استان ها

میزان غلظت آلاینده‌های جوی شهرستان کاشان در مرز هشدار نیست

غلظت آلاینده های هوا در شهرستان کاشان در حد هشدار قرار ندارد.

مسئول پیشگیری از بلایا و بحران ویژه استانداری کاشان گفت: تصمیم برای تعطیلی مدارس و مراکز علمی و دانشگاهی کاشان بر عهده استاندار اصفهان است و پس از درخواست استاندار انجام می شود.

به گزارش خبرنگار شبکه از کاشان، جواد مزروعی گفت: میزان آلودگی هوای کاشان در چند روز گذشته به 120 قسمت در میلیون رسیده است اما وضعیت خطرناکی نیست و مدارس و دانشگاه ها باید تعطیل شوند.

وی افزود: نظارت مدیریت بحران استانداری در نیمه دوم سال با وقوع پدیده وارونگی و ازدحام جوی همچنان ادامه دارد.

معاون توسعه و برنامه ریزی رئیس جمهور در امور حاکمیتی ویژه گفت: پس از جمع بندی گزارش های دریافتی، میزان آلودگی هوای کاشان به مرز خطر 150 پی پی ام نرسید و هواشناسی کاشان بارش باران را نقش مهمی در رفع آن پیش بینی کردند. آلودگی

مزروعی توضیحات: تعطیلی مدارس شهرستان کاشان بنا به درخواست استاندار و در حیطه اختیارات استاندار است ضمن اینکه تعطیلی ادارات با نظر کمیسیون محترم دولتی می باشد.

مدیر بحران کاشان ادامه آموزش و پیشگیری از تعطیلی مدارس را از اولویت های بسیار مهم در شهرستان کاشان به ویژه پس از شیوع طولانی مدت کرونا دانست و گفت: ، مدیریت بحران استانداری تصمیم به تعطیلی مدارس و دانشکده ها گرفت.

مزروعی در زمان اعلام آلودگی هوای کاشان به کودکان، سالمندان و بیماران توصیه کرد از تردد غیرضروری خودداری کنند، استفاده از خودروهای شخصی را کاهش دهند و از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

انتهای پیام

آیا این خبر برای شما مفید بود؟

بر اساس نتایج رای بله رای منفی

دکمه بازگشت به بالا