچه باد را روی حالت باد شدن قرار دهید. سپس دکمه روشن شدن پمپ را فشار دهید تا پمپ برقی شروع  به باد زدن نماید. منتظر بمانید تا محصول شما از لحاظ ظاهری شکل و فرم بگیرد. وقتی صدای پمپ تغییر می کند، پمپ باد را خاموش نمایید.

در مرحله بعد می بایست به صورت کامل روی تختخواب بادی دراز بکشید، تاکید می شود که حتما به صورت کامل روی آن دراز بکشید. هنگام دراز کشیدن می بایست سطح زیر شما کاملا قرص و محکم باشد و به هیچ عنوان سطح زیرتان گرد نشود. در صورتی که زیر شما گرد شد یا به عبارتی در تخت بادی فرو رفتید، نیاز است چند ثانیه پمپ باد را مجداد روشن و باد را کمی بیشتر کنید.

هیچ گاه برای تست کردن استاندارد بودن باد تختخواب بادی خود، از کف دست استفاده نکنید. کالای شما بادی است و با فشار دادن کف دست در هر شرایط، بدنه به داخل فرو می رود. می بایست حتما روی سطح محصول دراز بکشید و محکم بودن سطح زیر خود را بررسی کنید.

نکات مهم در نصب تخت خواب بادی

تخت بادی خریداری شده شما، ساخته شده از لایه های ضخیم پی وی سی است که سطح روی آن با لایه ای از جیر پوشش داده شده است. بدنه ی پی وی سی در برابر تحمل وزن افراد استقامت و مقاومت بالایی دارد. در نظر داشته باشید قرار گرفتن لایه ای از جنس جیر روی سطح بدنه باعث می شود، هنگام استفاده بدن شما به هیچ عنوان به سطح تخت چسبندگی نداشته باشد و همچنین مانع از عرق کردن بدن می شود.

 • در فصل سرما، وسایل گرمایشی را نزدیک محصول قرار ندهید. در صورتی که فاصله مناسب را رعایت نکنید، می تواند آسیب های جدی به بدنه کالا وارد شود. به همین منظور رعایت فاصله ایمن حداقل یک متر از شوفاژ و حداقل دو متر از بخاری در راه اندازی تخت بادی الزامی است. وسایل گرمایشی بلافاصله تاثیر منفی روی محصول شما نخواهند گذاشت. بعد از گذشت چند ساعت تاثیرات ناشی از آن را متوجه خواهید شد.
 • تحمل وزن تخت های بادی با توجه به مدل آن ها متفاوت است. حداکثر تحمل وزن، روی بسته بندی محصول درج شده است. تخت بادی تک نفره عرض 99 سانتی متری، 130 کیلوگرم را می تواند به خوبی تحمل کند. تختخواب بادی دو نفره دارای عرض 153 نیز 273 تحمل وزن دارد. تخت بادی اسپرت یا 1.5 نفره دارای عرض 137 سانتی متر بوده و به عنوان تخت خواب مادر و کودک شناخته می شود و توانایی تحمل وزن 220 کیلوگرم را دارد. توصیه می شود با توجه به ظرفیت تحمل وزن تخت خواب بادی هیچ گاه وزن بیشتری اضافه بر وزن استاندارد روی آن قرار ندهید. تعداد نفرات بیشتر از حد استاندارد باعث برهم خوردن تعادل محصول می شود و می تواند باعث خرابی لایه های داخلی آن شود.
 • هرگاه دیگر نیاز به استفاده از تخت بادی را نداشتتید، می توانید حجم باد آن را کاملا خالی کرده و مانند روز اول آن را جمع کرده و در کیف مخصوص خود جای دهید. برای این کار، کافی است پمپ باد را روی حالت تخلیه قرار دهید و دکمه پمپ را روشن نمایید. بعد از گذشت 1 الی 2 دقیقه محصول شما از باد خالی می شود و می توانید آن را جمع کرده و در کیف حمل و نقل قرار دهید.
 • باید بدانیم باد زدن و خالی کردن این محصول به هیچ عنوان مشکلی برای آن ایجاد نخواهد کرد. در واقع مزیت اصلی تخت خواب بادی، باد شدن و خالی شدن آن است. به طوری که اگر شما هر روز بخواهید آن را باد کنید و خالی کنید هیچ گونه ضرری برای این محصول نخواهد داشت. به همین دلیل یکی از کاربرد های تخت بادی استفاده در سفر یا محل کار است و شما می توانید در کمتر از چند دقیقه محل خواب خود را آماده سازید و یا جمع آوری نمایید .

می بایست مطمعن باشید که شلنگ به طور کامل به تخت خواب متصل گردیده و هیچگونه نشتی هوایی وجود نداشته باشد وگرنه قابلیت داراست فرآورده کاملا لبریز نشده و فرصت فعال‌سازی ارتقا یابد. برای این شغل کافی میباشد از یک پمپ استاندارد و قابل اتصال به کالا متبوع خویش استعمال فرمائید.

در کنار تولید ها بادی یک پمپ نیز در دست خریداران قرار داده می گردد ولی بسته به نوع فرآورده قادر است متغیر باشد. مطلقا مطمعن گردید برق شهری مستعمل دارنده نوسان نخواهد بود و یا این که باطری آیتم استعمال دارنده اقتدار کمتری یا این که بیش تر از حد نباشد زیرا قابلیت داراست به پمپ صدمه زده و بر راندمان ان اثر منفی بگذارد. بعداز اعمال دادن و توجه به نکته های بیان شده کافی میباشد پمپ باد را پر‌نور فرمائید. درین هنگام تخت خواب استارت به باد شدن خواهد کرد.
پمپ باد منحصر را تا حد قابلیت برای مصارف دیگر به کار گیری نکنید. نکته ی قابل پندار اینکه هیچ گاه این پمپ ها را باطن اب به کار گیری نکنید به دلیل آنکه ممکن میباشد مبتلا برق گرفتگی گردید و پمپ بسوزد.

