استان ها

مردم در انتخابات چشم به دهان دشمنان نداشته باشند

شبکه/یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه دشمن خیرخواه ما نیست و ذات او بدخواهی و دشمنی است، گفت: مردم در انتخابات چشم به دهان دشمنان نداشته باشند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری امروز (۱۸ خرداد ماه) در خطبه‌های نماز جمعه یزد، با تسلیت شهادت امام جواد (ع) اظهار کرد: امام جواد (ع) با استفاده از آیه‌ای از قرآن کریم فرموده‌اند که تقوا، کلید پیشرفت در همه امور و کلید باز کردن همه خزائن عنایات خداست.

وی بیان کرد: انسان اگر در مسیر تقوا قدم بردارد، زمینه همه نوع ترقی و تکامل برایش فراهم می‌شود و این حقیقتی است که خدا در قرآن بر آن تاکید کرده است و امام جواد (ع) نیز فرموده‌اند که اگر درهای زمین و آسمان روی بنده‌ای بسته باشد، اما تقوا پیشه کند، خدا راه‌های خروج از گرفتاری‌ها را به او نشان می‌دهد.

خطیب جمعه یزد گفت: اگر انسان می‌خواهد در مسیر تکامل حرکت کند، باید فقط رضایت خدا را مد نظر داشته باشد و در مسیر رضایت خدا قدم بردارد تا به تکامل و مقام قرب الهی برسد. همه‌چیز دست خداست و او ستارالعیوب است و در نهایت نیز بازگشت همه ما به سمت خداست. بنابراین منطقی و عقلانی‌ترین راه این است که در مسیر رضایت خدا حرکت کنیم.

وی ادامه داد: امروز انسان‌های جهان مانند مسخ‌شدگان در حال گذران زندگی هستند، زیرا آنقدر در مسیر شیطان قدم برداشته‌اند که از خدا دور شده‌اند و از حرکت در راه خدا باز مانده‌اند و حرکت آنها بیشتر در مسیر مادیات و امیال دنیوی است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: ما انسان‌ها هدف زندگی را فراموش کرده‌ایم، در حالی که تلاش ما باید رسیدن به قرب و رضایت الهی باشد. بنابراین باید سبک زندگی خود را تغییر دهیم و با شناخت کامل از هدف زندگی، این سبک زندگی را پیاده‌سازی کنیم تا هم در دنیا و هم آخرت به سعادت و آرامش برسیم.

ناصری با تاکید بر اینکه همه ما باید صبر و توکل را در مسیر خود پیشه کنیم، بیان کرد: صبر در برابر وسوسه‌های شیطان، صبر در برابر گرفتاری‌ها و مشکلات و صبر و مقاومت در برابر دشمنان، صبر در اطاعت الهی و عبادت خدا باید سرلوحه کار ما باشد. امام جواد (ع) سفارش فرمودند که اگر می‌خواهی صبور باشی و سعادت دنیا و آخرت را داشته باشی، خود را همواره در محضر خدا بدان و بدان که او بر همه چیز تو آگاه است.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایت دیگری از امام جواد (ع) گفت: ایشان فرمودند که اگر هر کدام از شما بخواهید در کارهای بزرگ شرکت کنید، باید عظمت خدا را درک کنید و باور کنید که خداوند متعال تکیه گاه شماست و اتکا به خدا نردبان ترقی است و کسانی که مسیر خدا را دنبال کنند، خدا پاداش این توکل را به او خواهد داد.

ناصری با اشاره به سیر زندگی امام جواد (ع) اظهار کرد: ائمه اطهار (ع) چراغ راه مردم بودند و مردم را بیدار می‌کردند؛ اما خلفای آن زمان، این مهم را بر نمی‌تابیدند و نقشه قتل می‌ریختند و امروز هم بعد از ۱۴۰۰ سال استکبار در همین مسیر است.

وی ادامه داد: البته با پیروزی انقلاب اسلامی، ریشه استکبار جهانی در کشور خشکانده شد و آنها دیگر نمی‌توانند به فساد و غارت بپردازند و به همین دلیل است که با ما سر دشمنی دارند و طبیعی است که علیه نظام ما دشمنی می‌کنند، زیرا مرام ما همچون ائمه معصومین (ع) و مسیر ما مسیر امام زمان (عج) است و به برکت رهنمودهای امام و رهبری و خون شهدا به این مسیر رسیدیم.

خطیب جمعه یزد گفت: هدف استکبار، کشاندن ما به سمت بی‌هویتی، بی‌کاری، بی‌فکری و بی‌مسئولیتی در برابر کشور و جامعه است، اما مردم ما پیروان ائمه معصومین هستند و وارد این مسیر نمی‌شوند و این مقابله، استکبار را هر روز به فکر توطئه‌ای جدید می‌اندازد. امروز مردم ما به برکت خون شهدا و صبر خانواده شهدا، توطئه‌ها را شناخته و آگاه شده‌اند و در مقابل استکبار و نقشه‌های او می‌ایستند.

وی بیان کرد: امام جواد (ع) از زمان کودکی در مسیر مبارزه قدم برداشت و با ظالمان زمان مقابله کرد و در نهایت نیز در سنین جوانی در این مسیر به شهادت رسید و امروز الگوی ما باید امام جواد (ع) باشد. قدرت علمی، قدرت تفکر، برنامه‌ریزی و آگاهی امام جواد (ع) به اندازه‌ای بود که دشمنان ناچار به تسلیم بودند، زیرا او با تسلط خود بر علوم مختلف، دشمنان را ناچار به تسلیم می‌کرد.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع انتخابات، اظهار کرد: چون انقلاب یک حرکت به سوی کمال و خداست و هم عظمت دنیا و هم آخرت را می خواهد، کسانی که در راه انقلاب می‌خواهند خدمتگزاری مردم را انجام دهند، باید بدانند که باید در مسیر رضایت الهی قدم بردارند.

وی گفت: مدیر انقلابی باید هدف تعیین کند و برای رسیدن به رضایت خدا، آستین‌ها را بالا بزند و به میدان بیاید و با نیت پاک و الهی برای حاکمیت الله خدمتگزاری کند و اگر غیر از این باشد، هم متضرر شده و هم مرتکب گناه شده است.

امام جمعه یزد بیان کرد: کسانی که به میدان می‌آیند باید خدا را مد نظر داشته باشند و اگر فقط قصد ریاست و پست و مقام داشته باشند، موفق نخواهند بود، زیرا همواره در مقابل چنین افرادی، انسان‌هایی هستند که با هدف قرب الهی، سازندگی کشور و خدمت به مردم وارد می‌شوند.

ناصری ادامه داد: نیت باید این باشد که خادم مردم باشیم، زیرا این مردم فداکاری‌ها کردند که امروز در این نقطه قرار گرفته‌اند، امروز دشمن نقشه‌های بسیار کشیده و افراد ساده‌لوح را در فضای مجازی تحریک می‌کند و آبروی افراد را بازیچه قرار می‌دهد. در این شرایط باید با تحقیق و بررسی و حرکت آگاهانه دست به انتخاب بزنیم.

وی اظهار کرد: مردم متوجه باشند که باید شخصیت انسان‌ها را حفظ کنند و اگر کسی را دوست ندارند یا اعتقادی به کار او ندارند، نباید به آبروی او خدشه وارد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه امروز در فضای مجازی اظهار نظرهای درست و نادرست بسیاری درباره افراد وجود دارد، بیان کرد: مردم باید تابع فکر و منطق باشند نه تابع احساسات و هر حرفی درباره افراد را باور نکنند و آبرو و حیثیت مومن را حفظ کنند.

ناصری گفت: دشمن هرگز سعادت ما را نمی‌خواهد بنابراین نگاه شما به دهان دشمن نباشد، بلکه با تحقیق و بررسی از افراد آگاه دست به انتخاب بزنید.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، رهبر و راهبر این انقلاب هستند، افزود: امیدواریم تحت رهبری‌های ایشان بتوانیم مسیر درست را طی کنیم و پرچم انقلاب اسلامی را به‌دست صاحب اصلی آن برسانیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا