بین الملل

منصوری: بیش از ۳۰ همت پروژه عمرانی و اقتصادی در زنجان به بهره برداری می‌رسد

منصوری: بیش از ۳۰ همت پروژه عمرانی و اقتصادی در زنجان به بهره برداری می‌رسد

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه بیش از ۳۰ همت پروژه عمرانی و اقتصادی در استان زنجان به بهره برداری می‌رسد، گفت: از اقدامات مهم در این سفر آب‌گیری سد بلوبین است

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، محسن منصوری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اقدامات دولت در سفر به استان زنجان گفت: از اقدامات مهم آب‌گیری سد بلوبین است که از پروژه‌های مهم و زمین مانده استانی است، امیدواریم با این حضور و افتتاح پروژه‌ها اتفاق بزرگی در حوزه عمرانی و اقتصادی مجموعه استان زنجان رخ دهد.

منصوری با اشاره به برنامه‌ریزی برای ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی در استان‌ها خاطر نشان کرد: در استان‌ها و شهرستانهایی که ظرفیت ویژه در حوزه صنایع دستی وجود دارد مانند استان‌های کردستان، یزد اصفهان این زیرساخت‌ها ایجاد شده و بقیه استان‌ها در دستور کار قرار دارد و پیگیری می‌شود.

وی درباره همکاری با شرکت چینی برای ساخت ورزشگاه هم گفت: برای این منظور سراغ چینی‌ها رفتیم، ما بحث تهاتر مالی را با این مجموعه‌ها داریم. به لحاظ فنی و اجرایی این ظرفیت را داریم و با همین شرکت معتبر چینی که بیش از یک صد ورزشگاه در جهان ساخته است، توافق کردیم که از همه سطوح از ظرفیت‌های شرکت‌های داخلی در همه سطوح ساخت، طراحی و جزئیات پروژه‌ها استفاده شود.

منصوری با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم، بیان کرد: این شرکت صرفا یک شرکت بالادستی است تا بتوانیم از طریق تهاتر و واگذاری نفت بحث تامین مالی پروژه‌ را حل و فصل کنیم اما در همه سطوح اجرایی کار، مجموعه داخلی کار را طراحی و اجرا می‌کنند و از این بابت نباید نگرانی وجود داشته باشد.

وی افزود: این شرکت صرفا جنبه تامین مالی را از محل تهاتر نفت بر عهده دارد.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا