برترین های کسب و کارعمومی

مشخصات فرش سجاده ای طرح دیبا

فرش سجاده ای طرح دیبا ما از محبوب ترین مدل های های فرش نمازخانه ای برای مفروش نمودن حسینیه ها و مساجد است که در این سایت با چند قیمت به صورت سفارشی بافته می شود.وقتی گفته می شود فرش سجاده ای با چند قیمت بافته می شود به این معنی است که با توجه به شانه و تراکم و جنس نخی که برای بافت فرش مصرف شده است قیمت فرش سجاده ای قابل تغییر است. برای مثال اگر شما فرش محرابی طرح دیبا را برای خرید انتخاب کرده باشید.

نام مرکز: شرکت محراب نقش کاشان
همراه: 09133617256
نام مدیر: مهندس سلمانی
آدرس اصفهان، آران و بیدگل،شهرک سلیمان صباحی

این طرح امکان بافت به صورت 500 شانه پلی استر یا اکرولیک و همچنین به صورت 700 شانه هم دارد. بنابراین هر کدام یک از انواع ذکر شده را برای بافت سفارش دهید قیمت مشخصی دارد. هنگام خرید فرش مسجدی حتما یک کروکی از مسجد و محل مورد نظر به کارشناسان ارائه دهید، زیرا به علت رولی بودن فرش نمازی امکان وجود پرتی و افزایش هزینه برای شما وجود دارد و کارشناسان با توجه به کروکی که شما از مسجد ارائه نموده اید. سعی می کنند کمترین پرتی را برای فرش محرابی شما در نظر بگیرند.

عوامل تاثیرگذار در قیمت فرش ها

یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین معیارهای موثر بر قیمت فرش مسجدی، سایز فرش است. هر چقدر که سایز فرش بیشتر و یا غیرمعمول تر باشد، فرش سجاده ای گران تر می شود. به عنوان مثال چنان چه بخواهید مسجد خود را با یک فرش بزرگ و یک تکه فرش کنید هزینه آن به مراتب بیشتر از زمانی است که بخواهید کل مسجد را با فرش سجاده ای محراب نقش کاشان و یا سجاده فرش بدون محراب (به اصطلاح مرسوم، تشریفاتی) فرش کنید.

سایز فرش های سجاده ای کاشان عموماً 6، 9 و 12 متری است. البته سایز سجاده فرش ها متفاوت است. عرض سجاده فرش ها 65 سانتی متر و طول آن ها 1.25 متر است. فرش های مسجدی به صورت رولی بافته می شوند.برای مشهد نیز به همین شکل است. چنان چه سجاده فرشی در مشهد تولید شود باید سایز آن همان سایز بیان شده باشد. مسئله این است که تمام سجاده فرش های ایران در شهر کاشان و آران و بیدگل تولید می شوند.

Specifications of Diba design carpet

طرح فرش

دومین معیار موثر بر قیمت فرش سجاده ای کاشان، طرح فرش سجاده است که موجب تفاوت فرش سجاده ای کاشان با مشهد می شود.برخی طرح ها ثبت شده هستند؛ به این معنی که به یک شرکت خاص اختصاص دارند. این شرکت می تواند در کاشان و یا در مشهد باشد.طرح های فرش سجاده مسجدی کاشان به روزتر و زیباتر هستند. سجاده فرش کاشان به لحاظ طرح و نقشه شباهت زیادی به فرش های اصفهان دارد.

از آنجایی که کاشان از گذشته دارالمومنین نامیده می شده است، روح معنوی و فرهنگ مذهبی حاکم بر این شهر در طراحی سجاده های نماز نیز تبلور یافته است به گونه ای که با مشاهده تصاویر سجاده فرش ها متوجه القای حس معنوی آنها می شوید.سجاده فرش های کاشان به لحاظ طرح و نقش دارای دو نوع محرابی و بدون محراب هستند. طراحی سجاده فرش های محرابی به این شکل است که به ازای هر نفر یک محراب بافته می شود که عرض آن 63 الی 65 سانتی متر و طول آن 1.25 متر است. طراحی این محراب ها دقیقاً شبیه به محراب مساجد (محلی که امام جماعت در آن می ایستد) است.

در مقابل فرش های محرابی، فرش های بدون محراب هستند. این سجاده ها درست شبیه به فرش های طرح افشان کاشان هستند که دارای ترنج و محراب نمی باشند و فضای سجاده فرش صرفاً با گل های افشان پر شده است. گفتنی است که محرابی یا بدون محراب بودن فرش های مسجدی تاثیری روی قیمت آنها ندارد. آن چه موثر است این است که آیا نقشه مورد نظر شما یک نقشه عمومی است یا به یک شرکت خاص اختصاص دارد.در رابطه با قیمت فرش سجاده ای مشهد هم باید بگوییم که داستان به همین شکل است. چنان چه در مشهد نیز سجاده فرشی تولید شود، قیمت آن به لحاظ طراحی تنها زمانی زیاد می شود که آن نقشه را یک شرکت مشخص ثبت کرده باشد.

بافت فرش

کیفیت بافت فرش اثر مستقیمی روی قیمت فرش سجاده ای کاشان دارد. در واقع، دیگر تفاوت فرش سجاده ای کاشان با مشهد تفاوت در بافت فرش مسجدی است که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح داده می شود.سجاده فرش هایی که در کاشان بافته می شوند بافت بهتری نسبت به سجاده فرش های مشهد دارند زیرا تقریباً تمامی فرش های مسجدی ایران در کاشان تولید می شود.

انباشت تجربه در طراحی و تولید سجاده فرش مسجدی در این شهر باعث شده که کیفیت سجاده های نماز این شهر در مقایسه با فرش های نمازخانه ای مشهد، کیفیت به مراتب بالاتری داشته باشد. چنان چه شما به دنبال شرکت های تولیدی سجاده فرش باشید متوجه می شوید که تمامی آنها در کاشان واقع شده اند.

در مشهد شرکت های تولیدی فرش ماشینی تنها به تولید فرش ماشینی خانگی اشتغال دارند و شما شرکتی که مشغول به تولید سجاده فرش باشد یا یافت نخواهید کرد. این به این معنا نیست که این شرکت سجاده فرش نمی بافند بلکه به این معناست که فعالیت ها به صورت اختصاص روی سجاده فرش نیست. از آنجایی که شرکت های مشهدی زمان خود را روی تولید فرش ماشینی مشهد می گذارند، تجربه چندانی در مقایسه با کاشان در زمینه طراحی و تولید فرش سجاده ای محراب نقش ندارند حال آن که تجربه و انباشت تجربه نقش موثری در کیفیت بافت فرش سجاده دارد.

تراکم فرش

دیگر تفاوت فرش سجاده ای کاشان با مشهد تفاوت در تراکم فرش است. منظور از تراکم سجاده فرش تعداد ردیف پودهایی است که در بافت یک متر از طول سجاده فرش زده می شود. پودها بسیار ریز و ناپیدا هستند. از آنجایی که مشتریان سجاده فرش می خواهند تراکم فرش را بشمارند اما این امکان میسر نیست، پیشنهاد می شود که به جای پودها تعداد گره های سجاده فرش را شمارش کنند. در بافت طولی فرش مسجدی تعداد گره ها یک سوم تعداد پودهاست؛ یعنی به ازای هر گره ای که زده می شود سه ردیف پود (که از جنس جوت است) بافته می شود.

برای شمارش تراکم فرش سجاده کاشان باید تعداد گره های آن در یک متر از طول را شمارش کنید. به عنوان مثال، چنان چه تعداد گره های فرش مسجدی در یک متر از طول برابر با 850 باشد، با ضرب این عدد در 3 متوجه می شوید که تراکم فرش سجاده کاشان 2550 است. یا اگر تعداد گره ها در یک متر از طول 700 باشد متوجه می شوید که تراکم فرش حاضر 2100 است.

در رابطه با فرش سجاده مشهد هم داستان به همین شکل است. منظور از تراکم فرش مشهد همان تعداد ردیف پودهای بافته شده در یک متر از طول است. نحوه محاسبه تراکم فرش مشهد درست مثل محاسبه فرش کاشان است که پیشتر بیان شد.هر چقدر که تراکم فرش سجاده ای کاشان و مشهد بیشتر باشد، قیمت سجاده فرش بیشتر خواهد شد.

شانه فرش

دیگر تفاوت فرش سجاده ای کاشان با مشهد تفاوت در شانه فرش است. برای محاسبه شانه معیار ما از طول به عرض فرش مسجدی تغییر می کند. منظور از شانه سجاده فرش تعداد ردیف پودهای بافته شده در یک متر از عرض سجاده فرش است. از آنجایی که پودها برای مشتریان فرش سجاده ای غیرقابل شمارش است، پیشنهاد می شود که تعداد گره های بافته شده در یک متر از عرض را شمارش کنند. در بافت عرضی تعداد گره ها با تعداد پودها برابر است زیرا به ازای هر گره ای که زده می شود یک ردیف پود بافته می شود.

پس با شمارش تعداد گره های بافته در یک متر از عرض فرش ماشینی می توانید متوجه تعداد شانه آن بشوید.به عنوان مثال، چنان چه با شمارش تعداد گره های بافته شده در یک متر از عرض سجاده فرش به عدد 700 برسید، به این معنی است که شانه فرش نمازی کاشان، 700 است.یا اگر تعداد گره های بافته شده در یک متر از عرض فرش مشهد 500 باشد، به این معنی است که شانه فرش مشهد 500 است.هر چقدر که شانه فرش سجاده ای بیشتر باشد، قیمت آن هم بیشتر خواهد بود.

دستگاه بافندگی فرش

یکی دیگر از معیارهای موثر بر قیمت فرش سجاده ای، نوع دستگاه بافندگی فرش است که موجب تفاوت فرش سجاده ای کاشان با مشهد می شود.امروزه برای تولید فرش مسجدی دستگاه های متعددی وجود دارد؛ مثل دستگاه ASR، TEXIMA، HCP، HCI X2 و … . فارغ از این که فرش سجاده ای تولید کاشان باشد یا مشهد، کیفیت دستگاه بافندگی فرش اثر مستقیمی روی قیمت سجاده فرش دارد. طبیعتاً هر چقدر که دستگاه بافندگی به لحاظ فناوری باکیفیت تر باشد قیمت فرش سجاده مسجدی هم بیشتر خواهد بود و این موضوع ارتباطی به تولید کاشان یا مشهد بودن آن ندارد.

دکمه بازگشت به بالا