ورزشی

معدوم سازی یک میلیون و ۷۳۰ کیلو مواد غذایی فاسد در طرح سلامت نوروزی تاکنون

مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد؛

معدوم سازی یک میلیون و ۷۳۰ کیلو مواد غذایی فاسد در طرح سلامت نوروزی تاکنون

مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا ۱۲ فروردین، بیش از یک میلیون و ۷۳۰ هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم سازی شده است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد: از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲، ابتدای طرح نوروزی تا ۱۲ فروردین، یک میلیون و ۷۳۰ هزار و ۸۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در بازرسی‌ها کشف و معدوم سازی شده است.

کل بازرسی‌ها در این مدت یک میلیون و ۱۴۷ هزار و ۳۸۰ مورد بوده که ۸۳۹ هزار و ۸۱۱ مورد از این بازرسی‌ها از مراکز تهیه و توزیع غذا و ۳۰۷ هزار و ۵۶۹ مورد بازرسی نیز از اماکن عمومی انجام گرفته است.

بنا بر اعلام این مرکز در این مدت ۵۷۹ هزار و ۸۹۹ مورد کلرسنجی منابع آب آشامیدنی انجام شده و تعداد بازرسی بین راهی ۲۸ هزار و ۸۰۶ مورد، تعداد اخطار کتبی صادره ۱۱۵ هزار و ۲۲۲ مورد، معرفی به مراجع قضایی ۱۴ هزار ۲۴۷ مورد و پلمپ مراکز متخلف ۳۵۱۰ مورد بوده است.

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا