برترین های کسب و کارعمومی

معیارهایی برای اثربخشی بیلبوردهای تبلیغاتی

ابزارها و تکنیک‌های اندازه گیری اثربخشی بیلبورد تبلیغاتی

تبلیغات در فضای باز (تبلیغات محیطی یا تبلیغات بیلبوردی) همچنان یکی از تأثیرگذارترین ابزارها برای ارتباطات بازاریابی و ایجاد آگاهی از نام تجاری برای یک کسب ­و کار است. این روش تبلیغات سابقه موفقیت زیادی داشته و همچنان مورد علاقه تبلیغ‌­کنندگان قرار دارد، زیرا هنوز هم یکی از با ارزش‌ترین واسطه­‌های بازاریابی برای ایجاد شناخت و آشنایی با نام تجاری در بازه زمانی کوتاه است.

شکی نیست که تبلیغات بیلبوردی روشی موثر  برای رساندن پیام شما به مخاطبان گسترده است. با این وجود، برای صاحبان مشاغل تعیین اینکه آیا بیلبورد واقعاً تاثیرگذار است بدون ابزار و منابع مناسب دشوار است. برای اثربخشی بیشتر باید قبل از انتخاب مکان بیلبورد، شرکت­‌های اجاره­‌دهنده بیلبورد بتوانند اطلاعات لازم برای تصمیم‌­گیری آگاهانه را به شما ارائه داده و از همه مهم‌­تر، باید بتوانند تعداد واقعی ترافیک وسایل نقلیه یا عابر پیاده را که احتمالاً هر لحظه از کنار تابلوی تبلیغاتی عبور می­‌کنند به شما ارائه دهند.

شرکت ما با بهره‌مندی از سال‌ها تجربه در زمینهٔ  چاپ ساک پارچه ای و تولید ساک دستی فانتزی و تجربه‌اندوزی در این زمینه، کار باکیفیت، شکیل و درخور شغل شما را با قیمت مناسب ارائه می‌دهیم.

ارزیابی اثربخشی تبلیغات بیلبوردی

دانستن ارزش معیارهای اثربخشی بیلبورد می­‌تواند به شما اطمینان دهد که یک سرمایه‌­گذاری عاقلانه انجام داده­‌اید و فقط بودجه خود را به باد نمی‌­دهید. البته بیلبورد شما به اندازه طراحی و اطلاعاتی که روی آن قرار داده­‌اید نیز موثر خواهد بود. به همین دلیل­، مهم است که برای دستیابی به بیشترین تأثیر ممکن ­زمانی را برای اختصاص می‌­دهید.

در ادامه، ما ابزارهای اندازه‌­گیری اثربخشی بیلبورد را بیشتر توضیح خواهیم داد.

1.بررسی میزان آگاهی از برند

آگاهی از برند یک مفهوم بازاریابی است کبدین معنی که مصرف­‌کنندگان یک برند خاص و محصولات یا خدمات آن را از طریق تصاویر، لوگوها یا موارد مرتبط تشخیص می­‌دهند و به یاد می‌آورند. هدف نهایی هر کسب‌­و­کاری به دست آوردن مشتریان وفادار است. ایجاد آگاهی از برند می‌­تواند دقیقاً این کار را با تأثیرگذاری بر عادات خرید مشتری انجام دهد، به گونه‌­ای که آن­‌ها نیازی به فکر کردن قبل از انتخاب محصول یا خدمات شما نداشته باشند. در مقاله این مفهوم و روش‌های افزایش آن را به طور کانل توضیح داده‌ایم

با بررسی مفهوم آگاهی از برند می‌توان دریافت که یکی از روش‌های ارزیابی اثربخشی تبلیغات بیلبوردی بررسی میزان آگاهی از برند در مخاطب است بدین معنی که اگر میزان آگاهی از برند در ذهن و رفتار مخاطبان بعد از تبلیغات بیلبوردی افزایش یافت می‌توان نتیجه گرفت که بیلبورد تبلیغاتی اثربخش بوده است.

2.بررسی میزان فروش:

با وجود اینکه بیلبورد روش تبلیغاتی اصلی برای افزایش فروش نیست و بیشتر برای ایجاد آگاهی از برند و اعتبار استفاده می شود، ولی نمی‌توان اثر بیلبورد در افزایش فروش را کتمان کرد. اساسی­‌ترین راه برایسنجش اثربخشی رسانه­‌های محیطی، نظارت بر فروش قبل، حین و بعد از تبلیغات است. اگر شما بتوانید ارتباط مستقیمی بین افزایش فروش و کمپین تبلیغات محیطی خود مشاهده کنید، می‌­توان نتیجه گرفت که تبلیغات شما اثربخش بوده است. البته فراموش نکنید عوامل دیگری نیز ممکن است در روند افزایش فروش تأثیر داشته باشند، بنابراین باید همواره قبل از بررسی جهش در فروش و محتمل‌­ترین علل این امر، این اطلاعات را با ارقام متوسط فروش در مدت زمان طولانی ترکیب کنید

اگر بعد از اینکه مشتریان در معرض بیلبورد یا تبلیغات محیطی شما قرار گرفتند، افزایش چشم­گیری در فروش داشته باشد، می‌توانید مطمئن باشید که در نهایت کمپین شما اثربخش بوده است.

اگر کمپین­‌های یکپارچه‌­ای اجرا نمی­‌کنید اما می­‌خواهید اثربخشی هر یک را به طور دقیق اندازه‌­گیری کنید، قطعاً توصیه می­‌کنیم این موارد را جداگانه برنبیلبوردها در دسته تبلیغات خارج از خانه یا همان OOH قرار می‌گیرند و معمولا در مناطق پرتردد مانند کنار بزرگراه‌های شهری مستقر می‌شوند تا بیشترین میزان بازدید را داشته باشند. تبلیغات بیلبورد در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی، بالاترین میزان تاثیرگذاری و آگاهی از برند را برای کسب‌وکارها و صاحبان برندها دارند.

گرچه موقعیت مکانی، زمان اجرای کمپین و نیز رفتار مردم در شهر در مواجهه با بیلبوردهای تبلیغاتی، از معیارهای اندازه‌گیری میزان تاثیرگذاری تبلیغ محسوب می‌شوند اما برای اثربخشی بیلبوردهای تبلیغاتی باید فاکتورهای دیگری را هم در نظر گرفت. در این مقاله به نحوه‌ی سنجش اثربخشی بیلبوردهای تبلیغاتی می‌پردازیم.

چگونه اثربخشی بیلبوردهای تبلیغاتی را بسنجیم؟

امروزه برندهای مختلف سهم عمده‌ای از بودجه سالیانه‏‌ی خود را صرف در قالب اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی، تبلیغات روی بدنه‏ اتوبوس، استرابوردها و ابرسازه‏‌ها می‏‌کنند، ولی اکثر مدیران بازاریابی و تبلیغات علی‌رغم هزینه بسیار هنگفت این نوع تبلیغات نمی‌‏توانند به‌درستی اثربخشی این رسانه‏‌های تبلیغاتی را بسنجند. در واقع مدیران برندهای فعال در کشور ایران، در انتخاب و سنجش اثربخشی تبلیغات محیطی به معیارهای حداقلی از قبیل تشکیل یک پنل مشتریان به‌منظور سنجش طرح تبلیغاتی و تکیه بر تجربه خود با هدف انتخاب نقاط پرترافیک شهر بسنده می‏کنند، که این به‌دلیل کمبود اطلاعات و ابزارهای تحلیل دیتا است. این مقاله به بررسی معیارهای سنجش اثربخشی تبلیغات محیطی در دو دسته‏‌ی پیش‌کنترل‏‌ها و پس‌کنترل‌‏ها می‏‌پردازد.

پیش‌کنترل‌های اثربخشی تبلیغات محیطی به مدیران برند کمک می‌کند تا کمپین بی‌نقصی را اجرا کنند

 • پیشکنترل‏‌‌‌‌‌‌های اثربخشی تبلیغات محیطی

این معیارها در واقع ابزارهایی هستند که پیش از برگزاری یک کمپین تبلیغاتی یا اجاره بیلبورد به مدیران کمک می‏‌کنند که پیش‏بینی‏ درستی از خروجی کمپین خود داشته باشند و به قول معروف “جلوی ضرر را قبل از اتفاق بگیرند”.  این پیش‏کنترل‏‌ها عبارتند از:

 1. ترافیک مکان بیلبورد: یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب یک بیلبورد، ترافیک لوکیشن بیلبورد موردنظر بوده که در ایران کسب این دیتا به‌شدت دشوار است. ولی برخی شرکت‏های تبلیغاتی مانند “شبکه ارتباطات آرمانی” با تکیه بر داده‏‌های GPS توانسته است اطلاعات مناسبی در این زمینه ایجاد کند.
 2. طبقه اجتماعی مخاطبین: شرکت‌های تبلیغاتی در طبقه‏‌بندی مشتریان خود از یک معیار بسیار با اهمیت به نام طبقه اجتماعی مشتریان استفاده می‏‌کنند. این طبقات به طور معمول در طیف طبقه اجتماعی A تا E قرار دارند. مدیران تبلیغات در انتخاب مکان بیلبورد خود نیازمند کسب طبقه اجتماعی دو دسته از افراد هستند؛ دسته‌‏ی اول طبقه اجتماعی خودروهای عبوری و دسته‏‌ی دوم طبقه اجتماعی جمعیت ساکن منطقه بیلبورد تبلیغاتی است. ولی با توجه به ضعف دیتا در کشور ما کسب چنین اطلاعاتی نیز بسیار دشوار است. هرچند که برخی آژانس‏‌های تبلیغاتی مانند شرکت شبکه ارتباطات آرمانی توانسته‌‏اند در این زمینه دیتای نسبتا موثقی ارائه دهند.
 3. تراکم جمعیت منطقه: تراکم جمعیت منطقه موردنظر هم شاخص با اهمیتی در انتخاب محل بیلبورد تبلیغاتی است؛ به این دلیل که هرچه جمعیت آن منطقه بیشتر باشد، امکان این‌که افراد بیشتری در معرض آن رسانه قرار بگیرند، بیشتر خواهد بود.
 4. مراکز تجاری شهر(CBD): مراکز تجاری هر شهر به عنوان پرترددترین مناطق هر شهر اهمیت زیادی در جذب تعداد مخاطب دارند. در واقع این منطق نرخ بالایی از سفرهای هر شهر را به خود اختصاص داده و می‏تواند نرخ بازدید بالایی برای تبلیغات به همراه داشته باشند.
 5. نرخ فرکانس: یکی دیگر از شاخص‏‌های تعیین اثربخشی یک بیلبورد محیطی تعداد دفعاتی است که تبلیغ توسط یک مخاطب دیده می‏شود. متوسط استاندارد فرکانس در تبلیغات محیطی حدود 8-12 بار در طول مدت کمپین است، این عدد بدان معنی است که آیا مخاطب توانسته به‏‌طور کامل پیام ارسالی را درک کند یا خیر! سنجش این رقم نیازمند یک فرایند تحقیقات بازر یا دنبال کردن مخاطبان است. (Tracking)
 • پس‌کنترل‏‌ها اثربخشی تبلیغات محیطی

معیارهای پس از برگزاری کمپین می‏‌تواند به عنوان راهنمای مناسبی جهت ارزیابی کمپین‌‏ها و بیلبوردهای تحت اجاره باشند. مهم‌ترین این معیارها عبارتند از:

 1. آزمون‏‌های شناختی: فرایندهای شناختی دربرگیرنده فرایندهای ذهنی، همانند توجه کردن، شناخت و آگاهی است. یکی از متداول‌ترین این روش‌ها (آزمون‌ها) برای ارزیابی فرایندهای شناختی، آزمون یادآوری و آزمون شناخت است.
 2. آزمون‏‌های احساسی: فرایندهای احساسی به احساس‌ و عواطف اشاره دارد. طیف گسترده‌ای از متغیرهای احساسی وجود دارند که حس‌های‌ مثبت تا حس‌های منفی و از حس‌های شخصی تا حس‌های غیرشخصی را در بر می‌گیرد که می‏تواند اطلاعات درستی در زمینه میزان بازدید و یادآوری تبلیغات محیطی ارائه دهد. از متداول‌ترین معیارها و روش‌ها برای سنجش و اندازه‌گیری احساسات، آزمون‌های دوست داشتن، آزمون‌های نگرش، آزمون‌های تحریک، آزمون‌های اشتیاق و آزمون‌های ترس است.

برای اثربخشی بیلبوردهای تبلیغاتی معیارهای شناختی، احساسی و رفتاری، پس از برگزاری کمپین در نظر گرفته می‌شود

 1. فرایندهای رفتاری (کنشی): به متغیرهایی اشاره دارد که به رفتار مصرف‌کنندگان نزدیک است. این متغیرها شامل آزمون‌های ترغیب و نیت خرید بوده که نیازمند فرایند تحقیقات بازار و کسب شناخت درست از نیات رفتاری مخاطبین است.

بررسی تبلیغات محیطی در کشور ایران نشان داده‏ است که اکثر برندها توجه چندانی به این معیارها نداشته و شرکت‏‌های تبلیغاتی هم به همین دلیل پیشرفتی در این زمینه نداشته‌‏اند. در این میان آژانس‏‌های اندکی مانند شبکه ارتباطات آرمانی با بهره‏‌گیری از نیروهای متخصص و دانش آکادمیک توانسته ‏است پیشرفت‌‏های قابل‌توجهی در زمینه بهره‏‌گیری از اطلاعات مکانی، اطلاعات ترافیکی، رفتار سفر و رفتار مصرف‌کننده داشته باشد. مهم‌ترین مزیت این شاخص‌ها، تاثیری است که در بهینه‌‏سازی بودجه تبلیغات و دقت در انتخاب مخاطبان هدف خواهد داشت.

پیشنهاد می‌شود مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی برند به دست افراد خبره و کارشناس سپرده شود تا با در نظر گرفتن مناسب برند و، بهترین روش‌های تبلیغاتی را برای برند خود به‌کار گیرند. برای این منظور شبکه ارتباطات آرمانی به عنوان یکی از بهترین آژانس‌های تبلیغات محیطی در ایران با سال‌ها تجربه و برخورداری از نیروهای حرفه‌ای توانسته است پیشنهادهای کاربردی برای کسب‌وکارها داشته باشد و نیز با امکانی چون پلتفرم هوشمند مدیریت و مانیتورینگ تبلیغات محیطی به نام ، آن‌ها را در رسیدن به اهداف تبلیغاتی‌شان یاری کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه اصلی مراجعه کرده و نمونه کمپین‌های متعدد را مشاهده کنید.

امه‌­ریزی کرده و نتایج را به صورت روزانه کنترل کنید.

3.استفاده از ابزارهای فضای مجازی:

 • استفاده از سایت، صفحه فرود یا URL(صفحه اینترنتی) مخصوص کمپین در تبلیغات محیطی: درج وب سایت شرکت در تمام تبلیغات محیطی یک روش بسیار هوشمندانه برای ردیابی اثربخشی است. با این روش، می­‌توانید از طریق ابزارهای گوگل مثل گوگل آنالیتیکس تعداد افرادی که از وب سایت شما بازدید می­‌کنند را بسنجید، که یک سنجش کاملاً دقیق از میزان دسترسی کمپین شما را ارائه می­دهد. البته بهتر است یک صفحه فرود یا URL مخصوص کمپین تبلیغاتی خود ایجاد کنید که به تبلیغات در فضای باز ( کمپین بیلبوردی) پیوند داده شود. این URL صفحه فرود فقط باید مخصوص تبلیغات فضای باز باشد تا بازدیدکننده را مستقیماً به سایت اصلی شما پیوند دهد. با این روش می­‌توانید اطمینان داشته باشید که ترافیکی که از طریق آن صفحه مقصد وارد می‌­شود فقط از طریق تبلیغات در فضای باز ایجاد شده است. سپس تجزیه و تحلیل شما می­‌تواند نشان دهد که چه تعداد بازدیدکننده از طریق آن URL، در نهایت از طریق سایت اقدام به خرید یا ثبت نام می­‌کنند. این­ها معیارهایی ایده­آل برای اندازه­گیری میزان بازگشت سرمایه شما برای این کمپین است.
 • بررسی کلمات کلیدی: بعضی اوقات تبلیغات برند شما از طریق بیلبورد در زمان مشاهده تأثیر می­‌گذارد­، اما وقتی افراد به خانه می‌­روند، نمی‌­توانند کد تبلیغاتی یا آدرس سایت شما را به یاد بیاورند. بنابراین چند کلمه کلیدی که به ذهنشان خطور ­کند را جستجو می­‌کنند تا ببینند آیا می‌­توانند سایت و برند شما را به صورت آنلاین پیدا کنند. این جستجوی عبارت­‌های کلیدی می­‌تواند در تجزیه و تحلیل شما نشان داده شود. بنابراین آن‌­ها را بررسی کنید زیرا مطمئناً بخشی از نتیجه کار شما در فضای باز است. البته روش بهتر این است که یک عنوان یا شعار به یادماندنی برای کمپین فضای باز و تبلیغات بیلبوردی خود انتخاب کنید و در تجزیه و تحلیل خود بررسی کنید که چند بار آن کلمات کلیدی در موتور جستجو تایپ و جستجو می­‌شوند، نتیجه این روش اثبات اثربخشی بیلبورد شما است.
 • استفاده از QR کد، هشتگ، USSD کد: مطالعات اخیر نشان داده است که رسانه­‌های تبلیغات محیطی در حال حاضر به عنوان یک محرک پربار در فعالیت­‌های آنلاین و جستجوی برندها، به ویژه از طریق کانال­‌های رسانه­‌های اجتماعی مانند اینستاگرام شناخته می‌­شوند. گنجاندن هشتگ­‌های رسانه‌­های اجتماعی روش دیگری برای سنجش موفقیت در کمپین­‌های تبلیغاتی شماست. هشتگ ویژه کمپین را به تبلیغ خود اختصاص دهید و هنگامی که افراد شروع به استفاده از آن و تعامل آنلاین با آن می­‌کنند، بلافاصله می توانید اندازه تعامل را اندازه بگیرید.

برای آگهی بیشتر از تاثیر و روش استفاده از این ابزارها پیشنهاد می­‌کنیم مقالهرا مطالعه کنید.

در نهایت باید بدانید بهترین روش برای اندازه‌­گیری اثربخشی هر کمپین تبلیغات محیطی یا بیلبورد ترکیب ابزارهایی است که در بالا توضیح دادیم. با پیوند دادن همه این­ روش‌­ها با یکدیگر، خواهید دید که تبلیغات محیطی شما چقدر موثر است. پس از ترکیب تمام اطلاعاتی که جمع آوری کرده‌­اید، می‌توانید کمپین‌­های تبلیغات محیطی خود را به خوبی تنظیم کنید تا آن­‌ها تا حد ممکن هدفمند و پردرآمد باشند.

فراموش نکنید آنچه که در جهت اثربخشی بیلبورد شما باید مورد توجه قرار بگیرد تلاش برای انتقال بهترین پیام در کوتاه‌ترین زمان است. در واقع بیلبورد باید در مدت زمان کوتاهی که در معرض دید مخاطب قرار می‌گیرد پیام خود را به بهترین نحو انتقال داده و حتی اثری ماندگار در ذهن مخاطب به جای بگذارد.

ما در بینش مدیا متعهد به ارائه راهکارهای تبلیغات بیلبوردی اثربخش هستیم که نه تنها برای تبلیغ­‌کنندگان بلکه برای مخاطبان هدف آن­‌ها نیز ارزش واقعی فراهم می­‌کند. با استفاده از این معیارها که به راحتی در دسترس هستند، می­‌توانیم به شما در یافتن بهترین مکان بیلبورد برای ارائه تبلیغ خود کمک کنیم تا اطمینان حاصل کنید که پیام تبلیغاتی شما توسط افراد مناسب در زمان مناسب دیده می­‌شود.

بیلبورد تبلیغاتی

بیلبوردهای تبلیغاتی مدت هاست که بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز بازاریابی بوده و مخاطبان را مجذوب خود می کند و پیام های قدرتمندی را ارائه می دهد. این سازه های بلند که به صورت استراتژیک در امتداد بزرگراه ها، خیابان های شهر و مناطق تجاری قرار گرفته اند، توانایی جلب توجه، ایجاد آگاهی از برند و تأثیرگذاری بر رفتار مصرف کننده را دارند.

در این مقاله به بررسی اصول ساختار بیلبوردهای تبلیغاتی، اهمیت آن ها در کمپین های تبلیغاتی موثر، انواع مختلف بیلبوردها، عواملی که در انتخاب مکان آن ها باید در نظر گرفته شود، نکاتی برای طراحی گرافیک و محتوای جذاب، ملاحظات نگهداری و ایمنی، بهترین شیوه ها می پردازیم. برای به حداکثر رساندن تأثیر آنها و روندها و نوآوری های آینده در این زمینه پویا. خواه شما یک بازاریاب، تبلیغ کننده یا صرفاً کنجکاو در مورد دنیای تبلیغات بیلبورد هستید، این راهنمای جامع بینش های ارزشمندی را برای درک و استفاده از پتانسیل ساختارهای بیلبورد تبلیغاتی ارائه می دهد.

نقش تبلیغات بیلبورد در بازاریابی

بیلبوردها برای چندین دهه جزء اصلی بازاریابی بوده اند، زیرا، اجازه دهید با آن روبرو شویم، آنها کار می کنند. آنها به کسب و کارها این فرصت را می دهند که پیام خود را از پشت بام ها، یا بهتر است بگوییم، از یک تابلوی عظیم در کنار جاده فریاد بزنند. بیلبوردها فرصتی منحصر به فرد برای دستیابی به مخاطبان گسترده و ایجاد یک اثر به یاد ماندنی را ارائه می دهند.

انواع سازه های بیلبورد تبلیغاتی

بیلبوردهای سنتی استاتیک

بیلبوردهای استاتیک سنتی مانند خودروهای قدیمی دنیای تبلیغات هستند. آنها امتحان خود را پس داده اند و با طراحی های ساده و در عین حال تاثیرگذار خود توجه ها را به خود جلب کرده اند. این بیلبوردها به طور معمول از اتصالات پروفیل سبک به وجود آمده اند و در عین تحمل بار یکپارچگی را برای بیلبورد ما به ارمغان می آورند.

جهت اطلاع از کلیک نمایید.

بیلبوردهای دیجیتال و ال ای دی

با بیلبوردهای دیجیتال و LED وارد عصر تکنولوژی شوید. این بیلبوردهای پر زرق و برق هستند. آنها با رنگ های پر جنب و جوش و حرکت چشم نواز خود مانند یک جادو همه را محصور خود می کنند. بیلبوردهای دیجیتال و LED متحول کننده ی صنعت تبلیغات می باشند و در عصر حاضر بسیار پر کاربرد هستند. این بیلبورد ها بخاطر وز بالایی که دارند معمولاً یا بر روی یک ساختمان بلند مرتبه نصب می شوند و یا با استفاده از پروفیل های سنگین در مکان مناسب خود جا نمایی و برپا می شوند.

عوامل مهم در انتخاب محل بیلبورد

جمعیت شناسی و مخاطبان هدف

جانمایی هم در املاک و هم در بیلبوردها اهمیت دارد. هنگام انتخاب یک مکان بیلبورد، جمعیت شناسی و مخاطبان هدف وارد بازی می شوند. شما نمی خواهید در محله ای که به خاطر مسیرهای دوچرخه سواری اش معروف است، اتومبیل های لوکس را تبلیغ کنید. درک اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند و در کجا قرار دارند مانند داشتن یک سلاح مخفی در چنته ی تبلیغاتی شماست.

الگوهای ترافیک و دید

بیلبوردها باید دیده شوند و این امری غیرقابل مذاکره است. هنگام انتخاب یک مکان، الگوهای ترافیک و دید مهم هستند. این مانند انتخاب یک صندلی ردیف جلو در یک کنسرت است . شما می خواهید همه دید واضحی از اجرای شگفت انگیز شما داشته باشند. بنابراین، آن مناطق پر رفت و آمد را جستجو کنید و مطمئن شوید که بیلبورد شما مانند یک ستاره روی فرش قرمز می درخشد.

مقررات و مجوزهای محلی

وقتی صحبت از تبلیغات بیلبورد به میان می‌آید مقررات و مجوزهای محلی یک شرط ضروری است. درست مانند هر شهروند قانونمند، بیلبوردها باید از قوانین پیروی کنند. قبل از نصب شاهکار خود، مطمئن شوید که تمام مجوزها و تاییدیه های لازم را دارید. به این ترتیب می توانید از هر گونه برخورد قانونی  جلوگیری کنید و رویاهای تبلیغاتی خود را زنده نگه دارید.

پارامتر های طراحی و محتوای بیلبورد

 • اهمیت یک پیام واضح و مختصر
 • انتخاب فونت، رنگ و تصاویر مناسب
 • استفاده از عناصر دعوت به اقدام موثر

ملاحظات نگهداری و ایمنی برای سازه های بیلبورد

سازه های بیلبورد نیاز به بازرسی و نگهداری منظم دارند تا اطمینان حاصل شود که در شرایط مطلوب باقی می مانند. به طور مرتب علائم ساییدگی مانند پیچ و مهره های شل یا پانل های آسیب دیده را بررسی کنید و به سرعت آنها را برطرف کنید. همچنین تمیز نگه داشتن محیط اطراف و عاری از هرگونه زباله ضروری است تا اطمینان حاصل شود که بیلبورد از نظر بصری جذاب و ایمن باقی می ماند.

طبیعت می تواند غیرقابل پیش بینی باشد، بنابراین بسیار مهم است که بیلبورد خود را در برابر آب و هوا مقاوم کنید تا در شرایط مختلف مقاومت کنید. موادی را انتخاب کنید که در برابر باد، باران و سایر عوامل محیطی بادوام و مقاوم باشند. علاوه بر این، به طور منظم یکپارچگی ساختاری بیلبورد را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که می تواند در برابر بادهای شدید و سایر خطرات احتمالی مقاومت کند.

 • تضمین ایمنی بیلبورد برای بینندگان و محیط اطراف

وقتی صحبت از تبلیغات بیلبورد به میان می آید، ایمنی باید همیشه در اولویت باشد. اطمینان حاصل کنید که بیلبورد شما به طور ایمن بسته شده است و به اندازه کافی محافظت می شود تا از تصادف یا آسیب دیدگی بینندگان و عابران جلوگیری شود. مکان بیلبورد و خطرات احتمالی در نزدیکی آن را در نظر بگیرید و اقدامات احتیاطی لازم را برای کاهش خطرات انجام دهید.

بهترین روش ها برای بهره وری تبلیغات بیلبورد

 • قرار دادن استراتژیک و تکرار

انتخاب مکان مناسب برای بیلبورد خود کلیدی برای به حداکثر رساندن تأثیر آن است. مناطقی با ترافیک و دید بالا را برای دستیابی به مخاطبان بیشتری انتخاب کنید. علاوه بر این، تکرار را به عنوان یک ابزار قدرتمند در نظر بگیرید. اجرای چندین بیلبورد در مکان های مختلف می تواند پیام شما را تقویت کرده و شناخت برند را افزایش دهد.

 • استفاده از محتوای خلاقانه و به یاد ماندنی

از اینکه خارج از چارچوب فکر کنید و محتوایی ایجاد کنید که توجه را جلب کند و در ذهن مردم بماند، نترسید. طنز، بازی هوشمندانه با کلمات، یا تصاویر بصری قابل توجه می تواند تاثیری ماندگار بر جای بگذارد. فقط به یاد داشته باشید که بین خلاقیت و وضوح تعادل ایجاد کنید، مطمئن شوید که پیام شما قابل درک است.

 • اندازه گیری و ردیابی اثربخشی بیلبورد

برای ارزیابی اثربخشی تبلیغات بیلبورد خود، معیارهایی مانند افزایش ترافیک وب سایت، سوالات تلفنی یا فروش را در طول کمپین پیگیری کنید. همچنین می توانید نظرسنجی ها یا گروه های متمرکز را برای جمع آوری بازخورد مستقیم از مخاطبان هدف خود انجام دهید. با اندازه گیری و تجزیه و تحلیل تأثیر بیلبوردهای خود، می توانید استراتژی های خود را اصلاح کنید و کمپین های آینده را بهینه کنید.

نوآوری های آینده در بیلبورد تبلیغاتی

ادغام فناوری و تعامل

با پیشرفت تکنولوژی، بیلبوردها تعاملی تر و جذاب تر می شوند. ترکیب عناصری مانند واقعیت افزوده، کدهای QR، یا صفحات لمسی می‌تواند تجربه‌ های همه‌ جانبه‌ای برای بینندگان ایجاد کند و برند شما را به شکلی به یاد ماندنی متمایز کند.

تبلیغات بیلبورد پویا و شخصی

تصور کنید در کنار یک بیلبورد رانندگی کنید که پیام شخصی را فقط برای شما نمایش می دهد. بیلبوردهای پویا که می توانند محتوا را بر اساس عواملی مانند زمان روز، آب و هوا یا مکان تغییر دهند.

راه حل های پایدار و سازگار با محیط زیست

با افزایش آگاهی در مورد مسائل زیست محیطی، سازه های بیلبورد سازگار با محیط زیست در حال افزایش است. ترکیب پنل های خورشیدی، استفاده از مواد قابل بازیافت، و اجرای نورپردازی کم مصرف می تواند به کاهش ردپای کربن تبلیغات بیلبورد کمک کند. از آنجایی که پایداری به یک اولویت تبدیل می‌شود، پذیرش این شیوه‌ ها می‌تواند تصویر برند شما را افزایش دهد و برای مصرف‌کنندگان آگاه از محیط‌ زیست جذاب باشد.

تیشرت سفید پنبه ای یقه گرد مجموعه چاپ طرح روی تیشرت دارای الیاف صددرصد پنبه ای بوده و برای استفاده های طولانی مدت بسیار مناسب می باشد

نتیجه

ساختارهای بیلبورد تبلیغاتی همچنان یک رسانه قدرتمند و تاثیرگذار در دنیای تبلیغات هستند. با درک اهمیت طراحی موثر، قرار دادن استراتژیک و محتوای جذاب، تبلیغ‌ کنندگان می‌ توانند تأثیر کمپین‌ های بیلبورد خود را به حداکثر برسانند. علاوه بر این، در جریان روندها و نوآوری‌ های آینده در فناوری بیلبورد ها، رویکرد های خلاقانه‌ تر و شخصی‌ سازی‌ شده‌ تری را ممکن می‌سازد. این سازه‌ ها چه یک بیلبورد استاتیک سنتی، چه یک صفحه نمایش LED دیجیتال باشد، این ساختارها پتانسیل بسیار زیادی برای جلب توجه، انتقال پیام‌ها و به جا گذاشتن تأثیر ماندگار بر بینندگان دارند.

 

دکمه بازگشت به بالا