در شرایطی که از پمپ دستی به کار گیری می‌کنید کافی میباشد استارت به تلمبه زدن فرمایید. به طور طبیعی توان ساخت و ساز بادد و سرعت این نوع پمپ ها به مراتب کمتر از مثال های شبیه برقی میباشند و شما مجبورید برهه زمانی فرصت نسبتا وقت گیر را برای باد کردن کالای خویش صرف فرمایید. در موقعیت معمولی این پمپ ها دارنده یک اهرم میباشند که به طور عمودی بالا و زیر میروند و شما بایستی این اهرم را بدین شکل به جنبش دراورید. نوع دیگر این پمپ ها با به کار گیری از پا هوا ایجاد می نمایند که می‌توانید از انها نیز جهت راه‌اندازی تولیدها بادی به کارگیری فرمائید.
روزنه هوا را ببندید. وقتی که شم کردید تخت خواب تماما لبریز شد‌ه‌است پمپ را از فرآورده غیروابسته کرده و سریعا روزنه ورود هوا ببندید. حالا تخت خواب اماده ی به کار گیری میباشد و شما می‌توانید به راحتی روی ان دراز کشیده و از ان لذت ببرید.

راه‌اندازی تخت خواب بادی فارغ از پمپ

با استعمال از یک سشوار تخت خواب خویش را باد فرمایید.

اگر برای روش انداز کالا به هبچ نوع پمپی دسترسی ندارید مکان هیچگونه نگرانی وجود ندارد شما میتوانید از یک سشوار به کار گیری نمائید. روزنه ورود هوا را گشوده فرمایید و محل خروج باد از سشوار را جلو ان قرار داده و سشوار را پر‌نور نمائید. پاره ای شکیبا باشید تا تخت خواب به طور کامل مالامال خواهد شد. بدلیل خروج هوا از گوشه های درچه ورود هوا ممکن میباشد این عملیات یه خرده زمانبر باشد.

هیچ گاه از باد گرم سشوار نکنید چون ممکن میباشد به متاع تعرض بزند. مدام از باد سرد برای لبریز کردن تخت خواب به کار گیری فرمائید به این دلیل‌که ممکن میباشد به محیط ورود هوا تعدی برساند. تولیدها بادی وقتی که در معرض هوای گرم قرار می‌گیرند ممکن میباشد چگونگی خویش را از دست بدهند.

از یک جاروبرقی به کارگیری فرمایید. برای لبریز کردن تولید ها بادی هر دستگاهی که بتواند باد ساخت و ساز نماید را میتوانید استعمال فرمائید. دستگاه های مختلفی برای این فعالیت وجو دارا‌هستند مانند کمپرسور هوا، جاروبرقی، دور از هم کننده برف و برگ. کافی میباشد اهرم خروج باد را به روزنه ورود هوا متصل کرده و دستگاه را پر‌نور نمائید. تخت خواب شما آغاز به باد شدن خواهد کرد. جاروبرقی ها امکان ساخت باد را نیز دارا هستند کافی میباشد محیط خروج باد را پیدا کرده و خرطومی لوله را به انجا متصل فرمائید.

از یک کیسه آشغال استعمال نمائید. شاید ختده دار به لحاظ رسد ولی تجربیات ی بهتر و مفرحی برای شما خواهد بود. می‌توانید کیسه آشغال را باد کرده و هوا را باطن ان حبس فرمائید آن گاه در کیسه را به روزنه جانور در تخت خواب بچسبانید و هوا را به درون متاع جابجایی دهید. شاید یه خرده مشقت بار و وقت گیر باشد ولی قابلیت و امکان پذیر میباشد و کالای شما باد گردد.

چنانچه دسترسی به هیچیک از وسایل بالا ندارید مجبورید تا خودتان با فوت کردن ان را باد فرمائید. شاید سخت باشد و مقداری اذیت بشوید البته در اخر یک تخت خواب قابل انعطاف و شل خواهید داشت.

در اخر می بایست ذکر کرد که فعال‌ساز‌ی این تولیدها زیاد طاقت فرسا نیستند کافی میباشد یک مقدار ذوق وسلیقه به شغل ببرید و بردبار باشید. پس از راه‌اندازی هنگامی روی تخت خواب قرار بگیرید و آرامیش و راحتی را شم فرمائید درمی یابید که انرژی که صرف باد کردن جنس به خرج داده اید ارزشش را دارااست. پس تنبلی نکنید همین الان تخت خواب خویش را باد نمایید و از ان لذت ببرید. شما دوست عزیزی که شیوه دیگری را آزمون کرده و پاسخ گرفته اید مسلما با ما در بین بگذارید تا در دسترس دیگرافراد قرار گیرد.

در شرایطی که پرسش در مورد فعال‌ساز‌ی تخت خواب های بادی دارید و جواب خویش را درین نوشته‌ی علمی پیدا نکردید کافی میباشد با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. در‌صورتی‌که قصد خرید تخت خواب بادی با بها مطلوب را دارید میتوانید سبک دلخواه خویش را از نمایندگی تولید ها بادی در کشور‌ ایران خریداری نمائید.

بلاگ

 

دکمه بازگشت به بالا