حوادث

فیلم| تولد سه توله شیر آسیایی در خطر انقراض

آفتاب‌‌نیوز :

باغ وحش لندن پذیرای سه توله شیر از یک زیرگونه در حال انقراض است.

سه قلو‌های تازه متولد شده شیر‌های آسیایی هستند، گروهی در معرض خطر انقراض با جمعیت وحشی که تنها ۶۰۰ تا ۷۰۰ تخمین زده می‌شود.

این توله‌ها از آریا ۷ ساله و پدر ۱۴ ساله به نام بانو متولد شدند. آریا و بانو در باغ وحش لندن به عنوان بخشی از برنامه پرورش حفاظتی بین‌المللی آن نگهداری می‌شوند که شامل حفاظت از جمعیت مهمی از گربه‌های بزرگ است.

باغ وحش گفت که آن‌ها در یک منطقه یافت می‌شوند، جنگل گیر در گجرات در هند، که آن‌ها را در برابر شیوع بیماری یا بلایای طبیعی آسیب پذیر می‌کند.

کاترین سندرز، از مسئولان باغ وحش، گفت: در زمانی که تصور می‌شود جمعیت شیر‌های آسیایی فقط ۶۰۰ تا ۷۰۰ باشد، افزودن سه توله به این تعداد افزایش قابل توجهی است.

وی افزود: آریا ثابت می‌کند که برای سه توله اش یک مادر دوست داشتنی است و ما توانسته ایم لحظات دلچسبی را از طریق دوربین‌های مخفی مشاهده کنیم، از اولین تغذیه آن‌ها تا اولین قدم‌های آنها. توله شیر‌ها هر روز قوی‌تر می‌شوند و ما از پیشرفت آن‌ها خوشحالیم.

تا کنون، آن‌ها در داخل لانه‌ای که سفارشی ساخته شده‌اند، باقی مانده‌اند، اما ممکن است با گرم‌تر شدن هوا شروع به گردش در خارج کنند و به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد نگاهی اجمالی به اعضای جدید باغ‌وحش داشته باشند.

بخش مطالب حوادث

نویسنده حوادث با توانایی ارائه نظرات و تحلیل‌های منحصر به فرد هستم. تمرکزم بر رویدادهای مهم و جالب است که خوانندگان را درگیر می‌کند.
دکمه بازگشت به بالا