علمی و پزشکی

موثرترین سلاح آمریکا در جنگ احتمالی با چین

به گزارش شبکه، زیردریایی های کلاس ویرجینیا، به احتمال قریب به یقین، مهمترین سلاح برای مقابله تهاجم چین به تایوان هستند. چنین درگیری احتمالاً با استفاده از موشک های بالستیک چینی برای خنثی کردن نیروی هوایی ایالات متحده از طریق ویران کردن پایگاه های هوایی این کشور مانند پایگاه هایی که در گوام دارد، همراه خواهد بود. کشتی‌های سطحی آمریکا توسط مجموعه‌ای از سلاح‌ها، از جمله موشک‌های بالستیک ملقب «قاتل ناو» و مافوق صوت هدف قرار خواهند گرفت. در حالی که چین در حال بهبود قابلیت‌های جنگ ضد زیردریایی خود است، زیردریایی‌های کلاس ویرجینیا ممکن است بهترین پلتفرم های آمریکایی برای بقا در چنین سناریو جنگی باشند.

تنها ۲۱ زیردریایی کلاس ویرجینیا در حال خدمت هستند و ۱۷ فروند دیگر نیز سفارش داده شده است. در حالی که جزئیات فنی زیردریایی‌ها جزو محرمانه‌ترین اسرار هر نیروی دریایی است – دلیلی وجود دارد که چرا ناوگان فرعی ایالات متحده “سرویس خاموش” نامیده می‌شود – آنچه که عموماً شناخته شده است به توانایی‌های عظیم و قابل توجه زیردریایی کلاس ویرجینیا اشاره دارد.

زیردریایی های اولیه کلاس ویرجینیا ۱۱۵ متر طول، بیش از ۱۰.۳ متر عرض دارند و در هنگام غوطه وری قدرت جابجایی ۷,۸۰۰ تنی دارند. جدیدترین مدل‌های این زیردریایی با نام Block V، با طول ۱۴۰.۵ متر و ۱۰,۲۰۰ تن وزن، بدنه بلندتری خواهند داشت تا ماژول بارگذاری ویرجینیا (Virginia Payload Module) حاوی لوله‌های موشک کروز اضافی را در خود جای دهد. زیردریایی های کلاس ویرجینیا با استفاده از یک راکتور هسته ای می توانند در زیر آب با سرعت بیش از ۲۵ گره (۴۵ کیلومتر در ساعت) حرکت کنند در حالی که ماه ها در اعماق اقیانوس پنهان می مانند.

موثرترین سلاح آمریکا در جنگ احتمالی با چین

بهترین مقایسه بین کلاس ویرجینیا و کلاس Yasen M، پیشرفته ترین زیردریایی تهاجمی روسیه است. ادوارد گایست، محقق RAND Corp می گوید که Yasen-M با ۱۳,۸۰۰ تن وزن «جواهر تاج نیروی دریایی معاصر روسیه و شاید اوج فناوری نظامی روسیه امروزی است».

Yasen-M یک زیردریایی به شدت مسلح است که برای انجام حملات موشکی از فاصله دور طراحی شده است. این زیردریایی مجهز به ۳۲ لانچر لوله ای پرتاب موشک است که می تواند موشک های مافوق صوت Zircon و موشک کروز Kalibr را شلیک کرده و همچنین ۱۰ لانچر پرتاب اژدر دارد.

مایکل پترسن، مدیر موسسه مطالعات دریایی روسیه در کالج جنگ دریایی ایالات متحده، مدعی است: «از منظر بی صدایی زیردریایی ها، ویرجینیاها و Seawolf های قدیمی بی صداترین زیردریایی های روی کره زمین هستند. «Yasen-M نیز یکی از بی صداترین زیردریایی‌های جهان است، اما طبق گزارش‌ها هنوز به سطح بی صدایی زیردریایی‌های آمریکایی دست نیافته است. با این وجود، مکان یابی و ردیابی آن بسیار دشوار است.»

۵۸۵۸

نشر علمی پزشکی

به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، می‌خواهم با ارائه مطالبی که بر اساس پژوهش‌های روز و رویکردهای معتبر تهیه شده‌اند، به شما در درک بهتر و مدیریت بهتر سلامتی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا