مدیرکل امور مالیاتی کردستان: تبصره ماده صد را از دست ندهید

به گزارش خبرگزاری شبکه از سنندج، مصطفی فعله‌گری در دیدار با روسای اتاق اصناف و اتحادیه ‌های صنفی کردستان به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی اظهار داشت: سال گذشته ۷۵ درصد از مودیان استان از تبصره ماده صد استفاده کردند که حدود ۶۴ درصد از آنها از پرداخت مالیات معاف شدند و ۳۳ درصد زیر بیست میلیون تومان مالیات پرداخت کردند.

وی بیان کرد: این امر به واسطه استفاده از تبصره ماده صد اتفاق افتاد و مستلزم داشتن نظام هوشمند و اطلاعات شفاف درآمدی کسبه و همچنین اعتماد متقابل است.

فعله‌گری تشریح کرد: تبصره ماده صد یک پیشنهاد از سوی سازمان امور مالیاتی است که مالیات را با تخفیفات و تسهیلات ویژه برآورد می‌کند و استفاده از آن علاوه بر داشتن نفع به سود مشاغل، به نفع سازمان نیز هست چرا که دیگر مجبور به بررسی پرونده و صرف نیرو، هزینه و زمان نیست.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان با تاکید بر مزایای استفاده از تبصره صد اظهار داشت: هدف سازمان امور مالیاتی کشور این است که از مودیان خرد مالیات نگیرد و این مهم با کمک حاکمیت داده و اطلاعات درآمدی مودیان امکان پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: سیاست سازمان امور مالیاتی به عیچ عنوان ایجاد فشار بر کسبه و بازاریان نیست و به همین دلیل امسال تسهیلات این تبصره بیشتر است و توصیه ما استفاده از مزایای تبصره ماده صد است.

فعله‌گری تصریح نمود: امروزه مالیات ستانی مبتنی بر داده و سیستمی و هوشمند است و مطمئن باشید چه معافیت‌ها و چه دریافت مالیات براساس داده و اطلاعات دقیق صورت می گیرد که دیدیم اکثر کسبه معاف شدند و بخش کمی مالیات پرداخت کردند.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان با تاکید بر اعلام نحوه هزینه‌کرد مالیات اذعان داشت: مودیان و مردم حق دارند بدانند مالیات کجا هزینه می‌شود بر این اساس سازمان امور مالیاتی طرحی به نام آیین نامه نشان دار کردن مالیات با همکاری وزارت کشور اجرا کرده است که مردم هنگام پرداخت مالیات اعلام می‌کنند دوست دارند مالیات پرداختی آنها در چه پروژه ای هزینه شود.

46

دکمه بازگشت به بالا