بین الملل

محمودی: هواداران تراکتور تا نفس آخر پشت تیم باشند/ داوران سلیقه‌ای تصمیم می‌گیرند

محمودی: هواداران تراکتور تا نفس آخر پشت تیم باشند  داوران سلیقه‌ای تصمیم می‌گیرند

مدیر آکادمی باشگاه تراکتور گفت: هواداران تراکتور تا نفس آخر پشت تیم باشند، چون این تیم در جام حذفی هم بخت قهرمانی دارد و می‌تواند این فصل دو جام به مردم آذربایجان تقدیم کند.

کاظم محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره اینکه تراکتور با چهار امتیازی که در دو بازی اخیر خود برابر سپاهان و آلومینیوم اراک از دست داد، تا چه اندازه می‌تواند به کسب قهرمانی یا سهمیه آسیایی امیدوار باشد، اظهار کرد: تراکتور در دو بازی خانگی فرصت پیروزی را از دست داد و اگر برنده از زمین خارج می‌شد الان مدعی اصلی قهرمانی می‌شد، چون فاصله‌اش با تیم صدرنشین را به سه امتیاز کاهش می‌داد. البته هنوز هشت بازی دیگر تا پایان فصل مانده و می‌توان روی موفقیت تراکتور برای رسیدن به قهرمانی حساب ویژه‌ای باز کرد. در دو بازی آخر هم اشتباهات فردی مانع از برتری تیم شد و مشکل دیگری که در تراکتور می‌بینم تغییر در ترکیب تیم در هر بازی نسبت به بازی گذشته است در حالی که تیم با ترکیب ثابت با نهایتاً یک یا دو تغییر که آن هم ناشی از مصدومیت یا محرومیت است بخت بیشتری برای کسب حداکثر امتیاز را دارد.

هنوز فرصت قهرمانی وجود دارد

وی ادامه داد: تراکتور از لحاظ شکل بازی و نمایشی که در زمین ارائه می‌کند یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر است. نفرات بسیار خوب و ارزنده‌ای در خدمت تیم هستند. چون تغییرات در ترکیب زیاد است، آن هماهنگی که مدنظر است در همه بازی‌ها ایجاد نمی‌شود. انتظار می‌رفت تا اینجای فصل، سرمربی تواند به ترکیب اصلی دست یابد. مثلاً در بازی‌های اخیر مقابل سپاهان و آلومینیوم اراک، موقعیت‌های بیشتر و بهتری نصیب تراکتور شد، اما از فرصت‌ها نهایت استفاده برده نشد و در نتیجه پیروزی به دست نیامد. هنوز فرصت قهرمانی وجود دارد و به غیر از بازی با استقلال که در تبریز برگزار می‌شود، همه بازی‌های سخت تیم برگزار شده و البته این به معنای آن نیست که کار برای رسیدن به برتری در دیگر دیدار‌ها ساده است. باید با تمام تمرکز در بازی‌های باقیمانده به میدان رفت و اجازه نداد تا حریفی بتواند تیم را غافلگیر کند. اگر بتوان بهترین عملکرد را در کسب سه امتیاز دیدار‌های باقیمانده داشت کسب قهرمانی دور از دسترس نیست.

تراکتور دو بازی سرنوشت ساز با ذوب‌آهن دارد

مدیر آکادمی باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: در حال حاضر با اضافه شدن رحمان جعفری به برنامه‌های تهاجمی تیم، در نیمم فصل دوم نتایج بهتری کسب شده است. از طرفی دیگر اگر در تعویض‌های هر بازی، دقت بیشتری شود ضریب موفقیت تیم بالاتر می‌رود. هواداران تراکتور تا نفس آخر پشت تیم باشند، چون این تیم در جام حذفی هم بخت قهرمانی دارد و می‌تواند این فصل دو جام به مردم آذربایجان تقدیم کند. تراکتور سابقه دو قهرمانی در جام حذفی دارد و جالب اینکه حریفش ذوب‌آهن است. تیمی که در هفته بیست و سوم هم مهمان تراکتور است و قطعاً هر دو بازی سرنوشت ساز خواهد بود. اینکه ذوب‌آهن در هفته‌های اخیر نتوانسته نتایج خوبی بگیرد دلیل بر ضعف این تیم نیست. بدون تردید باید روی این حریف حساب ویژه‌ای باز کرد و مراقب قدرت آن بود.  

داوران سلیقه‌ای تصمیم می‌گیرند

محمودی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری‌های داوران سلیقه‌ای است و تراکتور روی اشتباهات تأثیرگذار آسیب دیده، تصریح کرد: قرار بود این فصل مسابقات با سیستم کمک دور ویدئویی VAR برگزار شود، اما با نبود این سیستم عملاً حق بسیاری تیم‌ها از جمله تراکتور تضییع شد. در بازی آخر تراکتور با آلومینیوم اراک، داور یک پنالتی مسجل را برای این تیم نگرفت و خطای صددرصد بازیکن آلومینیوم را که باید با کارت قرمز جریمه می‌کرد، چون موقعیت قطعی گلزنی را گرفت، لحاظ نکرد. اگر VAR بود روی هر دو صحنه به داور وسط کمک می‌کرد، اما در نبود آن، داور اول دو تصمیم اشتباه تأثیرگذار گرفت که مانع از برتری تراکتور شد. امیدوارم VAR هر چه زودتر نصب شود تا هیچ تیمی از ناحیه داوری متضرر نشود.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا