قالیباف برای ماندن آمده است

شبکه/کرمانشاه رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در استان کرمانشاه با اشاره به برنامه‌محور بودن محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری، گفت: قالیباف آمده که تا آخر در صحنه رقابت بماند.

سید احمد صفوی، امروز (دوم تیر) در نشستی خبری با اشاره به سوابق اجرایی و مدیریتی قالیباف در عرصه‌های مختلف کشور، گفت: آقای قالیباف بواسطه فعالیت و عملکردی که داشته چهره‌ای شناخته شده است و برای انتخابات پیش رو نیز هم کارنامه و هم برنامه مشخصی دارد.

وی با بیان اینکه جمع کثیری از نمایندگان مجلس، نخبگان، فعالین سیاسی اجتماعی و…  از ایشان درخواست داشتند که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند، گفت: آقای قالیباف با توجه هب این دعوت و همچنین تجربه و برنامه‌هایی که دارد به این عرصه ورود کرده است.

وی به برخی ویژگیها و توانمندی‌های قالیباف برای تصدی مسئولیت ریاست جمهوری هم اشاره کرد و روحیه مسئولیت‌پذیری، سوابق اجرایی در مناصب مختلف، اشراف و تسلط به امور اجرایی، حضور موثر در مجلس شورای اسلامی، کمک به بالفعل کردن ظرفیت‌های متعدد کشور، رسیدگی به امور کشور در زمینه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، توان حل چالش‌های کشور با کار کارشناسی و برنامه محوری، ایجاد همدلی و وفاق برای پیشبرد امور کشور و… را از جمله این ویژگی‌ها برشمرد.

به گفته صفوی با بیان اینکه هیچ منع قانونی برای اینکه قالیباف در کنار ریاست مجلس نامزد انتخابات ریاست جمهوری هم باشد وجود ندارد.

مردمی‌سازی اقتصاد، رویکرد اصلی قالیباف

وی از اهم اهداف و برنامه‌های قالیباف نیز یاد کرد و افزود: یکی از مهمترین این برنامه‌ها اثبات کارآمدی دین در اصلاح امور کشور است، موضوعی که برخی نگاه دیگری به آن دارند.

رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در کرمانشاه برقراری عدالت، تحول‌گرایی و فاصله گرفتن از روند عادی امور، توجه به جوهره انقلاب و نقش اصلی ولایت فقیه به عنوان ستون خیمه انقلاب، مردمی سازی امور، کاهش نقش دولت از تصدی‌گری  و حرکت به سمت تولی‌گری، ادامه مسیر شهید جمهور و خدمت‌رسانی صادقانه و بی‌منت، واگذاری امور به مردم، دوری از حاشیه و تمرکز بر حل مشکلات مردم، پرهیز از تجمل‌گرایی  و … را از اهم اهداف قالیباف برای ریاست جمهوری برشمرد.

به گفته صفوی، قالیباف مبارزه واقعی و ساختاری با فساد و همچنین شفاف سازی امور را با جدیت در دستور کار دارد.

وی شایسته سالاری و استفاده از نیروهای جوان و نخبه را از دیگر رویکردهای قالیباف عنوان کرد و ادامه داد: ایشان توجه ویژه‌ای به محرومین، روستاییان، حاشیه‌نشینان و مناطق کمتر توسعه یافته خواهد داشت.

رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در کرمانشاه با اشاره به اینکه حل مشکلات اقتصادی کشور یکی از رویکردهای مهم وی است، افزود: راهکار قالیباف برای حل مشکلات اقتصادی مردمی سازی اقتصاد و استفاده از تیم کارشناسی قوی اقتصادی و افراد صاحب نظر است.

صفوی با بیان اینکه بخش زیادی از مشکلات کشور خصوصا در حوزه اقتصادی در داخل کشور قابل حل است، اظهار کرد: اگرچه نباید حل همه مشکلات را به خارج از کشور گره بزنیم، اما قطعا در جایی که منافع ملی و مردم ضروری باشد، تعامل سازنده بین‌المللی خصوصا با کشورهای همسایه نیز در دستور کار آقای قالیباف خواهد بود.

قالیباف برای ماندن آمده است

رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در کرمانشاه در ادامه به برنامه قالیباف برای ماندن تا پایان انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: اگرچه ایشان برای ماندن آمده است، اما آنچه که در نهایت اتفاق می‌افتد به بزرگان جبهه انقلاب و نشست‌هایی که در این مدت خواهند داشت، برمی‌گردد.

صفوی ابراز امیدواری کرد در نهایت در جهبه انقلاب تفاهمی صورت بگیرد و افزود: رویکرد آقای قالیباف نیز تقویت جبهه انقلاب و ایجاد همدلی در آن است، بگونه‌ای که باور و امید مردم به جبهه انقلاب افزایش یابد.

رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در کرمانشاه به موضوع مناظرات و تاثیر بسزای آن در معرفی برنامه نامزدها نیز اشاره کرد و افزود: از بین سایر نامزدها آقای قالیباف بواسطه سوابق اجرایی که داشته، تسلط و آگاهی بیشتری به امور داشت.

صفوی تاکید کرد: با توجه به سوابق ایشان، قطعا شعارها و برنامه‌هایی که دارد به عمل خواهد رسید.

وی درباره سفرهای استانی قالیباف به کرمانشاه در ایام باقی مانده تا انتخابات نیز یادآور شد: با توجه به فرصت محدود و فشرده بودن برنامه‌های مناظرات، امکان سفرهای استانی تنها برای دو یا سه استان وجود داشت.

به گفته رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در کرمانشاه، این احتمال وجود دارد که روز دوشنبه (چهارم تیرماه) آقای نیکزاد رئیس ستاد دکتر قالیباف به کرمانشاه سفر کند.

تدوین سند راهبری برای کرمانشاه

وی از برنامه‌های قالیباف برای استان کرمانشاه نیز یاد کرد و گفت: این استان با وجود همه ظرفیت‌هایی که در بخش‌های مختلف دارد، آنطور که باید شکوفا نشده و نباید اکنون چنین شرایطی از نظر برخی شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و… داشته باشد.

رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در کرمانشاه مشکلات کنونی کرمانشاه را مربوط به همه دولت‌ها دانست که در این عقب ماندگی نقش داشته‌اند و افزود: آقای قالیباف برای توسعه همه جانبه کرمانشاه و شکوفایی ظرفیت‌های استان برنامه دارد و این استان اولویت سفر هیات دولت ایشان پس از انتخابات خواهد بود.

صفوی همچنین از ماموریت قالیباف به اعضای ستاد استانی برای تهیه «سند راهبردی» کرمانشاه خبر داد که با استفاده از ظرفیت بیش از ۳۰ نفر از افراد خبره و اساتید در حدود ۴۰۰ صفحه تدوین شده و نقشه راه استان خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا